کد خبر: ۴۴۴۹۶۸
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
الياس حضرتي نماينده مردم تهران در مجلس روز گذشته در نامه‌اي به حسن روحاني كانديداي انتخابات رياست‌جمهوري دوازدهم به او نكاتي را در ارتباط با اظهارات اخيرش متذكر شده و خطاب به او گفت: «اجازه ندهيد شور انتخاباتي و تلاش براي جلب آراي مردم و عصبانيت ناشي از حملات جوانمردانه رقيبان به دولت، شما را از جاده اعتدال و عقلانيت خارج كند».
آفتاب‌‌نیوز :
حضرتي در اين نامه با تاكيد دوباره‌اش بر حمايت همه‌جانبه از حسن روحاني در انتخابات رياست‌جمهوري پيش رو گفته است كه مردم درك مي‌كنند كه شما تازه از آواربرداري مناسب خرابي‌هاي دولت قبل فارغ شده‌ايد و قطار دولت را در ريل مناسب آن قرار داده‌ايد و بايد به شما فرصت داد تا برنامه‌هاي درست خود براي سازندگي كشور را اجرا كنيد.» 

متن اين نامه به شرح زير است:

شما بنده را مي‌شناسيد و به انگيزه خيرخواهانه و دلسوزانه بنده واقفيد. سوابق اصلاح‌طلبي مرا هم مي‌دانيد و تلاش بنده براي تداوم رياست‌جمهوري خودتان را هم شاهديد. بنابراين سخن صريح مرا حمل بر چيزي غير از امر به معروف و نهي از منكر و «نصيحت به ائمه مسلمين» نخواهيد كرد. با همين پشتوانه، صريح و روشن با شما سخن مي‌گويم و برخي از مواضع اخيرتان را نقد مي‌كنم.

جناب روحاني گرامي!

فضاي رقابت انتخاباتي چنين اقتضا دارد كه نامزدهاي رياست‌جمهوري وضعيت موجود را نقد كنند و مديران حاكم را ناتوان و توانايي خود در اداره كشور را بيش از حد جلوه دهند و با طرح وعده‌هايي منطبق با مطالبات مردم، راي آنان را به سوي خود هدايت كنند. اين شيوه را در تبليغات نامزدهاي رقيب شما مشاهده مي‌كنيم و جاي تعجب ندارد كه آنان از جاده اعتدال و انصاف و عقلانيت خارج شوند و ناجوانمردانه به دستاوردهاي دولت شما بتازند و زحمات شما را ناديده بگيرند. متاسفانه امروز در عرصه رقابت انتخاباتي بسياري از طالبان قدرت به هيچ امر اخلاقي پايبند نيستند و در عمل نشان داده‌اند «هدف وسيله را توجيه مي‌كند». آنان تنها براي كسب قدرت تلاش مي‌كنند و چه باك اگر تمامي ارزش‌هاي انقلابي، اخلاقي و ديني را در پاي «تنديس قدرت» قرباني كنند.  از آنان انتظار نداريم كه بر پاي اعتدال بايستند و زبان به راستي باز كنند و اخلاق را در جايگاهي فراتر از قدرت بنشانند اما از شما كه مروج اعتدال و عقلانيت و خويشتنداري و مدارا هستيد انتظار بيشتري مي‌رود. شما در سخنان اخيرتان «تند» رفتيد آن هم نه تنها در نقد عملكرد نامزدهاي رقيب و جريان سياسي حامي آنان بلكه در مواردي كليت عملكرد انقلاب اسلامي را هم مورد نقد قرار داده‌ايد. وقتي از «كساني كه در طول ٣٨ سال فقط اعدام و زندان بلد بودند» سخن مي‌گوييد، عملكرد كل نظام در معرض اتهام قرار مي‌گيرد ولو آنكه هدف شما القاي چنين امري نبوده باشد. وقتي مي‌فرماييد جريان رقيب شما «مي‌خواهد ناامني را به كشور بازگرداند و آرامش منطقه را برهم بزند»، دشمنان سوءاستفاده مي‌كنند و ادعاهاي نارواي خود را عليه جمهوري اسلامي تكرار خواهند كرد كه ايران عامل ناامني منطقه است. با شما موافقم كه بسياري از رقباي شما طرفدار ممنوعيت و محدوديت هستند و آزادي را آنگونه كه در شان اين آرمان انقلاب است، پاس نمي‌دارند اما شايسته نيست كه شما آنان را كساني توصيف كنيد كه «زبان‌ها را بريدند و دهان‌ها را دوختند!» شايد شما براي استفاده از اين تعابير استدلال داشته باشيد و بنده هم حكم جزم نمي‌دهم كه منظورتان چه بوده است اما حق بدهيد كه بگويم برداشت عمومي از اين سخنان شما «تندروي» بوده است. مناسب است حضرتعالي اين مواضع و سخنان را كه در فضاي پراحساس و پرالتهاب گردهمايي‌هاي انتخاباتي بيان شده است، شفاف‌تر و درباره آن توضيحاتي روشنگر ارايه كنيد.

جناب روحاني بزرگوار!

زبان گلايه و نقد بنده از شما به اين دليل باز است كه شما را شايسته‌ترين فرد براي تصدي رياست‌جمهوري در اين شرايط مي‌دانم، بنابراين انتظار امثال من از شما بيشتر است. شما را كسي مي‌دانيم كه در طول سال‌ها همراهي و آموختن از حضرت آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني، اكنون بايد ثمر بدهيد و كشور را به سوي اداره عقلاني و مدبرانه هدايت كنيد. به همين دليل از شما انتظار داريم كه

سلوك آن «نماد عقلانيت و اعتدال در تاريخ جمهوري اسلامي» را در پيش بگيريد و اجازه ندهيد شور انتخاباتي و تلاش براي جلب آراي مردم و عصبانيت ناشي از حملات ناجوانمردانه رقيبان به دولت، شما را از جاده اعتدال و عقلانيت خارج كند و تعابيري بر زبان شما جاري شود كه شايسته شما نيست.

جناب روحاني عزيز!

بار ديگر حمايت خودم را از شما در انتخابات رياست‌جمهوري اعلام كرده و از مردم بزرگوار هم مي‌خواهم كه با آگاهي و شناخت در انتخابات شركت كنند و خدمتگزاري دولت شما را تداوم ببخشند. يقين دارم كه آنان در همين مدت دريافتند كه دولت تدبير و اميد كشور را با چه وضعيت ناگواري تحويل گرفت و در حالي كه امكانات دولت قبل را هم نداشت، چه اقدامات بزرگي را به ثمر نشاند. آنان درك مي‌كنند كه شما تازه از آواربرداري خرابي‌هاي دولت قبل فارغ شده‌ايد و قطار دولت را در ريل مناسب آن قرار داده‌ايد و بايد به شما فرصت داد تا برنامه‌هاي درست خود براي سازندگي كشور را اجرا كنيد. مردم در شعارها و سخنان رقباي شما بوي صداقت را استشمام نمي‌كنند و وعده‌هاي بزرگ ناشدني آنان را شعارهاي فريبنده‌اي بيش نمي‌دانند. در اين شرايط شما هم صريح و روشن در نقد رقباي خود سخن بگوييد و از عملكرد دولت دفاع عقلاني كنيد اما اين را هم بدانيد كه برنده نهايي اين رقابت كسي است كه اخلاق را مبناي عمل و سخن خود قرار مي‌دهد و مردم را تسليم صداقت و كارنامه موفق خود مي‌كند. اميدوارم تقدير الهي با تدبير مردم سازگار افتد و فرصت ادامه خدمت به دولت شما داده شود و حضور گسترده مردم مانع از بازگشت كشور به عقب شود. موفق باشيد.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین