کد خبر: ۴۲۷۰۹۹
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۷

زمان بسته شدن پرونده مسکن مهر مشخص شد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه ۲۷۴ هزار واحد مسکن مهر تکمیل نشده در سطح کشور باقی مانده، گفت: واحدهایی که بدون معارض هستند تا پایان عمر دولت و مابقی واحدها نهایتا تا پایان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.
آفتاب‌‌نیوز : احمد اصغری مهرآبادی در حاشیه آیین افتتاحیه همزمان ۱۸۶۷ واحد مسکن مهر در سطح استان کرمانشاه که امروز (۲۶ بهمن) به صورت نمادین در واحدهای مسکن مهر کارکنان دادگستری شهرستان هرسین برگزار شد، در جمع خبرنگاران، از ساخت یک میلیون و ۹۳۰ هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور تا به امروز خبر داد واظهار کرد: خوشبختانه با همکاری همه دست اندارکاران ساخت و ساز مسکن و با تلاش‌های صورت گرفته، علی رغم تمام مشکلات مالی پروژه ها و تنگناهای مالی دولت تا به امروز یک میلیون و ۹۳۰ هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور ساخته شده است.

به گزارش ایسنا، مهرآبادی افزود: از مجموع یک میلیون و ۹۳۰ هزار واحد تکمیل شده، تا به امروز یک میلیون و ۸۰۵ هزار واحد به بهره‌برداری رسیده و مابقی واحدها که تکمیل شده ولی افتتاح نشده‌اند به دلیل عدم تامین زیرساخت‌ها بوده است.

وی افزود: حدود ۲۷۴ هزار مسکن مهر دیگر درکشور باقی مانده که حدود ۱۶۰ هزار واحد آن یا دارای معارض بوده و یا مشتری ندارد که در حال رفع این مشکلات هستیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر تصریح کرد: در زمینه رفع این مشکلات دولت دست ما را با دو مصوبه باز گذاشته که از طریق آن بتوانیم جهت بازگشت منابع، واحدهای مسکن مهر را به شرکت‌ها یا پیمانکاران جهت ساخت خوابگاه و یا موارد دیگر واگذار کنیم.

مهرآبادی افزود: پرونده ۴۹ هزار واحد دیگر نیز در مراجع قضایی در حال رسیدگی است که خوشبختانه با دستور رییس قوه قضاییه رسیدگی به این پرونده‌های در اولویت قرار گرفته تا هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود و مابقی واحدها نیز مشکلات دیگری دارند.

این مقام مسئول با اشاره به دستور رییس جمهور جهت تکمیل پروژه‌های مسکن مهر تا پایان عمر دولت، گفت: در همین راستا تمام نیروهای خود را بسیج کرده‌ایم و وزیر راه و شهرسازی نیز به استانداران بخشنامه کرده که شورای مسکن خود را فعال کنند تا هرچه سریعتر کار این واحدها به انجام برسد.

مهرآبادی با بیان اینکه ۸۴۰ هزار واحد مسکن مهر طی سه سال اخیر به بهره برداری رسیده، گفت: در مجموع ۵۵ درصد واحدهای مسکن مهر بهره برداری شده طی سه سال گذشته افتتاح شده که این امر نشان از اهتمام ما در اتمام پروژه های مسکن مهر دارد.

وی افزود: تمام تلاش ما این است که تمامی واحدهای مسکن مهر تا پایان سال آینده به بهره‌برداری برسد.

مهرآبادی تاکید کرد: تمامی واحدهای مسکن مهر تکمیل نشده که بدون معارض هستند تا پایان عمر دولت و مابقی واحدها با رفع مشکلات معارض و سایر مسائل نهایتا تا پایان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین