کد خبر: ۴۲۷۲۵۶
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴
سامانه بارشی در کل کشور فعال خواهد بود و دما در شمال غرب کشور 4 تا 6 و سواحل شمالی کشور 5 تا 8 درجه کاهش می یابد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش باشگاه خبرنگاران، براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی، روز چهارشنبه بارش در جنوب و برخی مناطق شرق وجنوب شرق، شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر ادامه خواهد داشت و با ورود سامانه بارشی جدید بارش در جنوب، شمال غرب تقویت شده و به تدریج به دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و جنوب غرب کشور گسترش می‌یابد.
 
شدت بارش روز چهارشنبه در کردستان شمال کرمانشاه، شمال زنجان به شکل برف و در کهکیلویه و بویر احمد، بوشهر، فارس و نیمه غربی کرمان و هرمزگان به شکل رگبار باران گاهی رعدو برق و وزش باد شدید خواهد بود.
 
روز پنجشنبه سامانه بارشی در جنوب، جنوب شرق، شرق، شمال شرق، سواحل دریای خزر، ارتفاعات زاگرس فعال بوده، و به صورت پراکنده در شمال غرب و غرب کشور سبب بارش برف می‌گردد.
 
در این روز شدت بارش در استان‌های فارس، نیمه جنوبی کهکیلویه و بویر احمد، بوشهر، نیمه غربی هرمزگان و کرمان بصورت رگبار باران و گاهی رعد وبرق و وزش باد شدید و در برخی مناطق خراسان جنوبی و خراسان رضوی، بصورت برف خواهد بود.
 
همچنین از بعدازظهر روز پنجشنبه با نفوذ جریانات سرد شمالی به سواحل دریای خزر ضمن کاهش دما در استان‌های واقع در سواحل شمالی و شمال غرب کشور، بارش در این مناطق شدت خواهد یافت، دریای خزر نیز از اواخر وقت روز پنجشنبه و طی روز جمعه مواج می‌گردد.
 
در این روز در شمال غرب کشور کاهش دمای ۶ - ۴ درجه سلسیوس و در سواحل شمالی کشور ۸ - ۵ درجه سلسیوس پیش بینی می‌شود.
 
طی سه روز آینده جاده‌های کوهستانی واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و دامنه‌های البرز به علت بارش برف لغزنده خواهد بود، همچنین طی همین مدت به سبب وزش باد شدید در برخی نقاط جنوب شرق کشور پدیده گردوخاک پیش بینی می‌شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین