کد خبر: ۴۳۳۵۸۲
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۴
رییس سازمان حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس ارتش:
رییس سازمان حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس ارتش گفت: با رویکرد اخیر ارتش جهت فراهم آوردن امکان بازدید وابسته‌های نظامی کشورهای دوست از مناطق جنگی خوزستان، این کشورها به توانمندی نیروهای مسلح به ویژه ارتش جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس پی خواهند برد.
آفتاب‌‌نیوز :
 منطقه خوزستان، امیر سرتیپ دوم ابراهیم گلفام در حاشیه دیدار وابسته‌های نظامی 27 کشور با فرمانده قرارگاه جنوب غرب نیروی زمینی ارتش که امروز (سه‌شنبه، 24 اسفند) در قرارگاه لشکر 92 زرهی خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: قطعا خوزستان از مناطق باارزش دفاع مقدس است. اشغال این استان از اهداف اصلی رژیم بعث عراق بود و عراق در نظر داشت که در مدت سه روز خوزستان را اشغال کند.

وی ادامه داد: اما مردم خوب خوزستان به همراه سایر مردم کشور و نیروهای مسلح در شرایط بسیار نابرابر از خوزستان دفاع کردند و دشمن متجاوز را از این استان بیرون راندند و عملا با این اتفاق که موجب منصرف شدن دشمن از اهداف تهاجم همه‌جانبه به ایران شد، برگ زرینی برای نیروهای مسلح و مردم خوزستان رقم خورد.

رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش عنوان کرد: این سازمان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری که دفاع مقدس را یک ثروت بزرگ دانستند و اشاره کردند که باید با استفاده از ابزارهای مختلف فرهنگی، این ثروت را ارائه کنیم و یکی از فناوری‌های این مهم را راهیان نور عنوان کردند، با مصوبه فرمانده ارتش جمهوری اسلامی و برنامه‌ریزی‌های طولانی مقرر شد که وابسته‌های نظامی کشورهای دوست مقیم در ایران، به مناطق عملیاتی خوزستان در جنگ تحمیلی سفر کنند.

گلفام ادامه داد: وابسته‌های نظامی کشورهای دوست به خوزستان سفر می‌کنند تا از نزدیک با مجاهدت‌ها، رشادت‌ها و فداکاری‌های مردم در طول هشت سال دفاع مقدس از نزدیک آشنا شوند. در این برنامه خوب، از راویان بزرگ و فرماندهان و طراحان عملیات ارتش جمهوری اسلامی و طراحان عملیات‌های مشترک و نیروهای مسلح در منطقه خوزستان استفاده خواهیم کرد. امید است که بتوانیم تمام حوادثی که در این دوران داشتیم را به این وابسته‌های نظامی نشان دهیم.

وی افزود: بدین ترتیب با این کار امید است بتوانیم انسجام اسلامی و ملی که در حرکت عظیم راهیان نور تقویت می‌شود را، به عنوان یک سرمایه بزرگ و مردمی به این وابسته‌های بزرگ و نظامی نشان دهیم. با بازدیدی که این میهمانان ما از مناطق جنگی خوزستان در دفاع مقدس خواهند داشت، از نزدیک با مجاهدت‌های مردم و نیروهای مسلح در دفاع مقدس آشنا می‌شوند و همچنین می‌بینند که امروز مردم چگونه یاد آن مجاهدت‌ها را گرامی می‌دارند.

رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش در خصوص اهمیت بازدید این وابسته‌های نظامی کشورهای دوست از مناطق جنگی خوزستان در دوران دفاع مقدس، گفت: ممکن است برداشت‌هایی که این وابسته‌های نظامی از مستندات یا کتاب‌ها، عکس‌ها و فیلم‌های حوزه دفاع مقدس دارند، در حد و اندازه برداشت ما نباشد و امروز این توفیق نصیب شده تا بتوانند از نزدیک با اتفاقاتی که در دوران دفاع مقدس افتاد، آشنا شوند.

گلفام ادامه داد: با فرصتی که ارتش فراهم کرده است، وابسته‌های نظامی این کشورها با حوادث و صحنه‌هایی که در دوران دفاع مقدس داشتیم، از نزدیک آشنا می‌شوند و عملا با این رویکرد به توانمندی‌های نیروهای مسلح به ویژه ارتش در دوران دفاع مقدس، پی می‌برند.
منبع: ایسنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین