کد خبر: ۴۳۸۰۵۹
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
تالار دستاوردهای هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افتتاح شد

صالحی:جنگ تحمیلی یک جنگ جهانی بود/از گردنه‌ ترامپ هم عبور خواهیم کرد

آیین افتتاح بخش دستاوردهای هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور رییس سازمان انرژی اتمی برگزار شد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایسنا،در این مراسم، دکتر علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی که در آیین افتتاحیه تالار دستاوردهای هسته ای جمهوری اسلامی ایران در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سخن می‌گفت،ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هسته‌ای و جنگ تحمیلی و با ابراز پیام تسلیت به سردار جواد خضرایی به دلیل درگذشت پدرش بیان کرد: ملتی که به تاریخ،جوانان، مردان و سرداران و بزرگانش بی‌اعتنا باشد در این زمانه بی‌رحمانه با آن برخورد خواهند کرد. بنابراین ملتی ریشه دارد که نسبت به تاریخ خود توجه داشته باشد. این توجه باعث صیانت از حیات مستمر آن ملت خواهد بود.

معاون رییس جمهور افزود: کسانی که حماسه را می‌آفرینند و ملت‌هایی که این حماسه را دارند مانند ایران و یونان، ملت‌هایی هستند که همچنان در دوران مختلف تاریخ ایستاده‌اند. تاریخ ملت ما نیز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی،تاریخی بسیار ویژه بوده است؛به گونه‌ای که در 1000 سال گذشته بزرگترین امپراتوری جهان را در اختیار داشته است و پیام‌آور اسلام ناب بوده است و این اندیشه را به جهانیان توسط بزرگان اهل سنت و تشیع عرضه کرده است بنابر این بزرگان اسلامی عمدتا در ایران پرورش یافته‌اند.

صالحی گفت:بعد از انقلاب اسلامی شیوه‌ حمکرانی جدیدی عرضه شد. به گونه‌ای که می‌توان گفت که جوامع بشری چنین شیوه‌ای ندیده بودند و استکبار جهانی می‌خواهد از منظر خودش به آن  خدشه وارد کند اما کشور ما ایستاده است.

رییس سازمان انرژی هسته‌ای در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با اندیشه سازی جمهوری اسلامی توضیح داد:  جمهوری اسلامی یک رویکرد و جهانی بینی جدید را از حیث مدیریت و مراودات اجتماعی سیاسی و اخلاقی عرضه کرده است. اما در این مسیر همچنان باید راه طولانی را طی کنیم. واقعیت این است که ما در این بستر حرکت می‌کنیم و همین مسئله خودش یک فرید است.

وی افزود: انقلاب ما شاخصه‌های ویژه‌ای دارد و نمی‌توان آن را با سایر انقلاب‌ها که در جهان رخ داده است مقایسه کرد. چرا که اندیشه نو و مدیریت جدیدی را دارد. و به همین است که در این شرایط با بحران‌های ساختگی روبرو می‌شویم و برای همین قدردان کسانی باشیم که این میراث را برای ما ایجاد کرده‌اندو باید آن را خوب درک کنیم وبه آن باور داشته باشیم. کاری که سردار خضرایی انجام داده است بسیار قابل تقدیر است اما ما باید بیشتر دراین زمینه فعالیت کنیم و جوانان را با محلی که دراین موزه ایجاد شده است آشنا کنیم.

وی با اشاره به این که 240 هزار شهید خالصانه به شهادت رسیده‌اند؛گفت:این عزیزان جان خود را از دست دادند تا ما غلام حلقه به گوش کسی نباشیم و آزاد و آزاده باشیم. آزادگی نعمت بزرگی است که امام حسین (ع) در جریان عاشورا به آن اشاره کرده‌اند و ما در این 37 سال توانسته‌ایم در شرایط تحریم، جنگ و ایران هراسی و شیعه‌هراسی  مقاومت کنیم. جنگ تحمیلی در حقیقت یک جنگ جهانی بود که شرق و غرب علیه ایران آن را ایجاد کردند. اگر چه که عنوان می‌شود که صدام این کار را انجام داد اما ما توانستیم در هشت سال جنگ جهانی ایستادگی کنیم که این ایستادگی ریشه در اراده جوانان ما بود.

وی یادآور شد:در تحلیل تاریخی انقلاب اسلامی باید دو عنصر کارآمدی و تدبیر مسئولان نظام را در نظر داشته باشیم. ما در مقاطعی به لبه‌ پرتگاه رسیده بودیم ولی خدا مقدر کرده  بود این انقلاب باقی بماند . برجام یکی از دستاوردهای ملت ما بود که برایمان مقدر شده بود. دشمن با تحریم‌های به قول خودشان فلج کننده به دنبال این بود که ایران را از میان بردارد اما تقدیر الهی و تدبیر مقام معظم رهبری این اجازه را نداد. ما از گردنه‌  ترامپ هم عبور خواهیم کرد. آنها همچنان خودشان در گردنه ترامپ گیر کرده‌اند.

رییس سازمان انرژی هسته‌ای گفت:‌عناصر قدرت یک ملت را علم صنعت و اقتصاد تشکیل می‌دهند اما این عناصر خیلی ریشه‌دار نیستند اما در مقابل عناصری مانند فرهنگ اعتقاد و دین، مولفه‌های ریشه‌دار قدرت یک ملت محسوب می‌شوند.در اصل بخشی از دین عبادت است اما  دین یعنی نظام زندگی  که مبتنی بر یک سری از باورها است این که ملت ما در این 37 سال لحظه‌ای شهدای خودشان را فراموش نکرده‌اند خوب است چرا که شهدا در نزد خداوند زنده هستند و ما نیز باید آنها را زنده بدانیم تا بتوانیم در شرایط گوناگون زنده بمانیم و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در راه حفظ این میراث گرانبها حرکت می‌کند.

معاون رییس جمهور در بخش پایانی سخنان خود خبر داد امروز در مجاورت بیمارستان امیر المومنین اراک، بیمارستان سوانح سوختگی و پرتودهی کلنگ زنی خواهد شد.

به گزارش ایسنا در بخش پایانی این مراسم از خانواده شهید محمدی و قشقایی تقدیر شد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین