کد خبر: ۴۳۸۴۰۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳

داشتن 2 میلیون امضاء از شهروندان، شرط کاندیداتوری در انتخابات روسیه

شرط اساسی و اصلی دیگر برای نامزدهای غیربرخوردار از پشتیبانی حزبی یا مستقل برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری روسیه، ارائه دو میلیون امضای شهروندان روسی از 18 سال به کمیته انتخابات است.
آفتاب‌‌نیوز :
شرط نخست ثبت نام برای نامزدهای غیرحزبی خواهان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری روسیه براساس قوانین، ارائه دو میلیون امضای معتبر و غیرمخدوش شهروندان است.

به گزارش  ایرنا، همزمان با آغاز ثبت نام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران که هر فردی می تواند براساس صلاحدید خود ثبت نام کند و براساس اطلاعات اعلام شده در نخستین روز (سه شنبه) حدود 100 نفر بوده اند، در روسیه قوانین سازمان یافته ای در این باره وجود دارد.

براساس قوانین در حال اجرا برای تمامی نامزدهای احزاب ثبت شده و نامزدهای غیرحزبی، داشتن تابعیت روسیه، حداقل سن 35 سال و 10 سال زندگی در این کشور قبل از ثبت نام الزامی است.

شرط اساسی و اصلی دیگر برای نامزدهای غیربرخوردار از پشتیبانی حزبی یا مستقل برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری روسیه، ارائه دو میلیون امضای شهروندان روسی از 18 سال به کمیته انتخابات است.

براساس نظام کنترل و بررسی، 20 درصد امضاها با توجه به اطلاعات ارائه شده و نبود اشتراک امضایی در فهرست افراد دیگر، تصادفی بررسی خواهد شد و در صورت فراتر رفتن امضاهای نامعتبر یا مخدوش از حد تعیین شده، باطل اعلام می شود و فرد متقاضی نامزدی حق شرکت در رقابت های انتخاباتی را ندارد.

دارا بودن پیگرد و پرونده قضایی، داشتن پیشینه مجرمیت و فرار از خدمت نظام وظیفه نیز مانع شرکت افراد در نامزدی انتخابات ریاست جمهوری می شود.

معرفی شدگان احزاب ثبت شده برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری نیازی به ارائه دو میلیون امضا ندارند، اما باید دیگر شرایط را داشته باشند.

دوره ریاست جمهوری در روسیه شش ساله و است و براساس قانون نیز هر فرد نمی تواند بیش از دو دوره پیاپی این سمت را در اختیار بگیرد.

از سال 2000 و در چارچوب برگزاری انتخابات ولادیمیر پوتین رئیس حزب حاکم روسیه واحد دو دوره (هشت سال) رئیس جمهور بود و پس از آن نیز دیمیتری مدودیف برای یک دوره این سمت را در اختیار داشت.

پس از اصلاح قانون انتخابات روسیه، همزمان با پایان ریاست جمهوری مدودیف، دوره این مسئولیت شش ساله و پوتین برای سومین بار رئیس جمهوری شد که سال 2018 پایان می یابد.

براساس پیش بینی ها، با توجه به اکثریت قاطع پارلمانی حزب حاکم روسیه واحد، احتمال زیادی می رود رئیس جمهوری کنونی روسیه برای چهارمین دوره در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری این کشور که سال آینده میلادی برگزار می شود، شرکت کند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
0
0
درست هم این است
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین