کد خبر: ۴۳۷۴۰۶
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰

المیادین: سوریه قبل از حمله آمریکا هواپیماهای خود را خارج کرده بود

المیادین به نقل از منابع خود گزارش داد که سوریه قبل از حمله آمریکا بیشتر هواپیماهای خود را از پایگاه الشعیرات خارج کرده بود.
آفتاب‌‌نیوز :
شبکه خبری المیادین به نقل از منابع خود گزارش داد که فرماندهی نظامی سوریه قبل از حمله آمریکا بیشتر هواپیماهای خود را از پایگاه هوایی الشعیرات در حمص خارج کرده بود.

بر اساس این گزارش، فرماندهی نظامی سوریه قبل از حمله آمریکا بیشتر هواپیماهای خود را به یک پایگاه نظامی امن منتقل کرده بود.

رسانه‌های خبری، بامداد امروز- جمعه- از حمله موشکی غافلگیرانه آمریکا به پایگاهی هوایی در نزدیکی استان حمص سوریه خبر دادند. این حمله به بهانه سناریوی شیمیایی روز سه‌شنبه استان ادلب صورت گرفته که موتور تبلیغاتی و رسانه‌ای غرب انگشت اتهام آن را در روزهای گذشته به سمت دولت سوریه نشانه رفته است.

به گزارش تسنیم، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد، دو ناو آمریکایی از شرق دریای مدیترانه یک پایگاه هوایی در غرب سوریه را هدف 59 فروند موشک کروز قرار داده است. طبق ادعای آمریکا، حمله شیمیایی در استان ادلب از این پایگاه انجام شده بود.

ناظران می‌گویند فرماندهی مرکزی آمریکا که در منطقه خاورمیانه حضور نظامی دارد از سال‌ها قبل طرح هایی را برای حمله به دولت سوریه آماده کرده بود تا در صورت تصمیم کاخ سفید امکان اجرای فوری آن وجود داشته باشد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین