کد خبر: ۴۳۲۷۹
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۸۴ - ۱۳:۴۲
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش خبرگزاري كويت، نظرسنجي‌هاي جداگانه در فرانسه نشان از كاهش حمايت‌هاي مردمي از ژاك شيراك رييس‌جمهور و دومينيك دوويلپن نخست وزير اين كشور دارد.

براساس اين نظرسنجي‌ها كه در ماه فوريه انجام شد، تنها 13 درصد از مردم فرانسه به آينده‌ي اقتصادي اين كشور خوش‌بين هستند و اين در حالي است كه اين ميزان در ماه ژانويه 16 درصد و در ماه نوامبر 2005حدود 23 درصد بوده است و تنها 11 درصد به آينده‌ي اقتصادي و شكوفايي اقتصاد فرانسه خوش بين هستند.

نتايج مشابه اين نظرسنجي‌ها هم‌چنين در كاهش 20 درصدي حمايت‌هاي مردمي از شيراك به چشم مي‌خورد.

براساس اين نظرسنجي‌ها، حمايت‌هاي مردمي از شيراك 33 درصد و از دوويلپن 47 درصد است كه پايين‌ترين حد براي نخست وزير يك كشور محسوب مي‌شود.

اين در حالي است كه شيراك با سفر به عربستان و گشودن افق‌هاي اقتصادي رو به روي بازرگانان و سرمايه‌گذاران فرانسوي در اين كشور و اقدامات دوويلپن براي اشتغال‌زايي جوانان، سعي در پيشرفت اقتصادي فرانسه داشته‌اند؛ ولي هيچ كدام ازاين موارد در كاهش حمايت‌هاي مردمي از آن‌ها تاثير نداشت.

از سوي ديگر، سفر سه روزه‌ي شيراك و هيات همراهش به عربستان پايان يافت.

سفر شيراك به عربستان و برگزاري مذاكرات سياسي و نشست‌هاي اقتصادي در سطح داخلي، بين‌المللي و توجه به نقش موثر فرانسه در سطح منطقه‌يي و بين‌المللي و توجه به پروند‌ه‌هاي مهم منطقه از جمله بحران سوريه و لبنان، پرونده‌ي هسته‌يي ايران و اوضاع عراق و فلسطين سهم به سزايي داشته است.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x