کد خبر: ۴۲۶۴۵۸
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۳
درگیری مسلحانه مزدوران عربستانی طرفدارعبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی یمن و نیروهای حفاظت وی با نیروهای گارد حفاظت فرودگاه بین المللی عدن به فرماندهی سرهنگ صالح العمیری(ابوقحطان) که از شب گذشته آغاز شد، همچنان ادامه دارد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش پایگاه خبری اخبار الیمن، یک منبع محلی استان عدن واقع درجنوب یمن گفت : نظامیان طرفدار منصور هادی با نیروهای ابو قحطان که مخالف تصمیم انتقال مسئولیت حفاظت از فرودگاه به نیروهای امنیتی دیگر هستند، درگیر شدند.

به گزارش ایرنا، عبد ربه منصور هادی حکمی درمورد انتقال ماموریت حفاظت از فرودگاه به نیروهای امنیتی دیگر وابسته به لشکرهای حفاظتی رئیس جمهوری صادر و به نیروهای متمرکز در داخل فرودگاه به فرماندهی ابو قحطان دستور عقب نشینی داد اما ابوقحطان با این حکم مخالفت کرد.

شهرعدن و فرودگاه آن از شب گذشته تا لحظه مخابره خبر شاهد تشنج امنیتی و درگیری بی سابقه و استقرار خودروها و تجهیزات نظامی عربستان و مزدوران آن به دلیل اختلافات میان فرماندهان بوده است.

منابع خبری اعلام کردند بالگردهای آپاچی از شب گذشته با پرواز در ارتفاع پایین آسمان عدن و اطراف فرودگاه بین المللی عدن و درگیری میان مزدوران عربستانی طرفدار هادی موجب نارامی ، تشنج و ناامنی بی سابقه در این استان شده است.
نیروهای امنیتی درمناطق کالتکس، محله ها و خیابان های دو شهر المنصوره و خور مکسر مستقر شدند.
منابع مذکور خاطر نشان کردند که ناآرامی و درگیری ناشی از تلاش ها برای تغییر فرمانده حفاظت از فرودگاه است که وی با این دستور مخالفت کرده است.

منابع محلی از شنیده شدن صدای انفجارها و درگیری های شدید میان مزدوران عربستانی در فرودگاه عدن خبر دادند به طوری که افراد مسلح راه ارتباطی دریایی میان خور مکسر و شیخ عثمان را بستند.
این منابع به حمله هوایی در نزدیکی منطقه العلم و درگیری در اطراف منطقه کالتکس اشاره کردند.
درگیری ها میان نیروهای عربستانی اماراتی و مزدوران آنها بر سر فرماندهی و کنترل فرودگاه عدن است.

عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال گذشته اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی ، دریایی و هوایی این کشور به هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد. این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 12هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیر ساخت های این کشور نداشته است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین