کد خبر: ۴۲۷۹۹۷
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۶

فقدان آیت الله هاشمی رفسنجانی خسارتی بزرگ بود

انجمنهای اسلامی دانشکده فنی و حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در بیانیه به مناسبت چهلمین روز درگذشت رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکیدکردند که فقدان آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمانه ای که ضرورت میانه روی و پرهیز از افراط و تفریط بیش از پیش احساس می‌شود، خسارتی بزرگ بود.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است:
اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء.
وقتی عالمی فقیه، فوت کند در اسلام رخنه و حفره‌ای ایجاد می‌شود که هیچ چیز نمی تواند جای آن را پر کند
بیش از چهل روز از در گذشت سردار صبر و صلح و اعتدال گذشت. فقدان آیت الله هاشمی رفسنجانی، در زمانه ای که ضرورت میانه روی و پرهیز از افراط و تفریط بیش از پیش احساس می‌شود، خسارتی بزرگ بود. در زمانه ای که در خارج از مرزها، افراطیون بر طبل جنگ طلبی می‌کوبند و در داخل، جامعه از زخم‌های گذشته همچنان رنج می‌برد، حضور سرداری صبور و میانه‌رو برای حل معضلات داخلی و خارجی بسیار راهگشا می‌توانست باشد.
همانگونه که حضرت امام خمینی فرموده بودند، هاشمی زنده است چون نهضت زنده است و به تاسی از این گفته امام عظیم الشان می‌گوییم که راه زنده نگه داشتن نهضت، از مسیر زنده نگه داشتن روش سیاست‌ورزی آیت الله هاشمی رفسنجانی، که همان مسیر گفت‌وگو و مدارا و پرهیز از افراطی‌گری در گرو اعتماد به نظر مردم و پذیرش آن است، می‌گذرد.
ما ضمن تاکید بر ادامه مسیر صلح‌طلبانه، آزادی‌خواهانه و به دور از افراط و تفریط آیت الله هاشمی رفسنجانی، اعلام می‌داریم که راه حل مشکلات داخلی و خارجی از راه گفت‌وگو و مدارا می‌گذرد و نه از راه تحریم و تهدید و تخریب و در این راستا همگان را در داخل دعوت می‌کنیم تا صبورانه برای اجماع و گفت‌وگو در میان جریان‌های معتقد به نظام جمهوری اسلامی گام بردارند آنچنان که اگر آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز در میان ما بود در همین راستا گام برمی‌داشت که در صورت اجماع میان نیروهای معتقد به نظام و انقلاب،دشمنان جمهوری اسلامی نیز نخواهند توانست در صفوف متحد و در عین حال متکثر معتقد به نظام رخنه و خللی ایجاد نمایند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین