کد خبر: ۴۲۶۳۳۵
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۳
مدیرعامل توانیر از برق‌دار شدن کل استان خوزستان خبر داد و گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی از نظر برق‌رسانی در این استان وجود ندارد و شبکه برق استان خوزستان به وضعیت پایدار رسیده است.
آفتاب‌‌نیوز : آرش کردی در گفتگو با ایسنا در پاسخ به این سئوال که آیا ممکن است شرایط امروز در شبکه برق‌رسانی استان خوزستان مجدداً تکرار شود اظهار کرد: اگر شرایط وجود ریزگردها و مه مانند امروز باشد احتمال بروز این اتفاق را می دهیم اما امیدواریم که بارندگی ها در روزهای آینده بتواند شرایط فعلی را بهبود بخشد.

وی با اشاره به تکرار قطع برق استان خوزستان طی دو هفته اخیر عنوان کرد: برای جلوگیری از بروز این حادثه وزارت نیرو و شرکت توانیر تمهیداتی را اندیشیده است که می‌تواند تاثیرات خوبی برای عدم بروز این حادثه داشته باشد.

وی با بیان اینکه روند برق‌دار شدن از ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز شد گفت: بلافاصله پس از ورود برای بررسی و حل بحران جلسه ای با حضور وزیر نیرو و مدیران ارشد این وزارت خانه تشکیل شد که ماحصل آن، اتخاذ تصمیمات خوبی برای رفع این گونه حوادث به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت بود.

به گفته وی، بر اساس برآوردهای وزارت نیرو برای حل این مشکل تا تابستان آینده تزریق ۱۰۰ میلیارد تومان نقدینگی از محل فروش برق خواهد بود که دستور وزیر نیرو صادر شده و در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این اعتبار برای تعویض مقره های خطوط پر عیب که از جنس چینی هستند با مقره های سیلیکونی، پوشش سیلیکونی در تاسیسات پست ها و خرید سامانه های جدید مقره شوی استاندارد هزینه خواهد شد اظهار کرد: توسعه پست های GIS در استان خوزستان، مسقف کردن پست های فوق توزیع، رسیدگی مستمر و شستشوی مداوم خطوط در دستور کار قرار گرفته است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین