کد خبر: ۴۴۵۶۰۳
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۲
بافت فرسوده، پارکینگ، اصلاح هندسی معابر برای کاهش ترافیک، توسعه حمل و نقل عمومی نیاز بیشتر محلات تهران است.
آفتاب‌‌نیوز : آسمان این شهر همه جا یک رنگ است. ترافیک، بافت فرسوده، امنیت خواست همه محلات این شهر است. چه در شمال این شهر زندگی کنیم و چه ساکن یکی از خانه های کوچک جنوبی تهران باشیم.

به گزارش مهر، نبود جای پارک، نیاز به مکانی برای تفریح یا توسعه مجموعه های ورزشی در بیشتر نقاط تهران خواست شهروندان است.   در گزارشی که اخیرا کمیسیون نظارت و حقوقی شورا از مشکلات  ۱۱۲ محله شهر تهران تهیه کرده؛ نیازهای مشترک محلات تهران  مشخص است.

براساس این گزارش، در حوزه عمران، حمل و نقل و ترافیک اصلاح هندسی معابر و تعریض خیابان ها به منظور ساماندهی ترافیکی و همچنین درخواست افزایش و احداث پایانه های اتوبوسرانی، BRT، مترو، تاکسیرانی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با میانگین بیش از ۶۷ درصد در بین ۱۱۲ محله بررسی شده جزو اولویت مطالبات محلات بوده است.

در حوزه خدمات شهری و محیط زیست، درخواست احداث و تجهیز بوستان ها و رسیدگی مناسب به فضای سبز محلات با ۷۸ درصد و همچنین نظارت مستمر بر عملکرد پیمانکاران خدمات شهری با میانگین ۶۲ درصد در کلیه محلات بررسی شده جزو اولویت های این بخش است.

در حوزه شهرسازی معماری میانگین بیشترین درخواست مربوط به تسریع در نوسازی بافتهای فرسوده، مشارکت بخش خصوصی و آگاه سازی مالکین از بسته های تشویقی با ۳۱ درصد از ۱۱۲ محله می باشد که از میان مناطق بررسی شده، منطقه ۱۰ با ۶۷ درصد، بیشترین مطالبه را در بین مناطق در این زمینه داشته است.

در حوزه اجتماعی و فرهنگی بیشترین مطالبه مربوط به احداث و تجهیز مجموعه های ورزشی با میانگین ۸۲ درصد بوده و همچنین تجهیز، نوسازی و افزایش بودجه سرای محلات و تغییر تعرفه های انرژی مصرفی سرای محلات به تعرفه فرهنگی با ۵۴ درصد در اولویت بعدی قرار دارد.

همچنین در خصوص سایر نهادها اولویت مطالبه محلات، حضور موثرتر نیروی انتظامی و استقرار کانکس نیروی انتظامی است . 

بررسی‌ها نشان داده است که ۷۷ درصد محلات در حوزه معاونت حمل و نقل خواستار اصلاح هندسی معابر و تعریض خیابان‌ها به منظور ساماندهی ترافیک شده‌اند.

پرویز سروری رییس کمیسیون نظارت شورا با اشاره به بازدیدهایی که طی شورای چهارم از محلات شهر تهران صورت گرفته است، می گوید: کمیسیون نظارت طبق یک زمان‌بندی مشخص بازدیدهایی از محلات انجام داد. طبق بررسی‌های صورت گرفته و آمارهای اعلام شده از سوی شهروندان و همچنین شورایاران محلات مشکلات آنها احصا و به کمیسیون‌های مربوطه و به معاونت‌های شهرداری ارجاع شده است.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه بخش قابل توجهی از محلات با مشکلات بافت فرسوده موضوع امنیت و توجه به مسائل اجتماعی رو به رو هستند، بیان کرد: این مسائل به واحدهای مربوطه ارجاع شده است ضمن اینکه کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران روند اجرای درخواست‌های مطرح شده را پیگیری خواهد کرد.

سروری در ادامه با تأکید بر اینکه در بخش نوسازی بافت فرسوده باید حمایت‌های لازم توسط دولت انجام بگیرد، گفت: مدیریت شهری به تنهایی نمی‌تواند در این بخش ورود کند ضمن اینکه باید تسهیلات ویژه‌ای از سوی دولت برای نوسازی بافت فرسوده پیش بینی شود.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران در ادامه با تأکید بر اینکه هیئت رئیسه شورای شهر تهران نیز نظارت مستمری بر نحوه مصوبات شورا دارد گفت: در صورتی که خلأیی در اجرای مصوبات شورا ایجاد شود این موارد از طریق هیئت رئیسه و همچنین کمیسیون نظارت پیگیری خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه کمیسیون‌های مربوطه شورای شهر تهران نیز نظارت مستمری بر نحوه مصوبات دارند، گفت: مواردی که توسط شهرداری اجرا نشود به هیئت رئیسه اعلام و هیئت رئیسه آن را پیگیری می‌کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین