کد خبر: ۴۳۹۷۹۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳

لیست املاک فروشی شهرداری‌ محرمانه است/ بدهی 11هزار میلیارد تومانی شهرداری به بانک‌ها

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر تهران درباره لیست املاک فروشی شهرداری‌گفت: ما این لیست را از شهرداری درخواست کردیم و آنها برای اولین بار لیست املاک شهرداری که برای فروش گذاشته شده را به ما دادند. این لیست به صورت محرمانه به ما داده شده و به امضای رئیس شورا رسیده و شهرداری بدون اجازه شورا نمی‌تواند املاک را بفروشد.
آفتاب‌‌نیوز : علیرضا دبیر امروز در جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: با توجه به سخنانی که در فضای مجازی در مورد عملکرد شورا پراکنده شده است می‌خواهم در مورد عملکرد شورا گزارشی ارائه دهم.

به گزارش ایلنا، در همین موقع عباس جدیدی عضو دیگرشورا اعتراض کرد و گفت: این گزارشی است که من دو ماه است می‌خواهم ارائه دهم اما اجازه نمی‌دهند. دبیر در پاسخ گفت: وقت من است و من می‌خواهم صحبت بکنم.

در ادامه دبیر به طور خلاصه گزارشی از عملکرد کمیسیون بودجه و مقایسه عملکرد شورای سوم و چهارم ارائه داد و عنوان کرد: برنامه 5 ساله اول فقط کلی‌گویی بود در حالی که برنامه دوم کمی بوده و حتی جزئیات سرانه فضای سبز نیز به ازای هر نفر مشخص شده بود. برنامه دوم شامل 5 کتابچه کامل می‌باشد که قابل مقایسه با برنامه اول نیست. کار برنامه پنج ساله سوم نیز آغاز شده هر چند تصویب آن بر عهده شورای شهر است.

این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه در سال 94 ادبیات بودجه کاملا تغییر کرده است و اکنون بودجه کامل قابل رصد کردن است، ادامه داد: هم اکنون بر اساس تبصره 37 مصوب سال 1393 بودجه عملیاتی طرح‌ها و تاریخ اتمام پروژه‌ها، سال شروع و خاتمه آنها مشخص بوده و قابل رصد است؛ البته ما در زمینه فاینانس با برخی سازمان‌های ذیربط شهرداری همچون سازمان زیباسازی با مشکل برخوردیم که اکنون بهبود یافته و بودجه شهرداری با جزئیات در این 4 سال کاملا مشخص است.

وی خطاب به محسن سرخو رئیس کمیته حمل و نقل و ترافیک که بارها پرسیده است املاک شهرداری که برای فروش است دقیقا کجا قرار دارد و جزئیات آن باید اعلام شود، ‌گفت: ما این لیست را از شهرداری درخواست کردیم و آنها برای اولین بار لیست املاک شهرداری که برای فروش گذاشته شده را به ما دادند. این لیست به صورت محرمانه به ما داده شده و به امضای رئیس شورا رسیده و شهرداری بدون اجازه شورا نمی‌تواند املاک را بفروشد.

رئیس کمیسیون عمران و بودجه در ادامه به بدهی‌های دولت و شهرداری اشاره کرد و گفت: دولت 14 هزار میلیارد تومان به شهرداری بدهی دارد و شهرداری نیز به پیمانکاران 5182 میلیارد تومان و به بانک‌ها 11 هزار میلیارد تومان بدهکاری دارد. در کل چیزی نزدیک به20 میلیارد بدهکار است.

در ادامه یکی از اعضای شورا از دبیر خواست میزان بدهی‌های دولت را به تفکیک دولت‌های نهم، دهم و یازدهم اعلام کند. او در پاسخ اعلام کرد: دولت با دولت فرقی ندارد، من سیاسی نیستم.

در ادامه شاکری به طور مفصل گزارشی از کمیته فنی حادثه پلاسکو در شورا ارائه کرد.

به گفته این عضو شورا این کمیته شامل 6 گروه تخصصی است که گزارش‌های تفصیلی این کارگروه‌ها به زودی اعلام می‌شود. در این گزارش‌‌ها قوانین مورد نیاز برای مسئولیت‌های سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها ارائه شده است.

در این گزارش مسئولیت مالک، مستاجر و دادستان و ... مشخص و نتیجه‌گیری شده است؛ تمام بار اصلی ایمنی و پیش بینی حوادث بر عهده سازمان آتش نشانی است آن وقت چگونه انتظار داریم حادثه‌ای همچون پلاسکو رخ ندهد.

وی در ادامه اعلام کرد: آتش نشانی تمام مناطق تهران را بررسی کرده و در جدولی اولویت‌های پرخطر را مشخص کرده است. در منطقه اول پرخطر 93 درصد واحدهای پرخطر اجاری و خدماتی هستند. این جدول باید به اطلاع عموم برسد. اگر هیچ کسی کاری نکرد و عکس العملی نشان ندارد چه باید بکنیم ما حداقل قدرت اطلاع‌رسانی داریم. آتش نشانی باید این لیست را اعلام عمومی کند.

وی در پایان گفت: مبحث 22 مقررات ملی ساختمان و لایحه مدیریت بحران هر چه زودتر تعیین تکلیف شود.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
سینا
|
Germany
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۹
0
0
لیست املاک محرمانه است زیرا فقط باید به دوستانشان در شورا و مجلس برای رد طرح تفحس بدهند
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین