کد خبر: ۴۵۰۲۳۳
تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱

پیش‌بینی برداشت بیش از 115 تن گل محمدی از باغات استان یزد

مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با پیش‌بینی برداشت بیش از 115 تن گل محمدی از باغات این استان، از تولید سالانه 65 هزار تن عرقیجات گیاهی و گلاب در استان خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایسنا ، «علیرضا طاقه‌باف» گفت: در استان بیش از 90 هکتار از اراضی کشاورزی را کشت گل‌محمدی به خود اختصاص داده است که از این مقدار 70 هکتار بارور و 20 هکتار آن به صورت نهال است و پیش‌بینی می‌شود بیش از 115 تن گل محمدی امسال از باغات استان برداشت شود.

وی افزود: از نظر سطح زیر کشت گل محمدی در استان به ترتیب شهرستان‌های تفت، مهریز، اشکذر وخاتم رتبه اول تا چهارم را به خود اختصاص داده‌اند .

طاقه‌باف از فعالیت 102 واحد تولیدی در رابطه با تولید عرقیجات گیاهی، گلاب، اسانس طبیعی و انواع نوشابه بر پایه عرقیجات گیاهی در استان خبر داد که از این تعداد 85 واحد به صورت سنتی و مابقی به صورت صنعتی در استان مشغول به فعالیت هستند.

این مسئول در این زمینه نیز شهرستان تفت را دارای بیشترین آمار واحد تولیدی خواند و در پایان از تولید سالانه 65 هزار تن عرقیجات گیاهی و گلاب و اشتغال بیش از یک‌هزار و 100 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این حوزه خبر داد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین