کد خبر: ۴۳۷۷۶۹
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵

چرا ترامپ کاخ بشار اسد را موشک‌باران نکرد؟

یک مقام آمریکایی فاش کرد رئیس‌جمهوری این کشور در جلسه بررسی حمله موشکی به سوریه، احتمال موشک‌باران کاخ «بشار اسد» را نیز مطرح کرده بود.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایلنا به نقل از روسیاالیوم، یک مقام آمریکایی فاش کرد، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در جلسه بررسی حمله موشکی به سوریه، گزینه بمباران کاخ بشار اسد با عنوان «قطع سر» را نیز مطرح و درباره آن با مقامات آمریکایی گفت‌وگو کرده بود.

«هربرت ماکماستر» مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهوری آمریکا، اعلام کرد، ترامپ پیش از حمله به سوریه، در نشستی با اعضای شورای امنیت ملی آمریکا و چند تن از ژنرال‌های وزارت دفاع، درباره سه گزینه بحث و گفت‌وگو کرد که گزینه حمله مستقیم به کاخ بشار اسد با عنوان «قطع سر»، با هدف وادار کردن وی به تسلیم و قبول انتقال قدرت، از جمله این گزینه‌ها بود اما در نهایت گزینه حمله موشکی را پذیرفت و گفت: «اجازه دهید با این گزینه آغاز کنیم.»

یک مقام آمریکایی دیگر با اشاره به حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی «الشعیرات» سوریه،  تصریح کرد که دولت آمریکا طرح‌های فوق‌العاده‌ای ترسیم کرده است تا در صورت واکنش بشار اسد به حمله موشکی، آن را اجرا کند.

یکی از مسئولان بلندپایه دولت آمریکا گفت: «شماری از مقام‌های آمریکا بعد از ظهر سه‌شنبه گذشته با ترامپ دیدار کردند و گزینه‌های متعددی چون انواع تحریم، فشارهای سیاسی و طرح حملات نظامی از پیش طراحی شده به وی ارائه کردند.

به گفته یکی از مقامات آمریکایی، گزینه حمله به کاخ بشار اسد با عنوان«قطع سر» از جمله گزینه‌های نظامی بسیار جدی بود اما ترامپ سوالات متعددی در این خصوص داشت و گفت: «می‌خواهد در این خصوص فکر کند. اما در نهایت ترامپ فرمان حمله موشکی به سوریه را امضا کرد.»
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین