کد خبر: ۴۲۶۲۵۰
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵
مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری جوانی که در یک مراسم عروسی به سبب درگیری با چاقوی همراهش فردی را به قتل رساند، خبرداد.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت یک بامداد 19بهمن ماه جاری وقوع یک نزاع و درگیری دسته جمعی در بلوار الغدیر جنوبی به کلانتری 151یافت آباد اعلام شد. 

با حضور مأمورین در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد نزاع و درگیری مربوط به دعوت شدگان در یک مراسم عروسی است که در داخل تالار عروسی با یکدیگر درگیر شده و طی آن یکی از میهمانان به نام «کامران. ب» ( 24 ساله ) بر اثر اصابت ضربه چاقو به ناحیه سینه به قتل رسیده است. 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

با حضور کارآگاهان در محل جنایت و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد درگیری منجر به جنایت در زمان اجرای رقص محلی چوب بازی مابین مقتول و یکی دیگر از دعوت شدگان در مراسم عروسی به نام «رمضان» آغاز شده و با دخالت اعضای خانواده و بستگان آنها شدت پیدا کرده، چندین نفر از طرفین درگیری نیز با چاقو مجروح شده و نهایتا مقتول به علت اصابت ضربه چاقو به سینه به قتل رسیده است. 

در تحقیقات از شاهدان درگیری مشخص شد مقتول در حالتی غیرطبیعی (احتمالا به علت مصرف مشربات الکلی) قصد گرفتن چوب دستی یکی از اعضای خانواده رمضان به قصد چوب بازی را داشته که همین موضوع انگیزه آغاز درگیری آنها بوده است. 

در ادامه رسیدگی به پرونده، رمضان به همراه برادرش و پس از انجام اقدامات درمانی در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ حاضر شد؛ رمضان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در نزاع و درگیری حضور داشته و حتی چند نفر را نیز با چاقو مجروح کرده اما ارتکاب جنایت توسط او انجام نشده است.

رمضان افزوده: زمانیکه متوجه شدم برادرم بر اثر اصابت ضربه چاقو مجروح شده و خونریزی شدید پیدا کرده، از داخل درگیری خارج شدم تا برادرم را به بیمارستان برسانم؛ داخل بیمارستان بودم که متوجه شدم کامران. ب به قتل رسیده و بنده را به عنوان قاتل معرفی کرده اند. 

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته داخل تالار عروسی، موفق به شناسایی جوانی شدند که در یک لحظه چاقویی را از زیر لباس خود خارج کرده، به سمت مقتول رفته، ضربه ای را به او وارد کرده و پس از آن نیز به سرعت از تالار خارج شده است. 

با شناسایی این جوان به نام رضا. ص ( 16 ساله )، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که او برادرزاده رمضان است که در یک لحظه با چاقوی همراهش اقدام به ارتکاب جنایت کرده اما به واسطه سن کم، کسی در شلوغی درگیری متوجه او نبوده است. 

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ساعت 6صبح 21بهمن ماه با حضور در محل زندگی «رضا. ص» در شهرک ولیعصر(عج)، وی را دستگیر و برای انجام تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند. 

رضا در همان تحقیقات اولیه به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و مدعی شد: مقتول با یک چاقو به سمت پدرم حمله ور شده بود و من نیز به حمایت از پدرم، با چاقویی که همیشه در زیر لباس خود همراه داشتم ضربه ای به سینه مقتول زده و به سرعت از تالار خارج شدم. 

رضا. ص در خصوص انگیزه حمل سلاح سرد نیز به کارآگاهان گفت: خانواده من با خانواده عمویم ( رمضان ) از چندی پیش اختلاف شدیدی پیدا کرده و همین موضوع باعث شده تا همیشه چاقو همراه خود داشته باشم؛ زمانیکه متوجه شدم که عمویم به عنوان قاتل معرفی شده تصمیم به سکوت گرفتم تا او را به عنوان قاتل دستگیر کنند. 

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با شناسایی عامل اصلی جنایت و اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر شده و متهم برای انجام تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
منبع: ایرنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین