کد خبر: ۴۴۶۴۰۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۸
حزب کارگزاران سازندگی ایران در آستانه‌ دوازدهمین دوره‌ انتخابات ریاست جمهوری بیانیه‌ای صادر کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران
 
کمتر از ۴۸ ساعت دیگر ما و شما در معرض یک آزمون تاریخی دیگر قرار می گیریم ؛ آزمون انتخاب راه از بیراه و آزمون حرکت به سوی آینده یا بازگشت به گذشته.


انتخابات ریاست جمهوری در نظام جمهوری اسلامی گشوده ترین روزن به دموکراسی است. در این میعادگاه چهارساله چهره‌ها و جناح های سیاسی کشور خود را مستقیما در معرض آزمون و انتخاب و رای شما قرار می‌دهند. هیچ‌گاه، حتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی ، امکان انتخابی این چنین "ملی" برای تعیین سرنوشت" دولت - ملت " ما وجود ندارد . این انتخابات به جز جمهوریت مظهر ایرانیت ما هم هست چرا که خراسانی و تهرانی و اصفهانی ، ترک و کرد و فارس و لر و عرب و گیلک و بلوچ و همه اقوام ایرانی باید به یک تن رای دهند و آن فرد مظهر همه ی ایران باشد. چنین انتخابی که به حق نماد اراده ملی همه ما ایرانیان است ، در طول تاریخ این میهن سابقه نداشته است و تنها به برکت انقلاب اسلامی محقق شده و بزرگترین نماد گذار ایران از حکومت سلطنتی به نظام جمهوری است.

اکنون برای پاسداشت از این حق و جلوگیری از سلطه‌ی طرز تفکری که ریاست جمهوری را در حد یک پیمانکار و پیشکار یک جناح سیاسی  خاص پایین می آورد و در سالهای اخیر بارها و بارها خواسته است حق انتخاب رییس جمهور را از مردم گرفته و آن را مقامی درجه دوم بسازد ، همه شهروندان این" جمهوری"  اسلامی تکلیف مدنی و شهروندی دارند که به پای صندوق  باییند و به تثبیت نهاد ریاست جمهوری در ایران رای دهند .


ملت عزیز ایران

این انتخابات تنها گزینش یک رییس برای دولت برای مدت چهار سال نیست ؛ در این انتخابات جهت گیری کلان و راهبردی نظام جمهوری اسلامی برای دهه های آینده تعیین خواهد شد . این انتخابات رقابت میان دو طرز تفکر است که یکی نگاه به آینده ایران دارد و دیگری خواستار بازگشت به گذشته است . یکی میخواهد راه دولتهای هاشمی و خاتمی را  به تکامل برساند و دیگری میخواهد به  راه دولت سابق بازگردد.
 
ما کارگزاران سازندگی ایران به عنوان طرفداران راه اول  معتقدیم  دکتر حسن روحانی در نیمه اول حکمرانی خود توانسته است با مهارت ماشین دولت را از پرتگاه دور ساخته و به جاده اصلی بازگرداند . اکنون باید به این دولت مانند همه دولتهای بعد از انقلاب فرصت افزایش سرعت رشد و توسعه کشور را داد . ما نیز معتقدیم به تناسب رایی که ملت ایران به مجلس دهم دادند و در انتخابات ۲۹ اردیبهشت  ان‌شاءالله تکرار خواهد شد ، باید بر توانمندی کابینه آینده افزوده شود و دولت با تزریق هوای تازه و نیروی جوان به ارکان قوه مجریه ، بر کارامدی دولت بیافزاید . اما بدون شک رای بالای شما به تداوم دولت امکان تحقق این نوع مطالبات را بیشتر خواهد کرد.

مردم عزیز ایران
ما دولتی منتخب و مقتدر میخواهیم . دولتی که" تنها"  نهاد قانونی اعمال اقتدار در کشور باشد . دولتی که بتواند بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، با قانون گذاری و نظارت مجلس شورای اسلامی و در کنار یک قوه قضاییه مستقل و نیز جامعه مدنی ناظر و اگاه به اعمال اراده ملی در کشور بپردازد . ما دولتهای موازی نمیخواهیم . ما یک ملت و یک دولت داریم و با رای خود از این ساخت منسجم صیانت خواهیم کرد . هرگونه تلاش برای ایجاد انشعاب در این ملت متحد و ایجاد تضادهای طبقاتی و قومیتی و فرقه ای محکوم به شکست است .
ما به عنوان یکی از پیشتازان" نهضت اصلاح طلبی سیاسی" در جمهوری اسلامی ایران تنها راه حل عبور از بحرانهای اقتصادی و اجتماعی را توسعه همه جانبه و پایدار ایران می دانیم که هم بر شکاف "فقیر و غنی"و هم بر شکاف "حاشیه و مرکز" فایق اییم . ما دامن زدن به جنگهای طبقاتی و قومیتی را عملی انقلابی نمیدانیم و تداوم انقلاب اسلامی ایران را در توسعه کشور میدانیم و خوشحالیم که همه ، حتی جناح مقابل امروز در اهمیت و ضرورت و فوریت توسعه و پیشرفت برای کشور تردید ندارند ؛ هر چند که توسعه را با" تقسیم منابع " و توزیع پول اشتباه گرفته اند.

از نظر ما دو راهبرد هنوز استراتژی کلان هر نوع اصلاح و تغییر مثبت در کشور باید باشد:

اول، استراتژی " توسعه "ی همه جانبه و پایدار سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی
با اتکا بر رشد تولید صنعتی و توسعه تجارت ازاد و تقویت بازار ملی و  جذب سرمایه گذاری خارجی که به رشد طبقه متوسط و کاستن از دو قطبی "محرومین -مسرفین" منجر  خواهد شد. ما حزب طبقه متوسط هستیم و جامعه مطلوب خود را همان امت وسط و جامعه میانه می دانیم نه "جمهوری فقرا " یا " پادشاهی اشراف" و تنها راه از بین بردن این دوقطبی نادرست را تقویت تولید و توسعه و خلق ثروت ملی در ایران میدانیم نه توزیع یارانه و پرورش روحیه تکدی گری

دوم، استراتژی " انتخابات" به عنوان تنها شکل مشروع و مقبول کنش سیاسی برای اصلاح امور .
ما معتقدیم انتخابات هم یک حق است و هم یک تکلیف . حق است چون خدا ما را بر سرنوشت خویش حاکم ساخته و تکلیف است چون ما در برابر میهن خود مسوولیت داریم تا مبادا با راهکارهای منفعلانه ای مانند تحریم به دست خود کشور و خانواده مان را در حصر و محاصره و عسر و حرج قرار دهیم . امروزه رای ندادن ، اعتراض نیست ، انفعال است ؛ رادیکالیسم نیست ، محافطه کاری است و راه اعتدال رای دادن مسوولانه است.

ما در این دو دهه که از عمر حزبمان میگذرد همواره از این دو راهبرد ؛ "توسعه و انتخابات " جانبداری کرده ایم و برای تسری ان به همه اصلاح طلبان کوشیده ایم. توسعه را تکلیف دولت و انتخاب را حق ملت دانسته ایم و برای پیوند این دو از شما دعوت میکنیم که روز بیست و نهم اردی بهشت ماه به پای صندوق رای بروید و رای خود به دکتر حسن روحانی عزیز را تکرار کنید.  اکنون نوبت شماست که تکرار کنید.

این دولت تداوم منطقی و تاریخی دولتهای ایت الله هاشمی رفسنجانی و حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی است که پس از یک دوران سخت هشت ساله دوری ایران از شاهراه توسعه بر سرکار اماده است و نیمی از راه را پیموده است . راه را ناتمام نگذاریم.

ما معتقدیم تداوم دولت تدبیر و امید راه  را برای افق ایران ۱۴۰۰ خواهد گشود تا نسلهای تازه نفس اصلاح طلبان از راه برسند و ایران را به سرمنزل مقصود برسانند . ما درخشش امید به آینده را در این دور از انتخابات به خصوص در مناظرات دیدیم که چگونه چهره ای مانند دکتر اسحاق جهانگیری، عضو ارشد کارگزاران سازندگی ایران ،  در کنار دکتر حسن روحانی خوش درخشید و به افسانه ی پایان اصلاحات پایان داد و نشان داد که اگر" تدبیر" باشد ، "امید "هم هست.

بر همین اساس ما به عنوان یکی از احزاب موسس شورای عالی اصلاح طلبان همزمان با رای به دکتر حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری به  فهرست مصوب این شورا برای انتخابات شوراها در سراسر کشور رای می دهیم . شوراها نمادی از دموکراسی مستقیم و اداره امور مردم به دست مردم است و به نظر ما حفظ انسجام اصلاح طلبان در سراسر ایران تنها با رای یکپارچه به " فهرست امید" میسر خواهد شد حتی اگر به مصادیق برخی فهرستها در شهرهای کشور ایراداتی وارد باشد .  رای تشکیلاتی و لیستی به انسجام کار حزبی و برنامه محوری به جای فرد محوری  منتهی خواهد شد و ترویج این کار  به رویش جوانه های امید و نسل تازه اصلاح طلبان در سراسر کشور خواهد انجامید تا بگوییم راه اصلاحات همیشه باز است.

کارگزاران سازندگی ایران با تاکید بر دو راهبرد بنیادی خود از همه شهروندان ایران دعوت میکند روز جمعه بیست و نهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ از حق رای خود برای تداوم راه توسعه ایران استفاده کنند و به دکتر حسن روحانی نامزد مشترک همه ی اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل ایران رای دهند . این یک انتخاب تاریخی است که تاریخ ایران را برای نیم قرن اینده رقم خواهد زد . خود را از صفحه تاریخ حذف نکنیم...

کارگزاران سازندگی ایران
۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۷
0
0
انشاا...روحانی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین