کد خبر: ۴۵۰۳۱۷
تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
تعداد نظرات: ۴۴ نظر
حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه نمازجمعه این شهر گفت: مسئولین در ادامه برجام هسته ای، یواشکی و بطور غیرقانونی سند2030 را امضا و ابلاغ کردند، درحالیکه سند2030 مغایر اسلام، قانون اساسی و اسناد بالادستی آموزش و پرورش است.
آفتاب‌‌نیوز :
حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه نمازجمعه این شهر گفت: مسئولین در ادامه برجام هسته ای، یواشکی و بطور غیرقانونی سند2030 را امضا و ابلاغ کردند، درحالیکه سند2030 مغایر اسلام، قانون اساسی و اسناد بالادستی آموزش و پرورش است.
وی با اشاره به انکار مفاد این سند توسط دولت افزود: دولت در شهریور95 آن را امضا کرد و در 20 آذر95 از آن رونمایی کرد ولی به ناچار با تذکر رهبری معظم، مراجع عالیقدر و اعتراض مردم توقف اجرای آن را اعلام کرد.

حسینی با اشاره به تایید سریع این سند توسط رییس مجلس مانند برجام بیان کرد:حالا که همه چیز رو شد آقای لاریجانی می گوید من به لحاظ شکلی بدون اشکال دیدم و این از ابداعات آقای لاریجانی است، براساس اصل 85 و 138 قانون اساسی کلیه مصوبات و آیین نامه های هیئت دولت در عین اجرا باید برای رییس مجلس فرستاده شود تا انطباق آن با قوانین عادی مصوب مجلس را تایید کند.

وی ادامه داد: آقای لاریجانی چطور این سند اشکال قانونی نداشت در حالیکه :1- مغایر با قانون اساسی بوده و مغایر با ارزش های اسلامی است 2-مخالف با اصل 2،3،4،77 و 125 قانون اساسی است،3- پذیرنده آموزش انحرافات جنسی در مدارس و مروج افکار فمینیستی و خلاف اسلام و قانون اساسی است 4- با اسناد بالادستی کشور بویژه با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مخالفت دارد.

یمن مظلوم و عربستان جنایتکار

امام جمعه ساوه  با اشاره به مظلومیت مردم روزه دار یمن اظهار کرد: در این ایام ماه رمضان مصائب مردم مسلمان مظلوم یمن را فراموش نکنیم جنایت های عربستان در یمن و حتی در کشور خودش درمناطق شیعه نشین العوامیه را به یاد داشته باشیم و بر اولعنت بفرستیم.

وی افزود: عربستان نسبت به کشورهای اسلامی که می رسد سگ هار و گرگ وحشی است، ولی نسبت به آمریکا مثل گاو شیرده است که به قول ترامپ تا شیر دارد او را می دوشند،البته در برابر ایران اسلامی هیچ غلطی نمی تواند بکند.

حسینی بیان کرد: راجر کوهن در نیویورک تایمز نوشت:« ایران بزرگتر از آن است که آمریکا بتواند منزوی کند، اینکه وضع اربابش آمریکا است، وضع نوکر هم معلوم است».

شورای فعلی سریعتر منحل شود

خطیب نماز جمعه ساوه با اشاره به فساد اداری تاکید کرد: از دستگاه قضایی ساوه به خاطر مبارزه با فساد حمایت می کنیم و درخواست قاطعیت برخورد عوامل در هر سطحی که باشند را داریم، ریشه فساد باید از ادارات و مدیران شهر ساوه برچیده شود و بیت المال به جای خود برگردد.

وی افزود: از دادستان می خواهم که به طریق قانونی این شورا را منحل و مردم را راحت کنند، یک عده که محاکمه شدند و با مشکلاتی مواجه بودن، کار مردم را قفل کردن پس زودتر کنار بروند .

تجلیل از امام راحل یک فریضه سیاسی و انقلابی است

حسینی با گرامیداشت یاد امام راحل گفت: حضرت امام راحل مظهر لطف خداوند متعال و دست غیب پروردگار برای جهان اسلام در دنیای معاصر و ملت ایران بود.

وی ادامه داد: عزت امروز ما ، دیانت، شرافت ، استقلال و عظمت ما مرهون امام بزرگوار و شهیدان والامقام است .

امام جمعه ساوه بیان کرد: تجلیل از امام راحل یک فریضه سیاسی و انقلابی است، برهمه امت اسلامی و بخصوص بر امت اسلامی ایران لازم است در مراسم های شهرستانی بزرگداشت آن رهبر کبیر شرکت کنند و درصورت امکان در روز 14 خرداد در مرقد امام بزرگوار حاضر شوند و با آرمان های ایشان و رهبری معظم انقلاب تجدید بیعت کنند.

وی با اشاره به اهمیت  آرمان های امام عظیم الشان ادامه داد: راه نجات و پیشرفت ما در تداوم و استمرار بخشیدن به راه و آرمان های مکتب امام است.

خطیب نماز جمعه ساوه اظهار کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند:« اگر ملت ما به این آرمان ها پشت کند، سیلی خواهد خورد »امروزه آرمان های امام راحل را باید در کلام و مرام خلف صالح ایشان یعنی رهبر معظم انقلاب جستجو کرد .

وی افزود: هرکسی صلاحیت تفسیر و تبیین آرمان های امام راحل را ندارد.

حسینی تاکید کرد: چند محور مهم از آرمان های امام راحل را برمی شمارم ولی توصیه می کنم  وصیت نامه الهی سیاسی امام را با دقت مطالعه کنید:

1-    اسلام خواهی

 

2-    عدالت اجتماعی و فساد ستیزی

 

3-    انحرافی بودن جدایی دین از سیاست

 

4-    حفظ نظام اسلامی که از اوجب واجبات است حتی از نماز و امور دیگر واجبتر است.

5-    ولایت فقیه مترقی ترین اندیشه ام راحل بودو می فرمود« اگر ولی فقیه نباشد اگر امضا و تایید ولی فقیه نسبت به رییس جمهوری نباشد آن طاغوت است»

6-    توجه به قشر محروم و کوخ نشینان که می فرمود« یک موی کوخ نشینان بر همه کاخ نشینان ترجیح دارد»

7-    استکبارستیزی و نفی سازش با آمریکا و استکبارجهانی که فرمود « باید به آخوند مزدور که فریاد مرگ برآمریکا را خلاف اسلام می داند گفت: آیا تو امثال تو آخوند آمریکایی فعل رسول ا... و امر خداوند را تخطئه می کنید» و یا فرمود « تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم»

وی ادامه داد: در جای دیگری از صحیفه امام(ره) آمده است « کسی تصورنکند که ما راه سازش با استکبار جهانخوار را نمی دانیم ولی هیهات که خادمان اسلام به ملت خود خیانت کنند ... اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار ببرند، اگر زن و فرزندانمان و هستی مان را در جلوی دیگانمان به اسارت و غارت برند هرگز امان نامه کفر و شرک را امضا نمی کنیم

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته ساوه افزود: امام (ره) مظهر لطف خداوند برای کشور و امداد غیبی الهی برای جهان اسلام در دنیای معاصر به ویژه ایران بود.

وی اظهار کرد: خداوند بعد از هزاران سال حکومت طاغوتی، نسلی از سلاله حضرت فاطمه (س) به جهان اسلام هدیه داد و امروز عزت، شرافت، دیانت و استقلال کشور مدیون زحمات و مجاهدت های این امام بزگوار و شهیدان است.

وی تاکید کرد: آیین گرامیداشت سالگشت ارتحال امام راحل در سراسر کشور برگزار می شود و مردم ایران به عنوان حق شناسی در این آیین حضور دارند.

خطیب جمعه ساوه گفت: امام خمینی (ره)، 15 سال مرارت را در خارج از کشور و 10 سال تلاش در ایران متحمل شد و مردم نیز در روز ورود ایشان به کشور و در وفات این مرد بزرگوار، کمال حق شناسی را به جا آورند.

حجت الاسلام حسینی افزود: پیگیری و تلاش برای دستیابی به آرمان های این مرد بزرگوار، تجلیل واقعی از ایشان است.

وی، تنها راه نجات و پیشرفت کشور را ادامه راه و آرمان امام راحل دانست و تصریح کرد: هیچ فردی بهتر از رهبری نمی تواند آرمان های امام خمینی (ره) را تفسیر کند و ولایت فقیه گنجی ارزشمند در نظام اسلامی است.

وی گفت: مقام معظم رهبری پیرو واقعی امام راحل هستند وهرفردی که می خواهد خط و راه امام را ادامه دهد باید از رهبری تبعیت کند در غیراینصورت در خط بنیانگذار انقلاب اسلامی نیست.

امام جمعه ساوه ادامه داد: اسلام خواهی، عدالت اجتماعی و فساد ستیزی، انحرافی بودن جریان جدایی دین از سیاست، حفظ نظام اسلامی، ولایت فقیه به عنوان مترقی ترین اندیشه ایشان، توجه به قشر محروم، مستضعف و کوخ نشینان، استکبار ستیزی و نفی سازش با آمریکا و استکبار جهانی از مهمترین آرمان های امام راحل بود.

حجت الاسلام حسینی در بخش دیگری از سخنانش گفت: آل سعود با ددمنشی شیعیان خود و مسلمانان یمن را به خاک و خون می کشند که امت اسلام نباید این جنایات، کشتار بحرین و مصیبت های مردم مظلوم یمن را فراموش کند.

ادامه راه نهضت اسلامی در تبعیت از رهبری است/ قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید

امام جمعه ساوه گفت: 15 خرداد شروع نهضت اسلامی بود که با مجاهدت های امام و بیداری ملت ایران به پیروزی و تاسیس نظام اسلامی ختم شد وادامه این راه سرفراز به تبعیت از جانشین برحق حضرت امام است.

وی افزود: انتخاب مجلس خبرگان رهبری پس از امام راحل شایسته تقدیر است.

چهارشنبه های سفید راهی برای بی عفت کردن زنان ایرانی

خطیب نماز جمعه ساوه  با اشاره به کمپین چهارشنبه های سفید گفت: برخی با کمک دشمنان ، زنان بی هویت و بی عفت را الگو قرار می دهند از جمله آنها چهارشنبه های سیاه است که به لحاظ دغل بازی آن را چهارشنبه سفید مطرح می کنند این طرح، توطئه ای حساب شده برای حذف حجاب اسلامی است.

وی ادامه داد: در این کمپین از خانم دعوت می شود تا هرچهارشنبه بدون استفاده از حجاب در مجامع و معابر عمومی حاضرشده و با استفاده از نماد شال سفید در تقابل با چادر مشکی حاضر شوند.

حسینی بیان کرد: نماد شال سفید مانند نماد سبز و بنفش جریان فتنه و مانند پرچم روسپیگیری بر درخانه های روسپی های دوران جاهلیت است.

وی افزود: همانطور که آیت ا... مکارم شیرازی در دیدار با رییس جمهور فرمودند مسائل اخلاقی و دینی نباید فراموش شود طوری نباشد که بعضی ها خیال کنند اوضاع عوض شده است، ما اساس کارمان اسلام بوده و همچنان باید به آن وفادار باشیم از جمله این مسایل ، مسئله حجاب است که از مسائل ضروری اسلام است و جای تردید در آن نیست.

ثروت خدیجه(س) و شمشیر علی بن ابیطالب (ع) پشتیبان اسلام

امام جمعه ساوه با اشاره به سالگرد وفات اولین بانوی مسلمان اظهار کرد: در دهم ماه مبارک رمضان سال دهم یعنی سه سال قبل از هجرت وفات حضرت خدیجه(س) به حدی رسول ا... را متاثر کرد که آن سال را عام الحزن نامیدند.

وی افزود: این بانوی بزرگوار اسلام امتیازات فراوانی داشت :

1-همسرفداکار و ایثارگر

2- پیشتاز در ایمان و اولین بانویی که اسلام آورد.

3- یکی از بهترین زنان بهشت

4- مادر فاطمه (س)

5- یار وفادار پیامبر و غمخوار ایشان از اول تا آخر با همه سختی های روزگار و مشکلات رسالت نبوی

حسینی تاکید کرد: اسلام و رسول خدا در صدر اسلام با دوچیز پشتیبانی شد: ثروت خدیجه(س) و شمشیر ذوالفقار علی بن ابیطالب (ع)

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۴۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
1
28
به به چه الگوی مناسبی
پاسخ ها
علي
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۰
اگر شال هاي مذكور از ديد نشانه روسپيگري باشد ، من شهادت ميدهم كه خود و خانواده ام روسپي هستيم ، از ديد اين اخوند طيف طرفدار مدرنيته روسپي هستند!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
2
42
بی ادب.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
ایشون گفتن نماد شال سفید در چهارشنبه های موسوم به چهارشنبه بی حجاب که هدف ترویج بی حجابی است مثل نماد روسپی های جاهلیت و نماد های فتنه 88 است. یعنی نماد انحراف و بدعت بزرگی است. حرف اشتباهی نیست!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
ناشناس کاش بفهمی بی حجابی با روسپی گری فرق می کنه و گفتن این حرف اینقدر توی اسلام مهمه که براش شلاق در نظر گرفته شده است. هر کسی بی دین است بی عفت نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
2
22
باید تقوا داشته باشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
2
34
شما جوابتو توی انتخابات نگرفتی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
1
19
قرمز علامت چیه؟
شمارش معكوس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
1
34
ما با شالي كه روي سر شماست كاري نداريم ولي دليل نميشه كه تو سوء استفاده بكني. هر كي واسه خودش فتوي صادر ميكنه، بيخود نيست اسلام بيش از هفتاد فرقه شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
1
20
این حرفا خیلی بده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
1
23
درست صحبت کنیم .این جا خانواده نشسته .مجلس خصوصی که نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
1
25
اونوقت شما سیلی می زنی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
1
18
سیلی چرا؟ اعدام کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
1
21
روسری سفید و سبزنماد چیه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
1
21
تا اعدام هست چرا سیلی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
2
31
ببین حاجی مردم به شما ها رای ندادن .خلاص .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
1
35
دو کلمه هم از طوسی می گفتی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
1
21
ادم چی بگه که بهت بربخوره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
1
23
خدا شفا بده به ایشان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
0
22
قدیما مجلات صفحه ها یی داشتند بنام بخوانیم و بخندیم و یا فکاهی و ... لطیفه و جوک ... و رسانه های امروز باید یک همچین بخشی داشته باشند تا این جملات شیرین و فکاهی لای مطالب گم نشود ... و این فقط یک پیشنهاد است
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
0
16
خیلی......
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
0
15
با این استدلال .......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
0
21
چی میگه این چرا تهدید میکنه ؟مگه تهدید جرم نداره؟منظورت چیه ؟مگه قانون برای همه نیست؟
salam
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
1
27
جناب سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه ، آیا شما هم میخواهید معروف شده و نزد مردم شناخته شوید؟
مطمئنا راه انتخابی شما بسیار غلط و غیر اسلامی بوده و نتیجه ان منفی خواهد بود .
خدایا ، که فردی بخود اجازه میدهد از جایگاه والای نماز جمعه ، نوامیس مردم را با روسپی ها مقایسه منماید .
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
0
33
هر که با مردم در افتاد ور افتادد!!!
رزمنده جانباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
0
24
متاسفم که رفتار و گفتارش موجب تفرقه است نه اتحاد
الماسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
0
19
این ادم که به عنوان امام جمعه ساوه حرف میزند به نظر میرسد .......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
0
26
این آقايون هر چی را که می خوان بدترین حرف را بهش بزنند، صحبت از روسپیگری می کنند. آقای محترم واقعا تو دنیا کاری بدتر از روسپیگری نیست. خوردن ما مردم، دزدی، کلاه سر مردم گذاشتن، توهین و تهمت زدن. فکر کنم همه اینها بدتر از روسپیگری است، حالا شما به رنگ شال زنان گیر داده ايد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
اختلاس را فراموش کردید
حسات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
37
3
مرحبا بر مرد درست اندیش خداجو.
خدا توفیقاتش را بیشتر کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
0
14
هرچی گفتی........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
0
2
.......
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
9
0
ایشان تاکیدش بر فتنه است ولی عبارت های قبل و بعد این عبارت چون در مورد فساد است برداشت میشود سبز بنفش هم برای فساد است. هر چند گفته مانند نماد سبز و بنفش جریان فتنه ولی از این مانند فقط فتنه بودنش برداشت می شود که این هم خوب نیست. لا اقل من ایطور بر داشت کردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
ماست مالی نکنید. فقط برداشت بد؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۵
18
0
حرفش درسته اگه با چادر مخالف نيستين پس چرا کمپين چهارشنبه رو راه انداختين؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۵
0
17
واويلا بر ملتي كه مثلا پيشوا به بدترين شكل ممكن نواميس مردم را مورد توهين و بي احترامي خطاب ميكند......................
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
البته زنان حرمت دارند ولی نه به این علت که ناموس مرد یا مردم هستند به خاطر این که انسان هستند.
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۵
1
11
يك كلمه هم از مادر ...........
جناب امام جمعه ى ساوه به خدا شما اگه حرف نزنى نميگن زبون ندارى
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۵
1
9
تا مرد سخن نگفته باشد
عقل و هنرش نهفته باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
1
11
از کوزه همان تراود که در اوست
صابر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
1
4
انتخابات .......
ناشناس
|
Japan
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
1
11
به قول ناپلئون: چیزی که حد ندارد ....
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
1
9
این ادبیات مخصوص آدماییه که ترسیدن. از چی میترسید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
0
9
برخی ائمه جمعه اون از گوساله بزغاله اینم از ین.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x