کد خبر: ۴۳۸۹۵۳
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۴

حضور پررنگ آثار ایرانی در حراجی بونهامز

حراجی «هنر مدرن و معاصر خاورمیانه» ۲۶ آوریل در بونهامز لندن برگزار می‌شود تا ارایه کننده مجموعه‌ای از آثار باارزش خاورمیانه از جمله ۲۳ اثر ایرانی باشد.
آفتاب‌‌نیوز :
در حراجی عصر ۲۶ آوریل (۶ اردیبهشت) که با عنوان «هنر مدرن و معاصر خاومیانه» برگزار می‌شود آثاری از هنرمندان سرشناس ایرانی چون زنده‌رودی، منیر فرمانفرماییان، عباس کیارستمی، مسعود عرب‌شاهی، علی شیرازی و مشیری عرضه می‌شود.

به گزارش مهر به نقل از سایت حراجی بونهامز،در این حراجی که در لندن برگزار می‌شود مجموعه‌ای متشکل از ۷۴ اثر از آثار هنرمندان ایران، مصر، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، ترکیه، سودان، الجزایر و مراکش زیر چکش حراج می‌رود.

در این مجموعه ۲۳ اثر از ایران، ۱۹ اثر از مصر، ۱۸ اثر از عراق ، ۵ اثر از لبنان، ۴ اثر از سوریه‌، ۲ اثر از مراکش و یک اثر از کشورهای سودان، ترکیه، فلسطین و الجزایر ارایه می‌شود.

در کاتالوگ این حراجی بالاترین رقم‌ ارایه شده برای اثر حاضر به اثری بی‌عنوان از حسین زنده‌رودی اختصاص دارد که با برآورد قیمت ۲۵۰ تا ۳۸۰ هزار دلار در صدر حراجی جای دارد. تابلویی از محمود سعید هنرمند مصری نیز با قیمت‌گذاری ۲۱۰ تا ۳۱۰ هزار دلار در جایگاه دوم قرار گرفته است.

«قزوین» اثر منیر شاهرودی فرمانفرماییان نیز با قیمت ۱۳۰ تا ۲۵۰ هزار دلار سومین اثر گران قیمت این حراجی است.

«۸۴۲L۱» اثری از فرهاد مشیری با برآورد ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار دیگر اثر حاضر در این حراجی است.

اثری از حسین زنده رودی با عنوان «Despina» ۷۵ تا ۱۰۰ هزار دلار و اثری از مسعود عربشاهی با عنوان «ترکیب آبستره قهوه‌ای»  ۳۸ تا ۵۰ هزار دلار قیمت‌گذاری شده‌اند.

اثری از «مجموعه درخت‌ها» فریده لاشایی ۳۱ تا ۴۴ هزار دلار قیمت‌گذاری شده است.

نقاشی محسن وزیری مقدم از مجموعه «آبستره‌های شنی» ۲۵ تا ۳۱  هزار دلار قیمت گذاری شده است.

از دیگر آثار حاضر در این مجموعه ، نقاشی بدون عنوان ناصر عصار  با برآورد ۲۲ تا ۳۱ هزار دلار است.

تابلو نقاشی شیر و شمشیر به قیمت ۱۵ تا ۱۹ هزار دلار از پرویز تناولی و همچنین مجسمه‌ای از سری «هیچ» این هنرمند با قیمت ۱۵ تا ۱۹ و ۱۲تا ۱۹ هزار دلار هستند.

نقاشی بهجت صدر  نیز ۲۱ تا ۲۵ هزار دلار قیمت خورده است.

دو اثر عکاسی از عباس کیارستمی از مجموعه «برف سفید» در این حراج با قیمت ۲۲۰۰ تا ۳۱۰۰ چکش می خورد.

نقاشی خط بدون عنوان علی شیرازی ۱۲ تا ۱۵  هزار دلار قیمت‌گذاری شده است.

دو اثر از حسین زنده‌رودی و یک اثر از آنجلا لاریان با قیمت ۷۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار، اثری از شهریار احمدی به قیمت‌ ۵۹۰۰ تا ۹۴۰۰، تابلوی طبیعت بی‌جان از فریده لاشایی به قیمت ۳۷۰۰ تا ۶۲۰۰ هزار دلار و آثاری از صادق تیرافکن، پویا آریان‌پور و پروانه اعتمادی با قیمت ۲۵۰۰ تا ۳۷۰۰ هزار دلار از دیگر آثار ایرانی ارایه شده در این حراجی هستند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین