کد خبر: ۴۳۷۸۳۶
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰

اختلافات میان مشاوران ارشد صبر ترامپ را هم سر آورد/ احتمال تغییرات در تیم ریاست‌جمهوری

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا همزمان با صدور نخستین دستور برای مداخله نظامی در سوریه به دو تن از دستیاران ارشدش شامل استیو بنن، استراتژیست ارشد دولت و جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشدش اعلام کرده که از دشمنی و اختلاف مداوم آنها در رسانه‌ها خسته شده و آنها باید اختلافاتشان را برطرف کنند.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، بنا به گفته دو منبع آگاه، ترامپ به بنن و کوشنر دستور داده است: این اختلاف را حل کنید.

بر اساس گزارشها ترامپ این تذکر را خطاب به استیون بنن، استراتژیست ارشد تندمزاج و راینس پریبس، رئیس دفتر خود به سبب مشاجراتشان با جارد کوشنر، داماد و مشاور اردش و گری دی. کوهن، مشاور اقتصادی ارشد خود مطرح کرده است.

با این وجود رئیس جمهور آمریکا می داند ایجاد یک آشتی معنادار میان بنن که خود را حافظ وعده‌های انتخاباتی ترامپ می داند با کوشنر و کوهن دموکرات، به سبب ایدئولوژی های ناسازگار آنها امکان پذیر نخواهد بود و بنا به گفته چهار فرد نزدیک به وی، قصد دارد دست به تغییراتی در میان کارمندان ارشد خود بزند.

باید منتظر ماند و دید آیا ترامپ دست به این تغییرات خواهد زد یا خیر. با این وجود افراد آشنا به خلق و خوی ترامپ گفته اند او فردی است که قبل از هر گونه تغییر در نیروهایش چند هفته یا حتی چند ماه سبک سنگین می کند و صبر و تحمل زیادی در خصوص نیروهایش به خرج داده و از اخراج کردن آنها بیزار است.

با این حال طی یک هفته گذشته اختلافات در کاخ سفید سر بر آورده و تداوم گزارش‌های رسانه‌ها در مورد جنگ در میان نیروهای داخل کاخ سفید صبر ترامپ را تمام کرده است. ترامپ احتمال تغییر نیروها را نیز به عنوان هشداری به تیمش به منظور بر طرف کردن اختلافها مطرح کرده است. دو منبعی که با ترامپ گفت‌وگو کرده‌اند گفته‌اند که او تایید کرده تداوم این وضعیت غیرقابل تحمل است.

آنها گفتند که هنوز تغییر احتمالی در کار نیست اما ترامپ در حال بررسی یک سری گزینه‌ها از جمله تغییر پست بنن است که هر چه بیشتر از سوی دیگر محافل رو به رشد قدرت در کاخ سفید به حاشیه رانده می شود.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین