کد خبر: ۴۲۷۰۳۴
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۰
مدیر امور بین الملل بانک تجارت برنامه های این بانک برای توسعه خدمات ارزی و روابط کارگزاری با بانکهای خارجی را تشریح کرد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، علی مهرپور مدیر امور بین الملل این بانک ، روز سه شنبه بیست و ششم بهمن ماه با اشاره به اینکه با گذشت یک سال از اجرای توافق برجام، بانک تجارت روابط کارگزاری با 70بانک معتبر  بین المللی را آغاز کرده است ،گفت: طی دو ماه گذشته جلسات متعدد مذاکره با نمایندگان برخی از مهمترین بانکهای خارجی برگزار گردیده است که از جمله مهمترین این جلسات می توان به جلسه با نمایندگان بانکHalk Bank  ترکیه درخصوص بسط و توسعه همکاریهای مشترک ، همکاری درخصوص بازاریابی در مناطقی همچون امارات متحده عربی و چین، فراهم ساختن شرایط مناسب برای جابجایی و انتقال منابع و وجوهات ارزی و  پذیرش اعتبارات اسنادی مدت دار صادره توسط بانک تجارت و تنزیل این دسته از اعتبارات اسنادی اشاره کرد.

مهرپور در ادامه با اشاره به جلسه با مشاور و مسئولین دفتر اتاق صنایع و بازرگانی فرانسه گفت: در این جلسه  آمادگی بانک تجارت برای مساعدت به شرکت های فرانسوی جهت گشایش اعتبارات از طریق شعبه پاریس و افزایش نقش شعبه پاریس در تعاملات شرکت های ایرانی و فرانسوی اعلام شد. همچنین جلسه ای با حضور یکی از مشتریان بزرگ بانک تجارت در حوزه انرژی و شرکت ایتالیایی Rosetti Marino(فعال در صنعت انرژی) و شرکت بیمه دولتی ایتالیا (ساچه) درخصوص انجام پوشش بیمه ای برای گشایش اعتبار اسنادی جهت اجرای پروژه های مشترک برگزار شد.

مدیر امور بین الملل بانک تجارت در ادامه به ملاقات با نمایندگان اعزامی بانک ژاپنی Mizuho اشاره کرد و افزود:موضوع این جلسه تبادل نظر در خصوص آخرین وضعیت سیستم بانکی کشور از منظر مطالبات معوق  و اقدامات بانک جهت وصول مطالبات ، پیاده سازی استانداردهای بین المللی در بانک تجارت، وضعیت نقدینگی ، کفایت سرمایه و اقدامات و برنامه های بانک برای افزایش سرمایه در راستای انطباق با مقررات بال با 2 و 3 بود که توضیحات لازم به نمایندگان بانک ژاپنی ارائه شد.

گفتنی است بانک تجارت روز سه شنبه دوازدهم بهمن نیز میزبان جمعی از بازرگانان فرانسوی بود که با هدف بررسی فرصت های سرمایه گذاری و تجارت در ایران همزمان با سفر وزیر امور خارجه این کشور به ایران سفر کردند. همچنین در نشست مشترک با نمایندگان شرکت سرمایه گذاری مشترک ایران خودرو – پژو (ایکاپ) بانک تجارت آمادگی کامل  خود را در خصوص ارائه خدماتی همچون  صدور ضمانتنامه بانکی و گشایشLC   داخلی و خارجی ، صدور ضمانتنامه گمرکی و اعطای اعتبار در قالب یک بسته خدماتی به شرکت ایکاپ اعلام کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین