کد خبر: ۴۴۷۳۶۳
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۶
نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می‌دهد اکثر شهروندان آلمانی براین باورند که با توجه به اوضاع آشفته تحت ریاست جمهوری ترامپ، وی تا پایان دوره مقرر رئیس جمهور آمریکا باقی نمانده و کناره گیری خواهد کرد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش تسنیم، روزنامه آلمانی "دی ولت" در مطلبی با اشاره به دوران آشفته این روزهای ترامپ نوشت: هنوز هیچ گونه استیضاح و روند برکناری علیه رئیس جمهور آمریکا وجود ندارد.

اما در پشت صحنه اقداماتی در این راستا در حال انجام است و بر اساس جدیدترین نظر سنجی نیز شهروندان آلمانی کناره گیری ترامپ را غافلگیر کننده نمی دانند.

به نوشته روزنامه "دی ولت" این روزها دوران آشفته ای برای ترامپ است. به محض اینکه وی برای اولین سفر خارجی خود عازم عربستان شد رسانه های آمریکایی تیترهای منفی جدیدی را علیه وی منتشر کردند.

با توجه به اظهارات اخیر "جیمز کومی"، رئیس برکنار شده "اف بی آی" مبنی بر اینکه در کمیته اطلاعات مجلس سنا درباره روابط احتمالی تیم ترامپ با روسیه سخن خواهد گفت احتمال استیضاح و برکناری رئیس جمهور آمریکا بیشتر می شود.

در چنین شرایطی بر اساس جدیدترین نظر سنجی بیش از دو سوم شهروندان آلمانی بر این باورند که ترامپ قبل از پایان مدت ریاست جمهوری اش کناره گیری می کند.

 در این نظر سنجی که به سفارش روزنامه "دی ولت" و از طرف موسسه نظر سنجی سیوی انجام شده است این پرسش مطرح شده است که آیا شما اعتقاد دارید که ترامپ تا پایان دوره مقرر برای ریاست جمهوری آمریکا در این مسئولیت باقی می ماند؟

بر این اساس تنها یک چهارم شهروندان آلمانی ( 24.3 درصد) بر این عقیده اند که رئیس جمهور آمریکا مدت چهار سال در مسئولیت خود باقی خواهد ماند. 7.1 درصد شهروندان نیز هیچ اظهار نظری در این باره نداشتند.

تنها در بین طرفداران حزب افراطی جایگزینی برای آلمان اکثریت (56.6 درصد) بر این عقیده بودند که ترامپ تا پایان دوره در مسئولیت خود باقی می ماند. اکثر طرفداران همه احزاب دیگر نظری خلاف این را داشتند. در بین طرفداران حزب سوسیال دموکرات 80.7 درصد و در بین طرفداران اتحادیه احزاب متحد مسیحی 79.1 درصد این گونه اظهار نظر کردند.

انتقادات زیادی به اقدام اخیر ترامپ در برکنار کردن رئیس اف ابی آی وجود داشته است. منتقدان بر این باورند که ترامپ وی را به دلیل تحقیقات اف بی آی علیه ارتباطات تیم ترامپ با روسیه برکنار کرده است.

موسسه "سیوی" این نظر سنجی را از بین 5022 شرکت کننده و در فاصله زمانی 18 تا 19 ماه می سال 2017 انجام داده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین