کد خبر: ۴۴۴۹۹۴
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
وزیر نفت از اعطای امتیاز ویژه برای کارکنان قراردادی و پیمانکاری صنعت نفت در آزمون استخدامی پیش رو خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
بیژن زنگنه در جمع مدیران ارشد صنعت نفت جنوب در اهواز اظهار کرد: در آزمون استخدامی پیش رو امتیازات ویژه‌ای ازجمله تأثیر میزان سابقه و معدل را برای جذب ۱۲۵۰ نفر از نیروهای قرارداد موقت و پیمانکاری در نظر خواهیم گرفت.

وی گفت: این وزارتخانه برنامه‌ریزی جذب۲۵۰۰ نفر را در ماه‌های آینده دارد که۱۲۵۰ نفر آن سهمیه نیروهای قراردادی و پیمانکاری شاغل در نفت است و بقیه به دانش‌آموختگان دانشگاه نفت و سایر دانشگاه‌ها اختصاص دارد.

زنگنه با اشاره به شرایط شغلی و معیشتی نیروهای قراردادی و پیمانکاری، گفت: این وزارتخانه خود را متعهد به اصلاح و بهبود شرایط شغلی و معیشتی این دسته از کارکنان می‌داند اما این کار باید با انجام کار کارشناسی و به شکل صحیح انجام شود.

وزیر نفت همچنین با اشاره به قدیمی بودن سیستم حقوق و دستمزد در این وزارتخانه، اظهار کرد: تلاش داریم با بهره‌گیری از نظر متخصصان و مشاوران معتبر، برخی قوانین قدیمی در این زمینه را اصلاح کنیم.

وی با تأکید بر ضرورت توسعه صنعت نفت در استان خوزستان برای پیشرفت این استان، در خصوص اجرای پروژه‌های مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت در خوزستان گزارشی ارائه کرد.

زنگنه از اختصاص سه درصد هزینه پروژه‌های صنعت نفت برای ارائه خدمات اجتماعی به محیط پیرامونی آن، با موافقت رئیس‌جمهور خبر داد.

وزیر نفت هدف از سفر خود به خوزستان را دیدار با مدیران و بررسی اقدامات این وزارتخانه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: این سه درصد غیر از ‌سه درصد مصوب مجلس برای کمک به عمران مناطق نفتخیز است و هر ‌چقدر پروژه بیشتر تعریف شود، خدمات ‌اجتماعی بیشتر خواهد شد.

زنگنه با اشاره به خواسته به‌حق دانشجویان برای کار، گفت: ما مدیران کشور باید اشتغال ایجاد کنیم و برای این کار نیز به پنج میلیارد دلار پول برای کارسازی نیاز داریم.

وزیر نفت همچنین به بحث گاز رسانی روستاها اشاره کرد و گفت: ما در گازرسانی روستایی کار بزرگی کردیم و با توجه به اینکه پس از آمریکا و روسیه سومین تولیدکننده گاز جهان هستیم، به‌طور متوسط روزانه ۹ روستا را گازرسانی کردیم.

زنگنه ادامه داد: سهم ۱۴.۵ درصد نفت از صادرات، کفاف مخارج جاری خود نفت را نمی‌دهد که امیدواریم دولت و مجلس در این خصوص ما را یاری کنند.

به گزارش ایسنا، وی گفت: باید پروژه‌هایی تعریف شود که هزینه اجرای آن با گردش مالی همان پروژه تأمین شود.

وزیر نفت همچنین با اشاره به عمر بالای تاسیسات نفتی، گفت: برخی از کارخانه‌ها نیازمند نوسازی هستند و باید طی سه، چهار سال آینده این کار انجام شود.

زنگنه با تاکید بر اینکه سرنوشت خوزستان با نفت گره خورده است، گفت: آینده نفت و خوزستان به هم بستگی دارد و باید از شرکت هایی که  در این استان، خدمات جانبی به نفت ارائه می دهند، حمایت کرد.

وی در پایان با اشاره به دفاع تمام قد از حقوق کارکنان وزارت نفت، گفت: طی این مدت سعی کردم که نظام حقوق و دستمزد فعلی از بیرون از نفت مورد هجمه واقع نشود و همین را هم از دست ندهیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین