کد خبر: ۴۲۶۱۰۱
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۹

چین ۳۲ مبلغ مذهبی کره‌ جنوبی را اخراج کرده است

در پی تنش دیپلماتیک بین سئول و پکن بر سر استقرار سامانه دفاع موشکی "تاد" در کره‌ جنوبی، یک مقام دولت کره‌ جنوبی امروز (شنبه) اعلام کرد چین اقدام به اخراج ۳۲ تن از مبلغان مسیحی این کشور از خاک خود کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :
به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس گزارش یک رسانه کره‌ جنوبی این ۳۲ مبلغ مذهبی در منطقه "یانجی" در شمال شرق چین در نزدیکی مرز با کره شمالی مستقر و بسیاری از آنها به مدت بیش از یک دهه در آنجا مشغول به کار بودند.

وزارت خارجه کره‌ جنوبی نیز اعلام کرد گروه‌های مسیحی را در جریان این مساله قرار داده است و تایید کرده که ۳۲ تن در ماه ژانویه از چین اخراج شدند.

این وزارتخانه به گروه‌های کذکور توصیه کرد که برای پایبندی به قوانین و رسوم مناطقی که در آنها کار می‌کنند اهمیت قائل شوند.

این در حالی است که در کره‌ جنوبی تا حد زیادی اعتقاد دارند چین این کار را به تلافی طرح سئول برای میزبانی از سامانه دفاع موشکی "تاد" آمریکا به بهانه تهدید موشکی کره شمالی انجام داده است.

با این حال یک مقام دولت کره‌ جنوبی گفت: نشانه‌ای مبنی بر ارتباط مستقیم میان این اخراج‌ها و تنش بر سر سامانه تاد وجود ندارد. چین نیز تاکنون توضیح رسمی در این باره نداده است و اینکه اقدامش مرتبط با سامانه تاد بوده باشد، تایید نشده است.

این در حالی است که حزب کمونیست چین اعلام کرده که حامی آزادی دین و مذهب است اما در عمل محدودیت‌های شدیدی در فعالیت‌های مذهبی اعمال می‌کند و تنها اجازه به فعالیت نهادهای مذهبی رسمی و تایید شده می‌دهد.

رسانه‌های کره‌ جنوبی می‌گویند تعداد مبلغان مذهبی این کشور در چین به هزار تن می‌رسد و اکثر آنها در شمال شرق چین ساکن هستند و تعداد زیادی نیز به فراری‌ها از کره شمالی و سفر این افراد به کشورهای ثالث از جمله کره‌ جنوبی کمک می‌کنند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین