کد خبر: ۴۳۹۷۵۰
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳

رئیسی: می‌گویند من رقیب زید و عمر هستم اما من رقیب ناکارامدی‌ام

یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم طی سخنانی عنوان کرد رقیب فرد خاصی در انتخابات نیست و رقیب وی «بیکاری، ناکارآمدی، فقر و حجم بالای کارهای انجام نشده در کشور» است.
آفتاب‌‌نیوز : حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی در جمع گروهی از فعالان اقتصادی، کارآفرینان و دانشگاهیان کشور با اشاره به برداشت های مختلف از ریشه مشکلات اقتصادی کشور گفت: اقتصاد کشور با مشکلات بزرگی مواجه است که برخی آن را ناشی از ساختارها، برخی ناشی از ضعف مدیریت و برخی نیز ناشی از تحریم و تهدیدهای خارجی می‌دانند. برخی از دولت‌ها پیش از ‌آغاز کار بسیاری از مشکلات را ناشی از ضعف مدیریت تلقی می‌کردند، اما وقتی کار خود را آغاز کردند، عیوب را ناشی از مشکل سوم یعنی تحریم‌ها دانستند. درصورتیکه اگر اقتصاد ضعیف نداشته باشیم، هم ساختارها اصلاح می‌شود و هم مقابل تحریم‌ها و تهدیدها مقاوم می‌شویم و هم در کسب و کار مردم رونق ایجاد خواهد شد. در این راه مدیریت قوی اقتصادی حرف اول را می‌زند.

به گزارش انتخاب، رئیسی در ادامه افزود: چرا نباید شاخص‌های اقتصادی کشور مورد قبول مردم و کارشناسان باشد؟ دولت‌ها با سلایق مختلف می‌آیند. نفت را که سرمایه مردم است با قیمت‌های مختلف می‌فروشند. اما با وجود تفاوت در سلایق، مدیریت و درآمدها همچنان می‌بینیم که وضعیت مورد قبول مردم نیست. متاسفانه بهره‌وری، رشد اقتصادی، افزایش تولید، رفع مسأله بیکاری و ایجاد اشتغال شاخص‌های قابل قبولی ندارد.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: همه سازوکارهای کشور باید به سمت کارآفرینی برود. بسیاری از مشکلات به دست جوانان توانمند و کارآفرین قابل حل است. مشکلات با بخشنامه، آیین‌نامه و دستورالعمل حمایت از کارآفرینی قابل حل نیست؛ بلکه باید همه سازوکارهای کشور به سمت کارآفرینی باشد و دانشگاه و فرهنگ ما نیز در جهت حمایت از این عرصه حرکت کند. برخی می‌گویند من رقیب زید و عمر هستم. اما من رقیب بیکاری، ناکارآمدی، فقر و حجم بالای کارهای انجام نشده در کشور هستم.

وی گفت: متاسفانه امروز درحوزه‌های اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی شاهدیم که به توصیه‌های امام(ره) و رهبر انقلاب عمل نشده و بسیاری از حوزه های زندگی و معیشت مردم، رفاه اجتماعی و کرامت مردم دچار آسیب شده است. حل این مسائل جز با همکاری همه مردم و دلدادگان انقلاب امکان ندارد.

رئیسی یادآور شد: اصولگرا و اصلاح‌طلبی که در خط امام با نگاه امام و با دغدغه امام به رشد و تعالی کشور فکر می‌کنند و به دغدغه‌های مردم اهمیت می‌دهند، می‌توانند در عرصه کشور فعال باشند.

وی افزود: ما معتقدیم در شرایط فعلی می‌تواند یک تغییر به نفع مردم و ارزشهای انقلاب صورت بگیرد. گام اول این تغییر در مدیریت اجرایی کشور است. سید ابراهیم رئیسی گفت: ما به‌دنبال تشکیل دولتی هستیم که کرامت یک فرد در همه شئونات جامعه رعایت شود. کرامت یک انسان این نیست که روزها به دنبال شغل بگردد و شب خجالت‌زده به خانه برگردد. در عین حال کرامت یک قرارداد ملی هم نیست که مردم در این قرارداد احساس عزت نداشته باشند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۹
0
4
دقیقاً همینطور است که شما فرمودید. شما رقیب ناکارآمدی، هستید!!!
قلم فرانسه
|
Turkey
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۹
0
0
حاج آقا، کجا بودی تا حالا؟! کاش برای یک مرتبه هم که شده به عنوان یک شهروند معمولی برای حواله فقط چند هزار دلار ناقابل از طریق سیستم بانکی در خارج از کشور اقدام می کردید و پی می بردید چقدر تحقیر آمیز است که نتوانی دارایی خودت را برای عزيزان خویش حواله کنی! می دانید چرا؟ بر اثر همان تحریم و کاغذ پاره هایی که جنابعالی به سخره می گیرید!
خروس بی محل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۹
0
0
اصولا ناکارآمدی را از طرف کسی که هیچ سابقه مدیریت کلان سیاسی و اجرایی ندارد چگونه تعریف می کنید؟ شما حتی یک بخشدار هم نبوده اید که بتوان امیدوار بود بخشی را مدیریت کرده است. متاسفانه مدیریت شما در آستان قدس رضوی هم با شکست مواجه شده است. این همه هزینه های عوامفریبانه برای چیست؟
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین