کد خبر: ۴۲۶۰۰۶
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۴
امام جمعه گرگان:
امام جمعه گرگان با بیان این‌که امروز ایران اسلامی به‌عنوان یک بازیگر نه بازیچه در منطقه است، گفت: ایران به‌عنوان یک قدرت موثر نه منفعل در مسائل منطقه و جهانی نقش ایفا می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :
 آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان گرگان، اظهار کرد: امروز سالروز پیروزی انقلاب اسلامی است و باید گذشته کشور را به مردم یادآوری کرد، چون این دستور خدا است و خداوند در قرآن تأکید دارد ایام‌الله را به یاد مردم بیاورید.

وی با بیان این‌که هدف انبیا این بود که راه شرک را نشان انسان دهند، افزود: امام(ره) که موسی انقلاب اسلامی است هدف خود از انقلاب را نشان دادن ظلم شاهنشاهی و نجات مردم از دست این رژیم قرار داد از همین‌رو انقلاب ما در مسیر انبیاء بود.


به گزارش ایسنا نورمفیدی با بیان این‌که امام خمینی(ره) در این مبارزه نفس‌گیر دنبال ایجاد نظامی اسلامی و مردمی بود، گفت: ما هرگز نباید نظام گذشته را از خاطر ببریم و باید شرایط گذشته کشور برای نسل جوان ما روشن شود.

نماینده ولی فقیه در گلستان با تأکید بر این‌که باید مشخص شود کشور در چه شرایطی قرار داشته و کجا بوده است، افزود: آثار و برکاتی که انقلاب اسلامی برای ما به بار آورده باید به نسل جوان منتقل شود.

وی ادامه داد: در گذشته ما یک کشور مستقل نبودیم و شاه هزینه‌هایی می‌کرد که ژاندارم آمریکا در منطقه باشد. ایران آن دوران یک بازیچه، ابزار و وسیله بود که آمریکایی‌ها در جهت منافع و مصالح خودشان استفاده می‌کردند.
 

امام جمعه گرگان ادامه داد: حتماً یادتان است در مسائل سوریه آمریکایی‌ها اول می‌گفتند ایران حق ندارد شرکت کند اما بعدها دنبال ایران بودند، چون دیدند بدون ایران مشکلات آن‌ها حل نمی‌شود.

نورمفیدی اضافه کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید نعمت‌های بزرگ را شاکر باشید تا بیشتر شود، اما اگر کفر بورزید عذاب سختی خواهید داشت.

نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: امروز، ۲۲ بهمن را به‌عنوان روزی که کشور ما از شرایط بردگی و ذلت نجات یافت باید شاکر باشیم و حضور در این روز خود شکر خدا است. امیدواریم لطف خداوند متعال همیشه شامل حال نظام و انقلاب باشد.

نورمفیدی در خطبه دوم نماز جمعه گرگان هم گفت: دولت در شرایطی که درآمدش به یک پنجم گذشته رسیده است مشغول خدمت‌رسانی است.

وی ادامه داد: دولت گذشته سالانه بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد داشت، اما در این دولت به ۲۳ میلیارد دلار رسیده است و نسبت به گذشته بسیار کم شده است. در این شرایط تحریم هم اضافه شد و مشکلاتی ایجاد کرد. دشمن تصور می‌کرد با تحریم می‌توانند انقلاب را از پا در بیاورد، اما نتوانست.

امام جمعه گرگان اضافه کرد: صندوق جهانی پول که اوضاع اقتصادی کشورها را بررسی می‌کند از رشد اقتصادی ایران خبر می‌دهد.

نورمفیدی با بیان این‌که دولت در استان گلستان 8303  پروژه در بخش‌هایی با اعتبار 3500 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی کرده است، گفت: این طرح‌ها در چرخش اقتصاد گلستان موثر است و امر خوشحال‌کننده‌ای است.

وی تصریح کرد: در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه نکاتی را تذکر دادم و خواستار پیگیری طرح‌هایی شدم که تحویل اساسی در منطقه ایجاد کند. طرح‌هایی مثل راه آهن، منطقه آزاد، آشوراده و زهکشی اراضی شمالی استان هم بررسی شد و امیدواریم دولت اجرای آن‌ها را تسریع کند.

نورمفیدی با تأکید بر این‌که همه ما وظیفه داریم انقلاب را حفظ کنیم، گفت: حفظ انقلاب به این است که اصول اولیه انقلاب را رعایت کنیم.

نماینده ولی فقیه در گلستان ادامه داد: در منطقه ما انقلاب‌های زیادی رخ داد، اما همه‌ی آنها در نطفه خفه شدند، چون از اهداف خود دور شدند.

وی با بیان این‌که هدف اساسی انقلاب ما تعالی انسان بوده است و این همان هدف انبیا است، گفت: همه جنبه‌های معنوی، اخلاقی و توسعه‌ای در اهداف انقلاب دیده شده و باید شکرگزار انقلاب باشیم.

نورمفیدی سعه صدر را از ضرورت‌های انقلاب اسلامی دانست و گفت: همه آن‌هایی که با انقلاب هستند و خود را فرزند انقلاب می‌دانند باید همدیگر را تحمل کنیم. اختلاف نظر از الطاف الهی است و باعث پیشرفت می‌شود، اما مهم این است که با اختلاف نظر چگونه برخورد کنیم.

امام جمعه گرگان یادآور شد: آیا هتاکی، بدگویی و تخریب منطق انسان را ثابت می‌کند؟ این که راه انقلاب نیست. اصول انقلاب ما آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی است و همه آن‌هایی که همراه انقلاب هستند و معتقد به انقلاب اند، باید سعه صدر داشته باشند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین