کد خبر: ۴۲۷۳۱۴
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۶

مردان مسلح ۵۲ کشاورز افغان را ربودند

بنا بر اظهارات مقامات مسئول محلی امروز (چهارشنبه) مردان مسلح ۵۲ کشاورز را در ولایت دور افتاده شمالی جوزجان افغانستان ربودند. بیشتر این افراد از اقلیت ازبک هستند. هنوز انگیزه این آدم ربایی مشخص نشده است.
آفتاب‌‌نیوز :
 شمال افغانستان که زمانی ثبات وضعیت خوبی داشت در سال‌های اخیر محل آدم ربایی، تیراندازی گروه‌های طالبان و گروه‌های وفادار به داعش شده است.

مردانی که در حادثه امروز ربوده شدند درحال کار برروی زمین خود بودند. اکثر آن‌ها اهل سه روستای منطقه "درز آب" در جوزجان بودند.

پلیس محلی جنگجویان طالبان را که کنترل قسمت بیشتر منطقه را در دست دارد مسئول این واقعه می‌داند. محمدرضا قوری، سخنگوی رئیس‌ پلیس جوزجان گفت: طالبان کنترل این منطقه را در دست دارد و آن مسئول این واقعه هستند.

وی ادامه داد، تعدادی از مقامات درزآب از جمله رئیس‌ پلیس آن در تلاشند که با طالبان صحبت کنند تا بتوانند این افراد را آزاد کنند و در صورتی که موفق به مذاکره نشوند اقدام به انجام عملیات نجات خواهند کرد. وی جزئیات بیشتری درباره برنامه این عملیات نجات نگفت.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز،ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان اعلام کرده از آنجایی که همچنان در حال جمع آوری اطلاعات درباره این خبر است هنوز نمی‌تواند صحت یا عدم صحت آن را تایید کند.

جوزجان همان ولایتی است که هفته گذشته نیز شش کارمند کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در حین انجام عملیات امداد رسانی پس از بارش سنگین برف توسط مردان مسلح در آن به قتل رسیدند.

مقامات محلی جنگجویان داعش و دخالت افراد طالبان را مسئول حمله هفته گذشته می‌دانند. با این همه سخنگوی پلیس حضور افراد داعش را در محلی که کشاورزان ربوده شدند، رد کرد.


بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین