کد خبر: ۴۴۷۱۸۷
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۲
حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی گفت: سازوکار انتخابات در کشور ما، سازوکار اطمینان بخشی است.
آفتاب‌‌نیوز :
حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران  گفت: بنده در ابتدا باید بگویم که آمده‌ام از دست اندرکاران انتخابات به خاطر زحماتی که در سراسر کشور کشیده‌اند تشکر کنم.

وی افزود: حضور بنده در ستاد انتخابات کشور برای خسته نباشید برای همه دست اندرکاران انتخابات است. آنهایی که در شهر و روستاهای مختلف در راستای برگزاری انتخابات فرایند رای گیری انجام می دهند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه جا دارد به همه دوستان اجرایی خسته نباشید عرض کنم، اظهار کرد: سازوکار انتخابات در کشور ما، سازوکار اطمینان بخشی است؛ یعنی قانونگذار یک بخش اجرا و یک بخش نظارت را پیش بینی کرده است که اگر این پیش بینی‌ها به درستی عمل کنند، این سازوکار پیش بینی شده و ما تجربه سی و چند سال کشورداری و برگزاری انتخابات را داریم و این سازوکار، سازوکار اطمینان بخشی است.

رئیسی با بیان اینکه امروز برخی مشکلات را از ابتدای انتخابات به بنده گزارش دادند، تصریح کرد: از همان آغاز انتخابات که اعلام اسامی بود و شهرت بنده را در بعضی از اعلانات ذکر نکرده بودند که علی القاعده ممکن است تعدادی از افراد با نام شناسامه‌ای من آشنا نباشند. عنوان مشهور بسیار مهم است و این موضوع هم در قانون پیش بینی شده است.

وی افزود: در قانون پیش بینی شده است کسانی که به یک فامیلی مشهور هستند شهرت‌شان در اعلامیه ذکر شود و این اشکالی بود که از سوی ما اعلام شد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در برخی از موارد مسئله پذیرش نمایندگان کاندیدا مطرح بود، اظهار کرد: این مسئله متن قانون است و ما به وزارت کشور اعلام کردیم. امیدواریم انتخابات پر شوری که بوده است، بتواند شور مردم عزیز ما را در انتخابات و پس از آن برای مردم حفظ شود.

رئیسی با بیان اینکه این انتخابات، ان شاالله انتخابات پر معنایی برای تعیین و تکلیف سرنوشت برای مردم باشد، گفت: ما نسبت به رای مردم و قانون همواره باید احترام قائل باشیم و از این رو من معتقدم میزان رای ملت است و هم احترام به قانون و هم رای ملت مهم است و باید منتظر باشیم و ببنیم رای مردم چه چیز است.

به گزارش ایسنا، این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در واکنش به فعالیت های برخی از سایت های خبری حامی وی که ادعاهایی مبنی بر تخلفات گسترده دولتی در انتخابات را مطرح کرده اند، گفت: معتقدیم مشارکت مردم خوشبختانه مشارکت خوبی بود و هست، اما دست اندرکاران هم توجه کنند که اشکالات کمی هم در جریان انتخابات وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: اینکه مثلا در یک نقطه تعرفه نرسد، ممکن است در کلان اتفاقی رخ ندهد، اما در آن نقطه موجب نگرانی می شود. بنابراین دست اندارکاران انتخابات باید به این موضوع توجه کنند و به نحوی اخذ آرای مردم را که حق شان رای دادن است، انجام دهند که مناسب باشد و آنان بتوانند رای خود را در بستر مناسب به صندوق بیندازند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین