کد خبر: ۴۲۷۵۲۴
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۰

بازتاب سفر روحانی به عمان و کویت در رسانه‌های خارجی

سفر رییس‌جمهور ایران به دو کشور حوزه خلیج فارس بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای داشت.
آفتاب‌‌نیوز :
 پایگاه خبری «تی‌آر‌تی ورد» سفر روحانی به دو کشور عمان و کویت را سفری برای اتحاد و همبستگی بین مسلمانان و یافتن راه حل مناسب برای بحران یمن و سوریه قلمداد کرد.

پایگاه خبری «نشنال» با اختصاص یک گزارش کامل در خصوص سفر روحانی به عمان و کویت، آن را در راستای کاهش تنش بین ایران و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس خواند.

«عرب نیوز» نیز با انعکاس سفر رییس‌جمهور ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس آن را در راستای بهبود روابط ایران با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دانست.

«میدل ایست مانیتور» هم سفر حسن روحانی به این دو کشور را تلاش ایران در جهت بهبود روابط با کشورهای عربی و اتحاد نزدیکی بین شیعه و سنی ارزیابی کرد.

شبکه تلویزیونی «آی ۲۴» با قرار دادن خبر سفر روحانی به کویت وعمان در تارنمای اینترنتی خود این سفر را در راستای جلوگیری از یکه تازی‌های عربستان که رقیب کلیدی ایران نیز به شمار می‌رود و همچنین درچارچوب بهبود روابط ایران و کشورهای عربی خواند.

«اسرائیل هیوم» نیز این سفر را یک فرصت ایده‌آل برای روحانی توصیف کرد و افزود: ایران در این سفر می‌تواند به بهبود رابطه خود با کشورهای عربی و ایجاد یک مشارکت خود در حل مسائل منطقه‌ای دست ‌پیدا کند.

«تایمز آو عمان» نیز سفر روحانی به این کشور را در راستای تلاش ایران برای بهبود روابط خود با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس توصیف کرد.

به گزارش ایلنا،«نیوز عرب» هدف روحانی از این سفر را مرمت روابط تیره و تار ایران با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس خواند.

خبرگزاری «ترند» نیز با انعکاس خبر سفر رییس‌جمهور ایران به عمان، رابطه ایران با این کشور را بر خلاف دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس مثبت ارزیابی کرد.

«رویترز» هم هدف از سفر حسن روحانی به دو کشور عربی حوزه خلیج‌فارس را سفری در جهت بهبود روابط ایران با کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس و همچنین تلاش جهت کاهش اختلاف‌های سیاسی و مذهبی عنوان کرد.

«عرب تایمز» با درج یک گزارش مفصل از روابط ایران و کویت سفر روحانی به این کشور را در راستای بهبود روابط دوجانبه و همگام شدن دو کشور در راستای دستیابی به اهداف مشترک و منافع دوطرف تلقی کرد.

رسانه‌های کویتی همچون کونا، الوطن، القبس، الشاهد و روزنامه الرای با استقبال از سفر حسن روحانی به کویت این سفر را گامی مثبت در بهبود روابط و افزایش همکاری‌های دوجانبه خواندند.

روزنامه «عمان» در صفحه نخست خود با انتشار عکس بزرگی از دیدار سلطان قابوس و حسن روحانی نوشت: «سخنان دوستانه و تاکید بر گسترش روابط بر پایه منافع متقابل موضوع اصلی دیدار سلطان و روحانی بود. این مساله نشان‌دهنده تلاش دو طرف برای روابط نزدیک است که امید می رود نتایج مثبت آن محقق شود».

«تایمز آف اسرائیل» نیز سفر روحانی به عمان و کویت را در چارچوب بازسازی روابط ایران با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تفسیر کرد.

«العربیه» با اشاره به سخنان رییس‌جمهوری ایران این سفر را گامی مثبت در جهت برقراری رابطه‌ای خوب بین ایران و همسایگانش در خلیج‌فارس خواند.

«الشرق الاوسط» نیز این سفر را گامی بلند جهت بهبود روابط ایران با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دانست.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین