کد خبر: ۴۲۵۸۲۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۸

حسین علیزاده از مادر نوازنده جوان عذرخواهی کرد

حسین علیزاده ضمن ابراز همدردی با خانواده شاهرخ پورمیامین، از مادر آن مرحوم عذرخواهی کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
حسین علیزاده - آهنگساز و نوازنده برجسته تار - درباره اتفاقات پیش‌آمده برای مزار «شاهرخ پورمیامین» ضمن ابراز تاثر از این اتفاق و همدردی با خانواده این هنرمند، گفت: متاسفانه من شب گذشته بعد از مراسم ختم برادرم متوجه این اتفاق شدم که قطعا موضوع خوشایندی نیست. در درجه اول باید بگویم که برای من، حسن یا شاهرخ هیچ فرقی نمی‌کنند. هر دو برادر من هستند و اتفاقا هر وقت بر سر آن مزار بروم، هم به مزار شاهرخ می‌روم و هم مزار حسن.

وی ادامه داد: من بسیار بسیار متاسفم از این اشتباهی که رخ داده، اما با این پیوندی که از نظر همدردی شکل گرفت، یک نفر دیگر به برادرهایم اضافه شد. فرق نمی‌کند برادران من در قید حیات باشند یا نباشند، ولی شاهرخ هم برادر من است.

این هنرمند افزود: ما شاید در یک اشتباه اداری گیر کردیم که این اتفاق افتاده و قطعا همه کسانی که این مکان را برای ما تهیه کردند هم هیچ قصدی نداشتند. بالاخره یک زمانی اشتباهی پیش می‌آید، اما  شاید تنها اشتباه این بوده که باید این خانواده محترم را در جریان قرار می‌دادند و مطلع می‌کردند که همسایه بعدی‌شان چه کسی است و شاید ما مهمان ناخوانده باشیم.

علیزاده ادامه داد: این موضوع برای ما به یک شکل مساوی اتفاق افتاده و قطعا هیچ قصدی از هیچ طرف حتی از سوی مسؤولان نبوده، چرا که خود مسؤولان این جریان هم حسن‌نیت داشتند که ما را در آن مکان جا دادند. این یک اتفاق سهوی است که باید همه گذشت کنیم و این مسئله را به یک مسیر عشق و دوستی و یاد عزیزان‌مان سوق دهیم.

علیزاده ضمن ابراز تاثر از اتفاق پیش آمده گفت: من دست مادر شاهرخ را می‌بوسم که اگر خدایی نکرده با رفتن بر مزار پسرش آزرده شده است. برای من قلبا مهم‌تر از حسن برادرم، مادر شاهرخ است. دستش را می‌بوسم و از او عذر می‌خواهم.

به گزارش آژانس خبری موسیقی ایران، این موسیقیدان درخصوص اطلاع از مکان خاکسپاری پیکر برادرش و انجام مراحل اداری گفت: وقتی قرار است کسی جایی دفن شوند مگر می‌شود مراحل اداری طی نشود؟ آیا امکان دارد شما بتوانید کسی را بدون اجازه دفن کنید؟ وقتی مزاری حفاری و آماده شده یعنی همه مراحل را طی کرده است. ما از قوانین قبرهای طبقاتی و اینکه چه مراحلی دارد و با چه کسانی باید صحبت شود خبر نداریم، اما همه مراحل  از طریق کسانی که ذیربط هستند و مسئولیت دارند انجام شده است.

علیزاده ادامه داد: من توصیه می‌کنم که به هیچ وجه به حاشیه وارد نشویم، چرا که یک اشتباهی شده و آن هم اشتباهی نیست که از طریق خانواده پورمیامین یا علیزاده رخ داده باشد.

وی افزود: با پیگیری این موضوع به ما گفتند که به خانواده عزیز شاهرخ برای چنین اقدامی خبر دادند، ولی مادر عزیزمان وقتی سر مزار رفتند و خبر نداشتند دیگر به این مسئله کاری نداریم که چه مراحلی طی شده. من فکر کنم اینجا مودت  و دوستی مطرح می‌شود.

حسین علیزاده با بیان اینکه مادر برای من واژه مقدسی است، اظهار کرد: تنها مساله‌ام در این جریان، حس مادر شاهرخ است و من دوست ندارم ایشان در این مساله صدمه روحی ببینند. ما و خانواده شاهرخ مثل همسایه‌هایی هستیم که سالیان درازی باید همدیگر را ببینیم و هر موقع به سر این مزار می‌رویم باید برای عزیزان از دست رفته‌مان دعا کنیم.

این موسیقیدان در پایان خاطرنشان کرد: در این اتفاق هیچ کسی قصدی نداشته و منم که هم‌اکنون برادرم را آنجا به خاک سپردم، صبر می‌کنم و منتظر همسایه سوم می‌مانم که نهایتا مزار یادبوی را بسازیم برای همه این عزیزانی که آنجا هستند و بیاییم با هم فضای دوستانه و عاشقانه ایجاد کنیم و همیشه برای عزیزان‌مان مشترکا دعا کنیم.

به گزارش ایسنا، روز گذشته خانواده شاهرخ پورمیامین - نوازنده جوان - با مراجعه به مزار او متوجه برداشته شدن سنگ مزار شاهرخ بدون اجازه خانواده‌اش شده‌اند که این اتفاق آزرده‌خاطری را برای خانواده و خصوصا مادر این هنرمند به همراه داشته است. برادر شاهرخ روز گذشته به صورت رسانه‌ای به این اتفاق واکنش نشان داد و این در حالی است که «حسن علیزاده» (برادر حسین علیزاده، فیلمساز و منتقد سینمایی) فردی است که در روزهای گذشته در محل طبقه فوقانی مزار شاهرخ پورمیامین در قطعه نام‌آوران به خاک سپرده شده است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
قلم فرانسه
|
Turkey
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
0
1
کاش این نوشتار را یک نفر برای جناب قالیباف بخواند! شاید بفهمد عذرخواهی نشانِ شهامت و صداقت است!
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین