کد خبر: ۴۲۶۵۴۱
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۴
جدال من و رحمتی را مهدی برد؛

منصوریان: گل پرسپولیس به ما شوک وارد کرد

سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری پس از بازی با پرسپولیس گفت بازی ماراتن گونه ای داشتند.
آفتاب‌‌نیوز :
سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری بعد از دیدار با پرسپولیس پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. 

مشروح این نشست خبری در ادامه می آید:
 
بازی ماراتن گونه بود
به همه هواداران خسته نباشید و تبریک می گویم. یک بازی ماراتن گونه را شاهد بودیم که حوادث عجیبی داشت. این برد را به خانواده پورحیدری تقدیم می کنیم زیرا این برد اولین مرتبه ای بود که ما او را در دربی نداشتیم. دربی برای پورحیدری بسیار مهم بود و خدا را شکر که در این آزمون سربلند حارج شدیم. به هواداران و به تیم فنی استقلال تبریک می گویم. ما باید از فردا صبح کارمان را برای دیدار با ذوب آهن آغاز کنیم. به هواداران پرسپولیس خسته نباشید می گویم. منافع ما با هواداران پرسپولیس در آسیا مشترک است. این بازی ها یک 90 دقیقه است که ما رقیب هستیم و به جز این بازی این دو تیم نشاط فوتبال هستند. پرسپولیس وقتی یک بر صفر جلو بیفتد خیلی سخت است که به جریان بازی برگردیم. گل اول آنها شوک بود اما این گل ما را از خواب بیدار کرد. باید بگویم خداوندا ممنون تو هستم.
 

بازی تلخ شد
نقطه ی تلخ بازی این اتفاقات و درگیری ها بود. ما هنوز به اندازه کافی حرفه ای نیستیم و هر دو تیم این اتفاق را تجربه کردند. هواداران و سکوها بازی را سنگین می کنند و زمانی که یک تیم عقب می افتد از فوتبال حرفه ای دور می شود و به مسائل حاشیه ای روی می آورد. در انتهای بازی واقعا بازی تلخ شد اما در مجموع هر دو تیم فوتبال خوبی بازی کردند. ما مجبور بودیم که عقب نشینی کنیم زیرا برابر السد 120 دقیقه بازی کردیم. در آن بازی استرس زیادی تحمل کردیم و زمان برای ریکاوری نداشتیم. مجبور بودیم با جوانان این شرایط را جلو ببریم. به جوانانم گفتم که اگر جلو افتادیم وارد مسائل حاشیه ای نشویم. هواداران بازیکنان را تحت فشار می گذارند و بازیکنان فکر می کنند پایان بازی، انتهای فوتبال است. نگاه باید مانند دیگر بازی ها باشد و برد و باخت را بپذیریم و به حریف احترام بگذاریم.
 
 
بازی با ذوب آهن سخت ترین بازی است
بازی با ذوب آهن سخت ترین بازی ما خواهد بود و به بازیکنانم این موضوع را گفتم. ذوب آهن 4 گل خورد اما فوتبال خوبی بازی کرد. ذوب آهن در آزادی نیز ما را اذیت کرد و من همیشه به تیم سعید آذری احترام می گذارم. یک لشگر آسیب دیده داریم و بازیکنان زیادی کارت گرفتند. باید 5 یا 6 نفر در این بازی اخراج می شدند. در گل دوم پرسپولیس، سید جلال حسینی پادوانی را هل می دهد. فغانی داوری نیست که از این مسائل بگذرد اما این اتفاق زمانی افتاد که او مشغول کنترل حواشی بود. همه بازیکنان هفته گذشته در یک مهمانی بودند و همه یکدیگر را بغل می کردند و خاطره می گفتند. این پشت بام را باید بزرگ کنیم تا کسی از اینور و آنور دیوار نیفتد. من با این مسائل قبل از بازی نیز مخالفم. گل های گران قیمت می خریم و قبل از بازی هدیه می دهیم اما بعد از بازی اتفاقات بدی می افتد. یک مقدار متاسفانه توازن نداریم و اتفاقات اواخر بازی را نمی پسندم.
 
 
به پرسپولیس احترام می گذاریم
پرسپولیس تیم قابل احترامی است و باید به این تیم صدرنشین احترام گذاشت. می دانستیم اگر پرسپولیس از ما گل بخورد به آنها شوک وارد می شود. اتفاقات بازی دست به دست هم داد و نتوانستند بازی را مدیریت کنند. اگر از پرسپولیس دقیقه 70 گل می خوردیم قطعا می باختیم اما چون زود گل خوردیم، از خواب بیدار شدیم. تیم ما در زمین بی رحم و فیزیکی است. بعد از گل سوم نگران وضعیت بازیکنان بودم اما اثر منفی را در زمین دیدیم. به فرشید اسماعیلی گفتم اگر بی هوش شوی هم تعویض نمی شوی. رضایی بالای 100 استارت زد و قربانی نیز برابر السد خیلی زحمت کشیده بود.
 

چاله هوایی شاید هواداران را پایین می کشد
چگونه می شود در بازی السد ورزشگاه مملو از تماشاگر شود و 20 هزار نفر بیرون بمانند و مسئولان بگویند به هواداران بگو به ورزشگاه نیا اما در دربی این اتفاق رخ می دهد. قبل از دربی گفتند 400 بلیط باقی مانده است و ما نمی دانیم چه اتفاقی افتاده است. شاید در این قسمت چاله هوایی وجود دارد که باعث می شود هواداران در ورزشگاه نباشند. بخشی از سکوهای استقلال خالی است اما هواداران پرسپولیس جای مناسبی برای نشستن ندارند. در دور رفت این موضوع را قبول دارم که شاید هواداران راضی نبودند که نیامدند اما وقتی بازی السد ورزشگاه پر می شود، این اتفاق عجیب است. هنوز در بلیط فروشی مشکل داریم و زمانی که به ورزشگاه آمدیم دیدیم فضایی برای بازی گل کوچک در میان هواداران وجود دارد. فضای استقلال و پرسپولیس فضای نشاط است و باید به این موضوع رسیدگی کرد.
 

دنبال رکورد نیستم
دنبال رکورد و نماد نیستم. دیروز نیز گفتم نباید منکر خوب بودن برانکو شد. ما در زمان برانکو رتبه 17 فوتبال دنیا بودیم و برانکو برای ما خیلی زحمت کشیده است. من اهل نماد 6 و 4 و این حرکات نیستم و اصلا از این موضوع خوشم نمی آید. فوتبال ما مدیون هواداران است و این افراد برای پرچم ایران تلاش می کنند. امیدوارم این شرایط ادامه دار باشد و باید به برانکو احترام گذاشت.
 
 
جدال من و رحمتی را رحمتی برد
رحمتی تقصیری نداشت. او بزرگتر و کاپیتان تیم من است. دروازه بان تیم من مصدوم بود و روی زمین افتاده بود. من بدم می آید اگر یک دروازه بان وقت کشی کند اما رحمتی به زمین خورده بود و لازم بود توپ به بیرون برود. ما هنوز تحمل باخت را نداریم و این تنها مشکل بازی بود. 2 دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود اما بازی 6 دقیقه متوقف شد. امروز در حق رحمتی جفا شد و او کاری نکرد. من اصلا تا لحظاتی حواسم به بازیکنان جوان تیم بود و ناگهان متوجه اخراج او شدم. رحمتی امروز خیلی خوب خودش را مدیریت می کند. بعد از آن فضایی که میان ما و رحمتی ایجاد شد، رحمتی برنده شد. ما منتظر علایم مهدی رحمتی بودیم و دیدیم که او به استقلال بازگشت. در کنار رحمتی نیز یک حسینی آماده داریم و در تمرینات اگر این دو را تماشا کنید می بینید که او خیلی سطح خوبی دارد.
 
 
کار سختی در آسیا داریم
الاهلی سال گذشته نایب قهرمان آسیا شده است و بازیکنان بسیار خوبی دارد. ما یک چهارم نهایی با نفت به این تیم باختیم. آنها تیم بسیار خوبی هستند و تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که نفرات را تقسیم بندی کنیم. خیلی از دوستان از من برای سیستم چرخشی ایراد می گرفتند اما الان مشخص می شود که چرا این کار را کردم. الان هر زمان بخواهم می توانم جوانانم را بازی بدهم. اتفاقات اخیر برای فرشید باقری خیلی خوب بود و او به تیم ما برگشت. ما باید با ترکیبی جا به جا شده برابر حریفان بازی کنیم. بازی سختی برابر ذوب داریم و باید بعد از آن برابر الاهلی باشیم. همچنین التعاون تیم بزرگی است و تنها نام بزرگی ندارد.
 

جوانان از ریل خارج نشوند کنار من خواهند نشست
هر بازیکن جوانی که خودش را مدیریت نکند روی نیمکت در کنار من خواهد نشست. در نظمی که داریم بازیکنان جوان باید بدانند که هر لحظه ممکن یک نفر جانشین آنها شود. اگر یک نفر از مسیر خارج شود، با آنها برخورد می کنیم. کادرفنی ما مسئول مدیریت بازیکنان جوان است. در نهایت من و عبداللهی و فریبا کل مجموعه را مدیریت می کنیم. تقدیر ما با جوانان رقم خورده است و باید آنها را با تجربه کنیم. آنها از لحاظ فیزیکی خسته نمی شوند و از حیث کار تاکتیکی بسیار خوب هستند.
 

نباید توقعات از مالا برود
هواداران نباید از ما توقع بالایی داشته باشد. ما به یک نقطه عطفی رسیدیم اما خریدهایی که داشتیم برای ما مهم بودند. ما می دانستیم در بهمن و اسفند به جوانان نیاز داریم. اگر تیموریان و چپاروف بودند به ما کمک می کردند و ما را راهنمایی می کردند. در آن مقطع تمرینات ما نشان می داد که جوانان ما در کنار این بزرگان پیشرفت کردند. اما حالا مجبور شدیم در غیاب این بازیکنان کار را ادامه بدهیم. تیموریان از خیلی چیزها گذشت تا به استقلال بیاید. چپاروف بازیکن استقلال است و به ما بر می گردد و تیموریان نیز بازیکنی است که در رادار ما است. به اندازه کل تیم نیز برای چشمی ناراحتم. اگر چشمی رباط پاره نمی کرد استقلال سال گذشته قهرمان لیگ و حذفی می شود. روزبه را آماده کردیم و به بستر بازی گرفتن رسیدیم اما این اتفاق افتاد. شاید او را به یک تیم لیگ برتری بدهیم تا بتواند سال آینده در کنار ما باشید. 
 

تیم های عربی پیشرفت کردند
تیم های عربی بسیار سخت هستند. السد منتخب آسیا بود در کنار کاپیتان بارسلونا. الاهلی نیز تیم بزرگی است و بازیکنان بسیار بزرگی در اختیار دارد. این فلسفه تمام شد که تیمهای عربی ضعیف هستند. زمانی که تیم های عربی بازیکن دفاعی خریدند، پیشرفت آنها شروع شد و ما باید به فکر پیشرفت خودمان باشیم.
 

کاوه رضایی جواهر است
خوشحالم بابت عملکرد رضایی و قربانی. زمانی که کاوه را خریدم می دانستم چه جواهری است. قربانی نیز هر چند با انتقادها به استقلال آمد اما اکنون نشان داده چه بازیکن بزرگی است. گل کاوه رضایی یک گل حرفه ای بود. گل قربانی نیز کار تمرین شده ای بود و می دانستیم بین فضای دو مدافع این تیم به گل خواهیم رسید. رضایی امروز آنها را تحت فشار گذاشته بود و روز خوبی داشت. سه مهاجم ما یعنی رضایی و قربانی و برزای بسیار تاپ هستند و به فوتبال ملی تبریک می گویم.

منبع: ورزش سه
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین