کد خبر: ۴۴۲۹۳۳
تعداد نظرات: ۵۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
در دولت قبل ۲۲ میلیارد دلار ارز در دبی و استانبول فروختند!
اسحاق جهانگیری نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: کل درآمد کشور در دوران جنگ تحمیلی گاهی به ۷ میلیارد دلار می رسید ولی کشور خوب اداره می شد.
آفتاب‌‌نیوز :
سرویس سیاسی- اسحاق جهانگیری امشب در برنامه تبلیغاتی خود در شبکه اول سیما با بیان اینکه در دوره اصلاحات گام‌های بسیار بزرگی در کشور برداشته شد، گفت:  برنامه سوم بهترین برنامه تاریخ ایران از نظر تدوین و اجرا بود. این برنامه در دولت اصلاح‌طلب سید محمد خاتمی نوشته شد و مجلس اصولگرای ناطق‌نوری آن را تصویب کرد.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ وی همچنین تاکید کرد که تدوین سند چشم‌انداز بیست ساله در دوران اصلاحات به این دلیل بود که افق روشن‌تری برای کشور در این دوران دیده می‌شد.

جهانگیری گفت: متاسفانه بعد از اصلاحات دوران جدیدی شروع شد که در آن مسیر توسعه کشور منحرف و سرمایه‌های انسانی و مادی کشور نابود شد. هفتصد میلیارد دلار منابع این کشوررا از بین بردند.

وی با دفاع از برجام، گفت: با برجام ایران هراسی به ایران دوستی تبدیل شد. به بهانه‌ تحریم چه فسادهایی که اتفاق نیفتاد.


مشروح سخنان جهانگیری:

اسحاق جهانگیری در ابتدای این برنامه که به صورت ضبط شده از شبکه یک سیما پخش می‌شد، با تبریک سالروز معلم و روز کارگر اظهار کرد: پدر من کارگر معدن بود و من با کار معدن آشنا هستم. کار معدن به انسان یاد می‌دهد که راهکار رسیدن به روزهای خوب گذشتن از کارهای سخت است. کار معدن این فرهنگ را به وجود می‌آورد که انسان باید با سختی‌ها کنار بیاید و برای مشکلات راهکار داشته باشد تا به موفقیت برسد.

وی افزود: در سیرجان با شهید نصیری که معلم من بود آشنا شدم. او مرا به سمتی هدایت کرد که با امام، انقلاب و اسلام رحمانی آشنا شدم. شهید نصیری در انفجار هفتم تیر به شهادت رسید. سپس در دانشگاه با دانشجویانی همراه شدم که برخی از آنها شهید شدند، برخی مسیر دیگری برگزیدند و برخی هم همراه هستند. مقابل مسجد ملک کرمان هدف گلوله قرار گرفتم اما به فضل الهی سلامتی به من بازگشت تا برای کشور کارهای مهمی انجام دهم.

جهانگیری با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب با دانشجویان به روستاهای محروم رفته و به روستاییان کمک می‌کردیم، خاطرنشان کرد: در سال ۵۹ اولین مسوولیت خود را گرفتم و مسوول جهاد سازندگی جیرفت شدم. سپس مسوول جهاد استان کرمان شدم و از سال ۶۳ هم دو دوره نماینده مردم جیرفت بودم. من با همان روحیه به کمیسیون برنامه و بودجه رفتم و در آن زمان کشور به خاطر جنگ مشکلات زیادی داشت. کل درآمد ارزی کشور ۷ میلیارد دلار بود که ۴ میلیارد دلار صرف هزینه جنگی می‌شد، با ۲ میلیارد دلار کالاهای اساسی مردم تامین می‌شد و تنها با یک میلیارد دلار کشور اداره می‌شد. این رقم را با عدد ۱۲۰ میلیارد دلار مقایسه کنید. واقعا باید به کسانی که در آن مقطع کشور را اداره می‌کردند دست‌مریزاد گفت.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: در آن مقطع بخشی از اعتباراتی که در اختیار فرماندهی جنگ بود با جلساتی که با نیروهای مسلح می‌گذاشتیم به آنها اختصاص می‌دادیم. آن روزها واقعا روزهای سخت و دشواری برای اداره کشور بود ولی کشور خوب اداره شد. پس از آن دوران سازندگی فرا رسیدن و مهمترین مساله این بود که منابع اداری کشور برای سازندگی ویرانه‌های جنگ کجاست و از کجا این منابع را باید تامین کرد. زیرا کشور در اثر جنگ تخریب شده بود و بخشی از مردم جنگ‌زده هم در استان‌های دیگر مستقر بودند. همه این مشکلات باید حل می‌شد.

وی با بیان اینکه امام (ره) به سران سه قوه برای حل مشکلات کشور ماموریتی دادند، گفت: آن موقع رهبری رئیس‌جمهور بودند. در آن مقطع اصولی برای توسعه کشور تدوین شد. ما به عنوان کمیسیون برنامه و بودجه مجلس محور اصلی تدوین برنامه توسعه اول کشور بودیم و اولین بار بود که در برنامه توسعه بحث استفاده از منابع خارجی مطرح شد اما خیلی‌ها این مساله برایشان باورکردنی نبود فکر می‌کردند استفاده از منابع خارجی ضدانقلاب و عبور از انقلاب است. من بحثی داشتم درباره مناطق آزاد در مجلس داشتم که بعضی از دوستان انقلابی چپ آن موقع که ما هم در آن طیف دسته‌بندی می‌شدیم مواضعی گرفتند که این اقدامات بازگشت از خیلی مسائل است.

جهانگیری ادامه داد: پس از اینکه آقای هاشمی رئیس‌جمهور شد استفاده از منابع خارجی برای ساخت کارخانه‌ها کمک کرد. در یک مقطعی گفتند سرمایه خارجی برای نیروگاه خوب است چون شب‌ها برق می‌رفت. ما به آنها می‌گفتیم جاهای دیگر هم خاموش شده که شما نمی‌بینید. کارخانه لاستیک، سیمان و فولاد هم خاموش شده. ما معتقد بودیم هیچ کشوری با منابع خودش نمی‌تواند این صنایع را ایجاد کند و باید از منابع خارجی استفاده کند و برای اولین بار بود که اجازه داده شد در قانون بودجه از فاینانس خارجی برای استقرار صنایع در کشور استفاده شود. به این ترتیب بود که زیربناهای کشور از جمله اتوبان‌ها به راه افتاد و رسیدگی به بنادر آغاز شد و ما پس از آن وارد دوره اصلاحات شدیم. من در دوره سازندگی و بعد از مجلس سوم استاندار اصفهان بودم و در اصفهان یاد گرفتم که چگونه می‌شود با گروه‌های مختلف سیاسی کار کرد و کار را به پیش برد.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه گفت: در اصفهان که بودیم خبردار شدیم که آیت‌الله منتظری می‌خواهند به نجف‌آباد بیایند. ما فکر می‌کردیم حضور آیت‌الله منتظری در نجف‌آباد می‌تواند مشکل‌ساز شود. من به عنوان رئیس شورای تأمین استان چند جلسه گذاشتم تا برای این سفر تصمیم‌گیری کنیم. نهایتا هم به جمع‌بندی رسیدیم که هیچ مشکلی درست نکنیم. آیت‌الله منتظری علاقه‌مند زیادی در نجف‌آباد داشت. ما از وی استقبال کردیم. این سفر سه روز به طول انجامید و حتی مقدمات سخنرانی وی را فراهم کردیم و آن سخنان کمترین حاشیه را برای جمهوری اسلامی نداشت. آیت‌الله منتظری مردم را به دین تشویق کرد و بعد از نجف‌آباد رفت. من در آن مقطع گفتم همه مسائل کشور را می‌توان اینگونه حل کرد. در حالی که خودمان مسائل را به بحران تبدیل می‌کنیم و بعد می‌گوییم که حل شدنی نیست.

جهانگیری ادامه داد: در دوره اصلاحات کشور وارد مراحل تازه‌ای از توسعه شد. برنامه سوم توسعه بهترین برنامه از لحاظ تدوین و اجرا بود. دولت سیدمحمد خاتمی این برنامه را تهیه و در مجلسی که ناطق نوری رئیس آن بود، این برنامه تصویب شد. فضای سیاسی کشور امیدوارکننده بود، هنرمندان احساس امنیت و آرامش می‌کردند، مردم و جوانان در مباحث مشارکت می‌کردند، دانشگاه‌ها سرزنده بودند و شکوفاترین بخش صنعت کشور در آن مقطع بود. پنج سال رشد صنعت دو رقمی بود. ارتباط خوبی با بخش خصوصی برقرار شده بود. حساب ذخیره ارزی ایجاد شد. ارز تک‌نرخی شد. رانت از بین رفت. گلوگاه‌های اقتصاد شناسایی و برطرف و واردات براساس تعرفه انجام شد.

وی با بیان اینکه رهبری در آن مقطع افق ۲۰ ساله را مشخص کردند، گفت: در این افق اهدافی تبیین شده بود که برای هر ایرانی غرورآفرین بود اما متاسفانه دوره جدیدی آغاز شد که من در آن هیچ مسوولیت دولتی نداشتم هرچند تلاش کردم با راه‌اندازی یک ماهنامه تجربه خود را منتقل کنم. اما دوران بدی شروع شد. مسیر توسعه کشور منحرف شد. سرمایه‌های انسانی و مادی کشور نابود شد. معلوم نشد چگونه ۷۰۰ میلیارد دلار از درآمد کشور هزینه شد. انسان از این غصه‌ اگر بمیرد جای سرزنش ندارد. مردم مگر چه بدی‌ کرده بودند که با آنها اینگونه رفتار شد؟

جهانگیری ادامه داد: ما در سال ۸۴ از میدان گازی مشترک با قطر به صورت مساوی برداشت می‌کردیم. در سال ۹۲ آنها دو برابر ما برداشت می‌کردند. اینگونه حق ملت را غارت می‌کردند. وقتی ارز بالا رفت ۲۲ میلیارد دلار در بازار دوبی و استانبول فروختند تا قیمت ارز در تهران پایین بیاید و آواری بر اقتصاد کشور آمد. کسی فکر می‌کرد فرزندان انقلاب و رهبری رو در روی هم قرار بگیرند؟ اتفاقات عجیبی رخ داد که گفتنش خیلی دردآور است. اگر از آن سال‌ها نگوییم عده‌ای با خود می‌گویند مردم آن اتفاقات را فراموش کرده‌اند پس دوباره رنگ عوض می‌کنند و به میدان می‌آیند، اما مردم ایران باید به هوش و مراقب باشند تا تاریخ اینگونه تکرار نشود.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه خالص ایجاد اشتغال در فاصله سال‌های ۸۴ تا ۹۱ صفر بود، افزود: از آن ادعای ایجاد اشتغال هم دارند اما عملکردشان در آن سال‌ها مشخص است. در سال ۹۲ ارز و سکه لحظه‌ای بالا می‌رفت البته اینها همه درس عبرت می‌شود که این حجم از منابع خرج شد ولی اشتغال ایجاد نشد.

جهانگیری با اشاره به اینکه ما باید ابتدا از اقتصاد ایران آواربرداری می‌کردیم، گفت: در این زمینه یک مثال می‌زنم. پلاسکو در ۲ ساعت آتش گرفت، در چند ثانیه فرو ریخت، چند روز آواربرداری آن به طول انجامید اما در عرض چند سال باید ساخته شود؟ در روزی که پلاسکو سوخت اولین نفری بودم که به شهردار زنگ زدم و از حادثه از او پرسیدم ولی او خارج از تهران بود.

وی ادامه داد: با اقداماتی که دولت انجام داد ماشین اقتصاد کشور از دره بیرون آمد و دوباره در مسیر توسعه قرار گرفت. ما موفق شدیم تورم را از ۴۰ درصد به ۶.۸ درصد کاهش دهیم. این باورکردنی نبود اما کاری شد کارستان. رونق شروع شده است. رشد اقتصادی بالا رفته و فضای بین‌المللی هم مثبت شده است. فکر می‌کردم امکان ندارد به توافق برسیم اما ما به همه اهداف خود در برجام رسیدیم و ایران‌هراسی را به ایران‌دوستی تبدیل کردیم. ریسک‌ها را از کشور دور کردیم. به بهانه تحریم چه فسادهایی که رخ نداد و چه منابعی به هدر نرفت.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه اکنون دنیا و حتی آمریکا پیگیر کار با ایران هستند، گفت: منابع خارجی دارد می‌آید، صادرات غیرنفتی در سال ۹۴ و ۹۵ از میزان واردات افزایش یافته است. مردم هم قدر مدیران توانمند خود را بدانند و نگذارند با اتهام‌های دروغ، مدیران کارآمد را از میدان به در کنند. در فضای مجازی خانه‌ای نمایش داده شده و ادعا شده که خانه من است در حالی که اینگونه نیست. من با شفافیت کامل مالی همه مسوولان سه قوه و نیروهای مسلح موافقم و اشکالی ندارد که همه خانه‌های خود را نشان دهند.

وی ادامه داد: ما باید رشد اقتصادی کشور را تداوم دهیم و اشتغال ایجاد کنیم. برنامه‌های بسیار دقیقی هم برای ایجاد اشتغال تدوین شده است. در دو سال اخیر سالی ۶۵۰ هزار شغل ایجاد شده است. ما با این کارنامه می‌توانیم باز هم شغل درست کنیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه مهمترین سرمایه کشور امید است، تصریح کرد: ما باید به همه اقوام و مذاهب در کشور احترام بگذاریم و کسی را به خاطر مذهب و قومیتش از حقوقش محروم نکنیم. اقوام باید احساس همبستگی و انسجام ملی داشته باشند. زنان هم باید در نیمی از مدیریت و اقتصاد کشور سهیم باشند. در این دولت ما سفیر، فرماندار و مدیران زن داریم. ما باید جوانان را به رسمیت بشناسیم و آینده خوبی برای آنها بسازیم.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: برای کارهای سخت باید انسان‌های بزرگ تصمیم‌گیری کنند. روزی که تصمیم گرفته شد جنگ تمام شود انسان‌های بزرگ این کار را انجام دادند.

وی توسعه فناوری‌های نوین، توسعه صادرات برای حمایت از تولید داخلی، توسعه گردشگری، هدفگذاری بر صنایع دانش‌بنیان، توسعه حمل‌ونقل، توسعه کشاورزی و توسعه فعالیت‌های حوزه نفت و گاز، حفظ محیط زیست و توسعه سواحل مکران را از اولویت‌های دولت خود که دولت امید و آینده است را ذکر کرد.

جهانگیری در پایان با بیان اینکه باید حرمت، امنیت و استقلال دانشگاه رعایت شود، زیرا دانشگاه‌ها گره‌گشای مشکلات کشور هستند، گفت: ما برای صادرات کالاهای تولید خودمان به دیپلماسی فعال با دنیا نیازمندیم زیرا کشورهای دیگر به راحتی بازار خود را در اختیار ما قرار نمی‌دهند.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۵۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۲
16
136
آفرین به آقای جهانگیری. در دوره بعد از دور دوم روحانی، منتظر حضور ایشان در مقام ریاست جمهوری خواهیم بود. به امید آن روز.
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۲
181
17
جهانگیری فریب تو رو نمی خوریم عشق است احمدی نژاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
فقط احمد جان یادتون باشه احمدی نژاد رو هم گذاشتن کنار هم شورای نگهبان . فقط چرا عده ای باز دنبال محمود خان هستن نمیدونم شاید هم دنبال ایجاد مشکل برای نظام هستین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
عشق به احمدی نژاد، نشان از حماقت را نهایتی نیست می دهد. منافع بر منطق غلبه کرده است.
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
خلایق هرچه لایق
اهورا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
آفرین...شما مغز رو همینطور آکبند نگه دار.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
.......احمدی نژاد و کسانی که همفکرش بودن.
مارال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۲
8
136
به خاطر همین خدمات است که دولت اصلاحات راممنوع التصویر کرده اند .
برای مردم سوال است با این همه خیانت ملی وتارج بیت المال وگستردگی اختلاس ودزدی چرااحمدی نژاد را محاکمه نمی کنند ؟؟؟م؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
بگم ؟ بگم ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
برای اینکه احمدی نژاد اینقدر بی ادب و بی آبروست که ازش می ترسن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۲
11
115
آفرین بر معاون باهوش و مدبر دولت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
13
112
احسنت بر این مرد بزرگ...
پاسخ ها
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
دماغش یا ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
6
38
ای مردم

تا کی باید چوب اشتباهات گذشته رو بخوریم... 8 سال فلاکت و بدبختی کافی نبود...

چرا دوست داریم صدقه بهمون بدن... خسته شدم از این دلواپسان بی تدبیر...
حقا جهان سوم هستیم که با پول و عوام فریبی رای مردم میخرن...

جهانگیری به من نشان داد که هنوز نفس افراد کارامد و مدبر در این مملکت میدمد...
علی معرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
7
31
رای ما جهانگیری
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
6
33
خداخیرش بده.بیان گوشه ای ازحقایق اززبان یک مسئول پاک دست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
36
7
خدا شفا بده انشاالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
7
39
فقط روحانی و جهانگیری هرکدام بیایند رای من و امثال من این است. ما دوست نداریم به دوران بی عقلی گذشته برگردیم
خروس بی محل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
7
33
من دیشب بدون حب و بغض به صحبت های ایشان گوش کردم. انصافا از سر درد و دلسوزی به بیان مطالب می پرداخت. به نظر من رئیس جمهور همانند رهبر یک ارکستر است که تمامی سازها را برای نواختن آهنگی مشخص هدایت می کند. اگر یکی از سازها کوک نباشد یا خارج بزند آهنگ درست در نمی آید. آقای روحانی چند نوازنده که با ارکستر همخوانی نداشتند را به گروهش دعوت نمود. یکی وزیر محترم علوم است مه هیچ سنخیت با این گروه ندارد. دانشگاهها بر اساس درایت روسای خود مدیریت می شوند و وزارتخانه ه کار خودش را می کند. البته تقصیر بر گردن مجلس اصولگرا بود که به سه وزیر پیشنهادی رای اعتماد نداد. تیم اقتصادی و صنعتی هم خیلی همراه نیستند. من درد را در سخنان جهانگیری احساس کردم. امیدوارم از این مرد روزهای سخت در صحنه سیاسی و اجرایی کشور بیشتر استفاده شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
2
27
کم مونده بود گریه کنه بنده خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
6
32
جهانگیری تک ستاره درخشان آسمان این روزهای سخت ایران ، تو بمان و به درخشش خیره کننده و جذاب خود ادامه بده ، مطمن باش قلب و احساس میلیونها میلیون ایرانی فقط و فقط به قدم های تو گره خورده است.... همه ایران میدونن این روزها و شب ها جه فشارها و هجمه های روی دوش جهانگیری سنگینی میکنه و بابت این صراحت کلام چه بسا هزینه های که باید به گروهای فشار ایران از جان و خانواده بده و این فشارها را داره تحمل میکنه تا آگاهی ملت ایران نسبت به احمدی نژاد های زمانه بالا بره ، مگر میشود یار و همسنگر میر بود اما سخن از عشق و ارادت نزد ؟؟؟ زنده باد هاشمی ، زنده باد خاتمی، زنده باد روحانی ، زنده باد سید حسن خمینی، زنده باد اسحاق جهانگیری و زنده باد میلیونها میلیون قلب آماده برای تپیدن و حیات اصلاحات .......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
5
44
درود بر بزرگ مرد اصلاحات، درود بر خاتمی بزرگ، درود بر روحانی، جهانگیری. زنده باد اصلاحات
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
3
21
مقاله ریسمان شیطان شریعتمداری رو بخونید همه چیز دستتون میاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۴
خواندم. فقط تنها چیزی که دستم آمد. سفسطه و بی تقوایی و بی انصافی ایشان است. مغلطه تا چقدر؟
درود بر مرد بزرگ اصلاحات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
5
37
درود بر مرد بزرگ اصلاحات واقعا حرفهای خوب و مهمی زدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
4
34
در مناظره های آینده بهتر است نوک حمله ها به رئیسی باشد. ایشان در حاشیه امن قرار گرفته است. قالیباف ساده را جلو انداخته اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
5
31
درود بر مدير جهادي ، انقلابي ، با تجربه ، ارزشي ، سالم و مردمي آقاي دكتر جهانگيري
عليزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
3
38
احمدي نزاد مرده سياسي است
رضا
|
Romania
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
6
40
دیشب همزمان با بغض جهانگیری، بغض من هم ترکید... حتی تصورش هم سخته که از دوران خاتمی به اونجاها رسیدیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
3
26
درود بر تو ای مدیر توانای اصلاح طلب و برای همین اقدامات است که مردم از عملکرد اصلاح طلبان راضی اند وگرنه کسی بی دلیل عاشق کسی نمی شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
3
24
کشور به افراد لایق و توانایی چون جناب جهانگیری نیاز دارد، نه به مدعیان دروغین که برای پوشش ناتوانی خود، امام زمان، دین و مذهب را به کار گرفتنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
4
20
ایشان وحشتناک عالی هستند
انشالله برای سال 1400 ادامه دهنده راه دکتر روحانی
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
4
18
درود بر روحاني سلام برخاتمي زنده باد جهانگيري كه بار آگاه كردن مردم را در اين دوره بردوش ميكشندو انشاالله مردم جواب زحمات شما را در روز انتخابات خواهند داد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
3
19
مهمترین دلیلش وارونه نشان دادن واقعیت توسط صدا و سیما و جانبداری این سازمان در سخنرانی های انتخاباتی دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود
یاد شما رو هرگز فراموش نخواهم کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
5
21
درود بر اقای جهانگیری.ایشان بهترین گزینه برای ریاست مجلس شورا و مجمع تشخیص مصلحت نظام میباشند.
ebi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
3
17
ای کاش همه مردم به خوبی درک میکردن وفراموش نمی کردن که بعضی ih چه بر سر کشور آوردند والان کلی هم طلبکارند .... ارزش پول و درآمد مردم یک سوم شد ولی هنوز عده ای از بانیان این همه خرابکاری دفاع میکنند....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
1
5
اقای جهانگیری ایالتی کردن استانها خیلی در جذب رای کمک میکند ویکی دیگه دادن وعده های اصولی زیاد از کلمه نمی شود استفاده نه شود باید بشود...
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
4
13
آنچه که به وضوح مشخصه که رئیس دولت یازدهم و معاون ایشان هم شجاع، هم مدیر و هم مدبر هستند
این دوره با روحانی و ۱۴۰۰ با جهانگیری هستیم
اسلامی
|
United States
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
3
15
واقعا متاسفم از عده ای از مردم که با این خرابکاریهای که ۸ سال احمدی نژاد سر این مردم خوب فهیم ایران اورد هنوز یاد او میکنند کسی که همه چیز ایران را بی ارزش کرد از عزت مردم تا پول و سرمایه های مردم را بی ارزش و به دار فنا داد و واقعا انسان متاسف هست که اقای خاتمی با امدنش چه عزت و اقتداری به مردم ایران داد ولی ممنوع التصویر شد واین اقا بر عکس ان چه طور با پر روی میاد خودش را بعد از خرابی ایران زمین باز میاد پیش مردم
اسلامی
|
United States
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
1
11
واقعا متاسفم از عده ای از مردم که با این خرابکاریهای که ۸ سال احمدی نژاد سر این مردم خوب فهیم ایران اورد هنوز یاد او میکنند کسی که همه چیز ایران را بی ارزش کرد از عزت مردم تا پول و سرمایه های مردم را بی ارزش و به دار فنا داد و واقعا انسان متاسف هست که اقای خاتمی با امدنش چه عزت و اقتداری به مردم ایران داد ولی ممنوع التصویر شد واین اقا بر عکس ان چه طور با پر روی میاد خودش را بعد از خرابی ایران زمین باز میاد پیش مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
3
14
سخنان آقای جهانگیر ی واقعا از سر دلسوزی و اخلاص بود
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
1
5
جناب آقای دکتر جهانگیری
معاون اول ریاست جمهوری
با عرض ادب و احترام
درود بر شرف و وجدان بیدارتان هر آنچه که بیش از 80 در صد حرف دل مردم بود شما با شایستگی بیان کردی بدون هیچگونه ملاحظه ای
فقط خدا و صداقت و حرف حق را گفتید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
0
3
کابرمحترم گفتی جهانگیری فریب تورانمیخورم عشق من احمدی نژادبرادرعزیزهموطن گرامی عشق محبت علاقه ات به کسی باشدکه لااقل تابلوی اختلاس حتی انحراف وپرونده هایی ازقبیل وووووونداشته باشدعشقت به معشوق تازمانی ادامه داشته باشدکه سالم است امروزنشنیده ای معشوق شماباقلم وزبان ووووووبه بیراه میرودودوست ودشمن متفقا معتقدبه انحرافش هستندگرچه هشتسال قبل صاحبدلی زخانقاه آمدوگفت این مقام شایسته قواره اش نیست خیلی براین صاحبدل آبدیده خرده گرفتند وبلایی که خلیفه برسرحلاج آوردبرسرصاحبدل ماآوردندووووووگفت آن یارکزاوگشت سرداربلندجرمش آن بود که اسرارهویدامیکردخداوندهمه مرا وآن حلاج واین حلاج رابیامرزد
مجاهد
|
United States
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۴
1
4
اقای روحانی رئیس جمهوری عزیز و معاون بزرگوارش در مراسم رحلت ایت الله هاشمی رفسنجانی سنگ تمام گذاشتند با ۳روز عزای عمومی و ۱ روز تعطیل رسمی و ان پیامهای مطلوب و معنا دار تسلیت به مردم فهماندند که مردم ایران جمهوری اسلامی از جان دل دوست دارند و خصوصا این مرحوم مذکور که هم غمش شرکت احاد و حماسی مردم در انتخابات بود و مردم دوباره به شما رای میدهند که بوی هاشمی میدهید بوی هاشمی یعنی بوی امام و رکن کامل جمهوری اسلامی ایران
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۴
0
4
بدل مينشست
اسحاق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
1
3
ما همه اسحاقیم
اسحاق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
0
3
هر ایرانی = یک اسحاق
آفرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
0
1
خیلی سئوال جالبی کرد رئیسی چرا حرف نمی زنه و قالیباف را جلو انداخته اند ! سئوال جالبی است . اینها دارند انتخابات مهندسی می کنند . اینها دارند انتخابات را به دور دوم می برند که در ان رئیسی و روحانی به دور دوم بروند . در دور دوم بقیه اینها که کنار نکشیده اند به ظاهر می گویند هرکی به ما رای داد بره به رئیسی رای بده . رئیسی .......! کمترین شعار را داده کمترین انتقاد را کرده همینطوری بدون دردسر ادعا می شود که مجموع ارای انها مسلما از روحانی بیشتر شده و شده رئیس جمهور . علت سکوت رئیسی و حمله قالیباف و دور سوم مناظره منتظر میرسلیم باشید ! هست . اگر شما هم فکر کنید می فهمید . رئیسی نماینده همان کسانی است که احمدی نژاد را روی کار اورده اند . میرسلیم مثل قالیباف احمق نیست می داند چکاره است و چکار دارد می کند ! او نماینده حزبی است که سالها عسگر اولادی مسلمان پشتش است ......! به ظاهر نگاه می کنی انگار کسی نیستند که به حساب ایند ولی همه راهها به انها ختم می شود ! این هم از عجایب روزگار انسانها است ! .....بیچاره دلم به حال قالیباف می سوزد . مرد خوبی است افسوس که بازیچه دست این ....... صفتان شده است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
0
3
درود بر روحانی سلام بر خاتمی عزیز
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
0
0
درود بر خاتمی و روحانی بزرگ و اسحاق عزیز
ایرانی
|
United States
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۸
0
0
درود بر تو ای مرد بزرگ .ای جهانگیری .

انوقت اقای قالی باف رییسعی پشت تریبان میرن بداز چنان مدیرانی میگن. مردم بیان به شما ها رای بدن که دوباره مثل هم خط خودتان اقای احمدی.ایران عزیزمان را 20سال به عقب برانید. وباهمه سر دعوا داشته باشید اگر واقها اقایان رییسی وقالی باف سر دلسوزی اومدی .به فکر تخریب دولت با حرفهای دروغ نباشید
کاووسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۰
0
0
اسحاق جهانگیری=اسحاق نیوتون
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین