کد خبر: ۴۲۶۲۷۰
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۲
در طول ۱۰ ماهه نخست امسال ۴۲ میلیون تن محصول پتروشیمی در ایران تولید شده که از این میزان حدود ۱۷ میلیون تن محصول پتروشیمی و پلیمری به بازارهای جهانی صادر شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
بر اساس گزارش مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، در طول ۱۰ ماهه نخست امسال بالغ بر ۴۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن محصول پتروشیمی و فرآورده پلیمری در ایران تولید شده است.

در طول ۱۰ ماهه نخست امسال در مجموع حدود ۱۷ میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی و فرآورده های پلیمری توسط ایران به بازارهای جهانی صادر شده است.

بر این اساس دی ماه امسال حدود چهار میلیون و ۵۰ هزار تن محصول پتروشیمی در کشور تولید شده که از این میزان معادل یک میلیون و ۳۸۷ هزار تن محصول پتروشیمی ایران به ارزش تقریبی ۹۰۰ میلیون دلار به بازارهای جهانی و منطقه‌ای صادر شده است.

در مجموع در طول ۱۰ ماهه نخست امسال حدود از ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تن محصول توسط پتروشیمی های منطقه ماهشهر، ۱۸ میلیون و ۸۴۱ هزار تن توسط پتروشیمی های منطقه عسلویه و و حدود هشت میلیون و ۱۶۵ هزار تن محصول پتروشیمی در سایر شرکت های پتروشیمی کشور تولید و عرضه شده است.

در این مدت حدود ۴ میلیون و ۲۸۱ هزار تن محصول پتروشیمیایی توسط مجتمع‌های مستقر در ماهشهر، ۹ میلیون و ۶۵۶ هزار تن توسط پتروشیمی‌های مستقر در منطقه عسلویه و ۳ میلیون و ۲۳ هزار تن محصول پتروشیمی و پلیمری توسط سایر مجتمع های پتروشیمی کشور صادر شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین