کد خبر: ۴۴۵۴۲۵
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۷
با آغاز رسمی زمان تبلیغات نامزدهای شوراهای اسلامی ، کمپین مردمی 'نه به تبلیغات ' در ورامین راه اندازی شد.
آفتاب‌‌نیوز :
در دومین روز از زمان رسمی تبلیغات نامزدهای شوراهای اسلامی شهر ورامین ، در و دیوار شهر ، درختان ، تیرهای چراغ برق ، پل های عابر پیاده ، دیوارهای رنگ آمیزی شده شهر ، دیوارمنازل ، بانک ها و ادارات ورامین مملو از عکس های نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر شده و این امر اعتراض بسیاری از مردم را در پی داشته است.

به گزارش ایرنا ، حجم بسیار زیاد پوسترهای تبلیغاتی نامزدها به حدی است که دیگر دیواری خالی از تصاویر افرادی که با چهره واقعی آن ها تفاوت های فاحشی دارد به چشم نمی خورد ، تصاویری که با نرم افزارهای مختلف جذاب تر ، جوان تر و اغراق آمیز زیبا شده اند.
آرایش برخی از نامزدهای زن شورای اسلامی شهر نیز اعتراض مردم را در پی داشته و آنان خواستار توجه بیشترمسئولان ستاد انتخابات به نوع پوسترهای تبلیغاتی شدند.
بسیاری از مردم ورامین از روز گذشته با راه اندازی کمپینی با عنوان ' نه به تبلیغات ' در شبکه های مجازی ، اعتراض خود را به این نوع از تبلیغات اعلام کرده و از مردم خواسته اند تا بدون توجه به عکس ها و تصاویری نامزدها ، به کارایی و سابقه آنان رأی دهند.
در این کمپین ، فعالان شبکه های اجتماعی مردم با هشت # نه _به _ تبلیغات ، #نه_به_فتوشاپ ،#نه_به_پوستر ،#آری_به_تخصص و #آری_به_تجربه از مردم می خواهند که برای مقابله با این اقدام غیر قانونی فقط به کارنامه و سابقه افراد توجه کنند تا کسانی که بدون توجه به حقوق شهروندان ، به اموال عمومی آسیب وارد می کنند از تکرار این اقدام خودداری کنند.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان ورامین در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت : نصب پوستر به در و دیوار شهر ، عملی غیر قانونی است.
عباسعلی سعیدیان گفت: نامزدهای انتخابات شورا می باید به قانون تبلیغات که در اختیار آنان گذاشته شده واقف باشند و از هواداران خود بخواهند که این موارد را رعایت کنند.
وی تصریح کرد: کمیته امحا ستاد انتخابات به صورت شبانه روزی فعالیت ستادهای تبلیغاتی را رصد کرده و موارد تخلف را جمع آوری می کنند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی 29 اردیبهشت ماه امسال برگزار می شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین