کد خبر: ۴۴۷۳۲۶
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
انتخابات تمام شد؛ با همه فراز و فرودهایش، با همه تلاطم هایش، بی اخلاقی هایش، تقسیم بندی های ناجوانمردانه اش؛ هیجان و عواطفش؛ وعده سازی های محیرالعقولش؛ همه و همه بگذشت! ملت کار را تمام کرد و حماسه ای دیگر آفرید.
آفتاب‌‌نیوز : انتخاب نوشت:انتخابات تمام شد؛ با همه فراز و فرودهایش، با همه تلاطم هایش، بی اخلاقی هایش، تقسیم بندی های ناجوانمردانه اش؛ هیجان و عواطفش؛ وعده سازی های محیرالعقولش؛ همه و همه بگذشت! ملت کار را تمام کرد و حماسه ای دیگر آفرید.

روحانی رییس جمهور شد، آنهم با 57 درصد آراء، یعنی 7 درصد بیش از آنچه در 92 اتفاق افتاد؛ با همه درصد بندی و تقسیم بندی های مضحک 96 درصدی و 4 درصدی؛ مردم بر آخرین وصیت هاشمی، صحه بگذاشتند و «شیخ محبوب» را با اقتدار، مجدداً بر کرسی ریاست جمهوری بنشاندند!

روحانی، خود هاشمیِ دیگر است! در همان صراطی طی الطریق می کند که مرادش! این بار، برخلاف 92 که هاشمی درکنارش بود؛ بدون او چنان مقتدر ایستاد که شگفتی رقبا را برانگیخت! گرچه ناسزا شنید و هر آنچه مرز اخلاقی بود، به خاطر کوفتنش لگدمال شد؛ اما چنان قبل، عقلانیت و تدبیر پیشه کرد؛ ناجوانمردانه بر زمین کوفته شد، اما ناامید نشد؛ دست به زانو گرفت و برخاست، گردن فراز کرد و سینه ستبر، موج روی موج آفرید تا شد آنچه شد... روحانی با اقتدار رییس جمهور شد.

همین روزها بود که گفت «ياد می كنم از روح بلند آیت الله هاشمي رفسنجاني. آیت الله ! ما مي دانيم به تو چه ظلم بزرگي كردند! مي دانيم كه چه تهمتهايي نزدند. اما ملت ما جاي تو را خالي مي بينند. اما روحت آرام باشد؛ ما راه تو را ادامه مي دهيم! آیت الله هاشمی، آسوده بخواب...»

هاشمی اما پاسخ چنین روزهایی را داده است: آخرین کاری که خوشحالم انجام داده ام...اینکه مردم دوباره به میدان آمدند، با همان مردانگی که انقلاب را پیروز کردند. امسال انتخاباتش بسیا معنادار شده... مطمئنم که دوره دوم دولت روحانی می تونه ما رو برسونه به چنین اهدافی ... مردم هشیار شدند. توانستیم فضایی باز کنیم که مردم هوشیار شوند. منم کمک می کردم به روحانی هوشایری مردم. الحمدلله الان راحت آدم می تواند بمیرد. مردم دیگه راحت راه خودشون رو پیدا کردند و جلو می روند.

بی شک آیت الله هاشمی ، موهبتی برای انقلاب، فرصـت و حمایتی بی بدیل برای شخص رئیس جمـهوری و برنامه های دولتتش بود و همچنین غنیمـتی ارزشمـند که چراغ راه اعتدال و جلوگیری از افراط خواهد بود... روانش شاد، یادش گرامی و راهش پررهرو باد!


وصیت آیت‌الله هاشمی در تداوم دولت روحانی از سوی اکثریت ملت ایران به زیبایی جامه عمل پوشیده شد

همچنین خانواده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پیامی پیروزی حجت‌الاسلام روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را به او تبریک گفتند.

آنگونه که ایلنا گزارش داده، بیانیه خانواده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خطاب به مردم ایران پس از اعلام انتخابات ریاست جمهوری به این شرح است:

بسمه تعالی

ملت بزرگ و شریف ایران

سپاس و قدردانی بی کران اینجانب وخانواده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تقدیم شما باد.

شمایی که پرچم افتخار این سرزمین پرگهر را بار دیگر در سپهر تاریخ ایران برافراشتید و مرزهای شرافت، آزادگی و استفامت را پاس داشتید.

زبان قاصر است در وصف این شکوه تاریخ ساز شما مردم شریف؛ ملتی بی نظیر که دست در دست یکدیگر مام وطن را غرق در شادی و افتخار کردید.

امروز روز پیروزی تمام مردم ایران است، روز پیوستگی صد درصد این ملت پرافتخار و بی نظیر. امروز در ایران همه برنده شدند، چرا که تک تک رای های ارزشمند ایرانیان صرف نظر از اینکه در حساب کدام کاندیدا محاسبه شد، قطره‌ای بود که شجره تنومند و تناور ایران را سیراب ساخت واز گزند آفات ایمن نمود.

شادی ما در این پیروزی بزرگ توام با حسرتی بزرگتر است، حسرت فقدان بزرگمردی که در آیینه زمان، امروز ما را می دید و به همین دلیل با اطمینان از پیروزی مردم سخن می گفت.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، بیش و پیش از هر شخصیتی در این ملک به شما مردم اطمینان و ایمان داشت و مکررا تاکید می‌کرد راه مردم و راه انقلاب باز خواهد ماند و با حضور مردم نصر و یاری الهی شامل حال این کشور است، «اذا جاء نصرالله والفتح، و رایت الناس یدخلون فی الدین الله افواجا. »

مردم قدرشناس و وفادار

اکنون که روح آن بزرگمرد در جوار خمینی کبیر و یارانش، بهشتی، مطهری، باهنر و هزاران شهید و یار سفرکرده انقلاب، در شعف و افتخار این حماسه شماست، جا دارد در این راه دشوار ثابت قدم تر با یکدیگر همراه شویم، دستان یکدیگر را بفشاریم و برمسیر بلندی این سرزمین گام برداریم، اگرچه خرسندیم که وصیت آیت‌الله در تداوم دولت دکتر روحانی از سوی اکثریت ملت ایران به زیبایی جامه عمل پوشیده است، اما میلیون‌ها ایرانی دیگری نیز که به سایر کاندیداها رای داده‌اند را بازنده ندانیم، آنان نیز در خلق این حماسه به اندازه دیگران سهیم بوده‌اند و این سخن حکمیانه را از یاد نبریم که «پیروزی ما زمانی است که در آن بازنده‌ای وجود نداشته باشد و همه برنده باشند.»

با تبریک صمیمانه به یاردیرین آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دکتر حسن روحانی، امیدواریم دولت تدبیر وامید نیز آنچه در توان دارد را ذیل هدایت حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب، در خدمت شما ملت بی نظیر و شریف وقف نماید تا قدر شناس گوشه‌ای از این حماسه ماندگار باشد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین