کد خبر: ۴۳۷۵۷۲
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹

چند تیم از لیگ برتر به لیگ یک سقوط می‌کنند

خبرگزاری میزان- رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال درباره اینکه چند تیم از لیگ برتر به لیگ یک سقوط می‌کنند، توضیح داد.
آفتاب‌‌نیوز :
لیگ برتر فوتبال کشور از فصل سیزدهم با 16 تیم برگزار می‌شود. از سوی دیگر لیگ دسته اول پس از کش و قوس فراوان از فرم 2 گروهی خارج شده و تیم‌ها در یک گروه 18 تیمی برای صعود به لیگ برتر تلاش می‌کنند.
 
صحبت‌های ضد و نقیضی مبنی بر تعداد صعود و سقوط تیم‌ها مطرح بوده است. در حال حاضر تیم فوتبال صبا با 25 امتیاز در رتبه چهاردهم جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار دارد. سیاه‌جامگان با 23 امتیاز پانزدهم و ماشین‌سازی با 16 امتیاز قعرنشین است.

سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال درباره اینکه چند تیم به طور قطعی به لیگ یک سقوط می‌کنند، به میزان گفت: 2 تیم از لیگ برتر به لیگ یک سقوط و 2 تیم از لیگ یک به لیگ برتر صعود می‌کنند. سال گذشته لیگ آزادگان 20 تیمی بود و به همین دلیل 3 تیم بالا می‌آمدند اما لیگ یک در فصل جاری با 18 تیم برگزار شد. به همین دلیل تنها 2 تیم بالا می‌آیند و دیگر دیدار پلی‌آف نداریم. در واقع تیم‌های پانزدهم و شانزدهم لیگ برتر سقوط می‌کنند و تیم چهاردهم بدون برگزاری دیدار پلی‌آف در لیگ برتر می‌ماند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین