کد خبر: ۴۲۵۸۳۷
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۱

تصویب قانونی در آمریکا برای فروش ذخایر استراتژیک نفت/ 10 میلیون بشکه آخر فوریه به فروش می‌رود

براساس قانونی که در آمریکا تصویب شده است، این کشور در سه سال آینده ۲۵ میلیون بشکه نفت استراتژیک خود را به فروش می‌رساند که آخر این ماه ۱۰ میلیون بشکه در بازارهای جهانی به فروش خواهد رسید.
آفتاب‌‌نیوز :
سازمان انرژی آمریکا اعلام کرد:برنامه ریزی شده است نخستین بخش ذخایر استراتژیک نفت شیل آمریکا تا آخر فوریه به فروش برسد. 

براساس این گزارش، دولت آمریکا در ماه دسامبر قانونی تصویب کرد که به این کشور اجازه می‌دهد 25 میلیون بشکه نفت شیل از ذخایر استراتژیکی خود را طی سه سال آینده به فروش برساند که نخستین مرحله فروش به میزان 10 میلیون بشکه برای آخر ماه فوریه پیش‌بینی شده است. 

سازمان انرژی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده است تمام 10 میلیون بشکه نفت خام ترش خواهد بود که از سه سایت «بریان‌بند»، «دیگ‌هل» و «وست‌هکبری» برداشت خواهد شد. 

این گزارش می‌افزاید: درآمد حاصل از فروش نفت از ذخایر استراتژیک، در صندوق عمومی ذخیره می‌شود تا از پروژه‌های سلامت در این کشور حمایت کند.

این گزارش حاکی است؛ ظرفیت کنونی ذخایر استراتژیک نفت آمریکا موسوم به اس‌پی‌آر 695.1 میلیون بشکه است که قرار است 2 درصد این ذخایر به فروش برسد و مدعی شده است که اگرچه سرمایه‌گذاران نگران بازار هستند، اما تأثیری در کاهش قیمت نفت نخواهد داشت. 

به گزارش فارس به نقل از یوپی‌آی؛ برخی تحلیلگران می‌گویند فروش ذخایر نفت استراتژیک آمریکا در طولانی‌مدت انجام می‌شود و تأثیری بر قیمت بازار نخواهد داشت. 


بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین