کد خبر: ۴۳۸۱۵۰
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
نقوی حسینی به نقل از تخت روانچی:
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه در نشست امروز این کمیسیون بیان کرد که آمریکا با یک یکجانبه گرایی کم سابقه به سوریه تجاوز کرد.
آفتاب‌‌نیوز : «سیدحسین نقوی حسینی» در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در تشریح نشست فوق العاده امروز -دوشنبه- کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب به حضور «مجید تخت روانچی» معاون وزیر امور خارجه اشاره کرد و افزود: در نشست امروز مسئله حمله موشکی آمریکا به کشور سوریه بررسی شد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: جلسه امروز کمیسیون که قرار بود در وزارت خارجه برگزار شود و اعضای کمیسیون میهمان وزارت خارجه باشند، به علت دیدار نوروزی و همچنین ابلاغ ماموریت به کمیسیون از طرف رئیس مجلس تبدیل به جلسه فوق العاده با هدف بررسی تجاوزگری های آمریکا در منطقه شد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این جلسه که حسن قشقاوی معاون کنسولی و امور مجلس وزارت امور خارجه حضور داشت، موضع تجاوزگری و دخالت های خارج از موازین و قوانین بین المللی آمریکا در سوریه به بهانه استفاده دولت سوریه از سلاح های شیمیایی مورد بررسی دقیق قرار گرفت.
وی اظهار داشت: شلیک 59 موشک به فرودگاهی در سوریه از سوی آمریکایی ها یک تجاوز آشکار به یک کشور مستقل محسوب می شود و وجود یا استفاده از سلاح شیمیایی یک ادعای واهی است.

وی ادامه داد: واقعیت این است که آمریکایی ها و برخی کشورهای منطقه حامی تروریسم و گروه های تروریستی در میدان سوریه شکست خورده اند و دولت سوریه داشت در میدان عمل سرزمین سوریه را پاکسازی می کردند و در گفت وگوهای بین المللی هم راه حل سیاسی با محوریت روسیه، ایران و کشورهای حامی راه حل سیاسی سوریه در حال موفق شدن بودند و راه حل نظامی مورد حمایت آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی و برخی دیگر کشورهای منطقه در حال شکست خوردن بودند و آمریکایی ها وارد شدند تا مجدد تروریست ها را احیا کنند و چتر حمایتی برای آن ها ایجاد کنند.

نقوی حسینی با اشاره به اینکه در این جلسه تخت روانچی به مسائل و مشکلات و بحران های داخلی آمریکا اشاره کرد، گفت که معاون وزیر امور خارجه تأکید کرد که موضوعاتی مثل بحران اقتصادی، نظام مالیاتی، مراودات اقتصادی با سایر کشورها تاثیر زیادی بر تصمیم گیری های دولت ترامپ می گذارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه تصریح کرد که دولت جدید آمریکا از یک تیم سیاست خارجی منسجمی برخوردار نیست و لذا تصمیمات دولت جدید در حوزه سیاست خارجی حاصل یک برنامه دقیق مبتنی بر قوانین و موازین بین المللی نیست ولی مطالبات داخلی آمریکا دولت را وادار به اقدامات موثری می کند.
وی افزود: تخت روانچی گفت که آمریکا با یک یکجانبه گرایی کم سابقه و بدون تصمیم گیری نهاد یا مرجع رسمی بین المللی اقدام به دخالت و تجاوز به یک کشور عضو رسمی سازمان ملل کرده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: تخت روانچی افزود که اگر آمریکایی ها ریگی در کفش نداشتند و هدفشان حمایت از تروریست ها نبود، چرا صبر نکردند که تحقیقات بین المللی صورت بگیرد و صحت یا عدم صحت دولت سوریه از سلاح شیمیایی مشخص شود.

نقوی حسینی با اشاره به اینکه پس از توضیحات قشقاوی و تخت روانچی اعضای کمیسیون اظهار نظر کردند گفت: نانواکناری، حسن بیگی، رضایی، ذوالنوری، رحیمی، صفاری نطنزی، دهقانی، جمالی نقطه نظرات خود را مطرح کردند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به این که قرار شد این کمیسیون جمع بندی دقیقی همراه با بیانیه ای تهیه و ارائه کند گفت: کمیسیون انتظار دارد دولت و به ویژه دستگاه دیپلماسی اقدام تجاوزگرایانه آمریکا را از طریق نهادها و مراجع بین المللی پیگیری کند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
محمدرضا پیروی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۱
0
0
همه دنیا تایید کردند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x