کد خبر: ۴۳۹۸۵۳
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹

نقد و بررسی سرنوشت سیاهی لشکرها با حضور پگاه آهنگرانی

مستند «مردان ارباب جمشید» با حضور کارگردانانش پگاه آهنگرانی و درنا مدنی با موضوع سرنوشت سیاهی لشکرهای سینما نقد و بررسی می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :
نشست نقد و بررسی فیلم مستند «مردان ارباب جمشید» به کارگردانی پگاه آهنگرانی و درنا مدنی روز چهارشنبه 30 فروردین  در خانه هنرمندان برگزار می‎شود.

این جلسه از ساعت ۱۷ با نمایش فیلم آغاز می‌شود و از ساعت۱۸:۳۰ با حضور پگاه آهنگرانی و درنا مدنی کارگردانان فیلم و علی علایی به عنوان منتقد مورد نقد و بررسی قرار می‎گیرد.

فیلمبرداری این فیلم مستند که در حال حاضر در سینماهای گروه هنر و تجربه در حال اکران است، سال گذشته در محله ارباب جمشید تهران انجام شد.

مستند «مردان ارباب جمشید» مضمونی اجتماعی دارد و درباره سرگذشت هنرورهای سینما است که سال‌ها در حوزه سینما حضور داشتند و به فعالیت پرداختند.

این فیلم نخستین کارگردانی مشترک آهنگرانی و مدنی است و هر دو، پیش از این تجربه ساخت فیلم‌های کوتاه و مستندی را در کارنامه خود داشته‌اند. تهیه‌کنندگی  این فیلم را سیدامیر سیدزاده بر عهده داشته است.

در خلاصه داستان مستند «مردان ارباب جمشید» آمده است :«مردان ارباب جمشید» فیلمی است درباره گروهی از عاشقان سینما که آن جرقه معجزه‎گر در وجودشان نگرفت و در حاشیه ماندند. فیلمی درباره مردانی که سال‌ها سیاهی‌لشگر این سینما بوده‌اند و همچنان عاشق فیلم مانده‌اند.

عوامل اصلی این فیلم عبارتند از پگاه آهنگرانی و درنا مدنی (نویسنده و کارگردان)، حمیدرضا اکبری (تصویربردار)، میثم حسنلو (صدابردار)، آرش قاسمی (صداگذار) و شهرزاد هاشمی (عکاس).
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین