کد خبر: ۴۲۷۳۱۵
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۷

رییس سازمان بسیج: اگر دانشجویی حرف حق می‌زند، چرا باید به کمیته انضباطی فراخوانده شود؟

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: دانشگاه‌ها از مراکز بسیار محترم‌اند و اگر کسی حرف خلاف حقی بزند با مکانیزم‌های موجود باید با آن برخورد شود، اما اگر یک دانشجو حرف حقی می‌زند، چرا باید به کمیته انضباطی فرا خوانده شود؟
آفتاب‌‌نیوز :
سردار غلامحسین غیب‌پرور طی سخنانی در اجلاسیه سوم از «دومین کنگره همفکری آینده‌سازان انقلاب اسلامی»، با بیان اینکه الگوگیری از حضرت فاطمه (س) در بحث ولایت‌پذیری منتج به تداوم انقلاب در نظام جمهوری اسلامی شده است، گفت: دفاع حضرت فاطمه (س) ظاهرش دفاع از یک خانه گلی و محقر بود ولی معنایش دفاع از یک حریم الهی بود. اگر  جایگاه امامت و ولایت در یک جامعه رو به فراموشی سپرده شود، همان می‌شود که ۲۵ سال امام علی (ع) خانه‌نشین شدند و در ادامه به بریدن سر امام حسین (ع) در روز عاشورا رسید و این نتیجه بی‌بصیرتی مردم در دوران امام علی (ع) بود.

 رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه امام راحل، انقلابی را رهبری کرد که تمام فرمول‌های جهانی را بر هم زد، ادامه داد: اگر یک ملت دچار بحران هویت شود، مردم آن جامعه سرزندگی خود را دست داده و دیگر اثری نخواهند داشت.

وی با اشاره بیانات رهبری مبنی بر دادن فرصت کارهای انقلابی به دانش‌آموزان، افزود: مسئولان آموزش و پرورش باید پاسخ دهند که در این خصوص چه اقداماتی انجام داده‌اند و چه زمینه‌هایی برای تحقق فعالیت‌های انقلابی دانش‌آموزان ایجاد شده است.

غیب‌پرور با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان بسیجی باید جزء شاداب‌ترین و مؤدب‌ترین دانش‌آموزان مدارس باشند، افزود: فضای مجازی و به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی که از منظر ادب بیان و اخلاق وضعیت نامناسبی یافته است، ضرورت تاثیرگذاری دانش‌آموزان و جوانان انقلابی را برای اصلاح این محیط دو چندان نموده است.  

رییس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اگر در جامعه‌ای ایرانی و اسلامی، دین را از مردم بگیرند آن روزحتماً روز پیروزی آمریکا و تسلط شیطان است، ادامه داد: حاکمیت دینی بر جامعه، چیزی است که دشمن برنمی‌تابد و از هر ابزاری برای مقابله با آن استفاده می‌کند؛ یک‌روز جنگ سیاسی، یک‌روز جنگ اقتصادی و یک‌روز جنگ نرم. دشمن در برهه کنونی دو روش را در مقابله با ما پیش گرفته است، اول اینکه جنگ را خانگی کند و همزمان جنگ فرهنگی را هم دنبال نماید.

وی با اشاره به اینکه آینده قطعاً متعلق به جوانان انقلابی است، تصریح کرد: اگر متوجه شویم با دانشجویان انقلابی به خاطر ابراز یک حرف حق برخورد کردند و آنان را به کمیته انضباطی فرا خوانده‌اند، به طور مسلم، با تمام وجود از آنان دفاع خواهم کرد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: دانشگاه‌ها از مراکز بسیار محترمند و اگر کسی حرف خلاف حقی بزند با مکانیزم‌های موجود باید با آن برخورد شود اما اگر یک دانشجو حرف حقی می‌زند، چرا باید به کمیته انضباطی فرا خوانده شود؟

به گزارش ایسنا، غیب‌پرور در پایان با تاکید بر اینکه ما انقلابی بودنمان را از امام (ره) یاد گرفته‌ایم، گفت: این انقلاب الگو و سرآمد همه حرکت‌های انقلابی است و همه آزادگان جهان به این انقلاب به‌عنوان مدینه فاضله نگاه می‌کنند، لذا باید برای اعتلای آن با تأسی از رهبر انقلاب ایستادگی کرد و به جوانان انقلابی میدان داد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین