کد خبر: ۴۳۷۹۵۱
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۰

وزارت خارجه اردن سفیر ایران در امان را احضار کرد

وزارت امورخارجه اردن روز یکشنبه سفیر ایران در امان را احضار کرد .
آفتاب‌‌نیوز :
 خبرگزاری عمون اردن بعداز ظهر  روز یکشنبه  خبر داد:  وزارت خارجه اردن، مجتبی فردوسی پور سفیر ایران در امان را احضار کرده است  و به اظهارات اخیر مقامات ایرانی از جمله سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعتراض  کرد . براساس این گزارش شب گذشته سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به ادعاهای  واهی پادشاه اردن گفت : این اظهارات نسنجیده و سخیف است .

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان افزود: به نظر می رسد پادشاه اردن در تعریف تروریسم دچار یک اشتباه راهبردی و اساسی است و تعابیر به کار رفته در اظهارات ایشان  به  سادگی نشان دهنده  بی مایه گی و عمق اندک نگاه وی به تحولات منطقه است.  صواب آن است  که  ایشان در ابتدا به آمارهای رسمی منتشر شده از تروریست های اردنی که به داعش و دیگر گروههای خونریز و جاهل می پیوندند اندک توجه و نگاهی داشته باشد و سپس درباره ایران که در خط مقدم مبارزه با تروریسم‌ و افراطی گری و برای تحکیم امنیت تمام منطقه تلاش و مجاهدت می کند، اظهار نظر نمایند.

به گزارش ایسنا،قاسمی ضمن یادآوری مشکلات مستمری که با جعل رژیم نامشروع صهیونیستی گریبانگیر جهان اسلام و کشورهای منطقه شده است تأکید کرد: اعلام حمایت از امنیت این رژیم اشغالگر که عملاً به معنای ناامنی تمامی منطقه است و طرح قیاس های بی اساس و طنز آلود میان ایران و سرکردگان گروههای تروریستی، آن هم از سوی پادشاه یک کشور عربی و اسلامی،  شوربختانه گویای وضعیت بغرنج  و اسفباری است که این منطقه در آن به سر می برد. بی شک بخش مهمی از  وضعیت موجود منطقه نتیجه نگاه های اشتباه سیاستمداران  برخی کشورها به روندهای سیاسی و اتخاذ سیاست های مخرّب و غلطی است که در نهایت می تواند تمام منطقه را به ورطه ناامنی و بی ثباتی بیشتر  سوق دهد.  برای کمک به امنیت، ثبات  و وحدت در منطقه  بهتر آن است که ایشان نیز اندک زمانی را به مطالعه منطق، تاریخ  و جغرافیای منطقه اختصاص دهند.


بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین