کد خبر: ۴۵۲۲۶۹
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۲
تعداد نظرات: ۲۷ نظر
ورود سه فرد مسلح به مجلس با یک گونی اسلحه قابل توجیه نیست
نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورود سه فرد مسلح به مجلس قابل توجیه نیست، گفت:‌ آنچه مسلم است این چند تروریست یک گونی اسلحه وارد مجلس کرده‌اند. همین که این مقدار اسلحه را تا محل ورود به مجلس و گیت ورودی رسانده‌اند نیز قابل قبول نیست.
آفتاب‌‌نیوز :
محمدقسیم عثمانی در گفت و گو با ایلنا با اشاره به حادثه تروریستی روز چهارشنبه حرم مطهر امام خمینی (ره) مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باتوجه به غیرعلنی بودن جلسه امکان بازگو کردن مسائل مطرح شده وجود ندارد و در ادامه درباره اصل وقوع این حمله تروریستی گفت: فارغ از چگونگی وقوع این حملات، به هرحال شوکی به دستگاه امنیتی ما وارد شد که باعث هوشیاری بیشتر این دستگاه‌ها خواهد شد.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ او اعلام کرد: از این اتفاق می‌توان درس های بزرگی گرفت و در همه حوزه‌ها هوشیاری‌مان را افزایش دهیم.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملیات تروریستی کور داعش در دو نقطه استراتژیک کشورمان خاطرنشان کرد: البته این عملیات تروریستی به صورت کور و بدون آنکه به هدف اصلی که صحن علنی مجلس بود، به انجام رسید اما به هرحال ورود سه فرد مسلح به مجلس قابل توجیه نیست.

در این تصویر که بخشی از فیلم داعش از ساختمان مجلس است، دست یک زن مشاهده می‌شود

یک زن؛ معمای حمله تروریستی داعش به مجلس+عکس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود تمامی اقدامات مثبت سیستم امنیتی و انتظامی و نظامی کشورمان در مرزها و حتی خارج از مرزهای کشور، آنچه مسلم است این چند تروریست یک گونی اسلحه وارد مجلس کرده‌اند. حتی همین که این مقدار اسلحه را تا محل ورود به مجلس و گیت ورودی رسانده‌اند نیز قایل قبول نیست؛ بلکه باید پیش از آنکه به این مرحله برسیم، باید با آنها برخورد می‌شد.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم درباره اطلاعات ضد و نقیض و روایت‌های متعدد در باره نجوه ورود، تعداد تروریست ها و جتی جنسیت آنها گفت: تروریست ها سه نفر بوده‌اند که به صورت مسلح وارد مجلس شده اند و با این حال وقتی در طبقات دفتر مراجعات مردمی اقدام به فیلمبرداری و انتشار ویدئو کرده‌اند، دست یک زن وارد کادر می شود که هنوز هویت او مشخص نشده است.

نماینده بوکان در محلس که یکی از پنج نماینده سخنران در جلسه غیرعلنی امروز بود، در واکنش به این احتمال که زن مورد بحث گروگان داعشیان باشد، گفت: به هر حال ممکن است این فرضیه در مورد اینکه او گروگان باشد هم درست باشد اما هنوز معلوم نیست ماجرا از چه قرار بوده است و حال آنکه اطلاعات مان کافی نیست.

او گفت: آنچه مسلم است این تیم فرماندهی و پشتیانی می‌شدند اما تا جایی که بنده اطلاع دارم، هنوز تیم پشتیبان و فرماندهی این گروه تروریستی پیدا و دستگیر نشده است.

مسئولان امنیتی درباره احتمال حضور یک زن در عملیات تروریستی مجلس اظهارنظری نکردند

همچنین عضو شورای مرکزی فراکسیون امید گفت: رییس مجلس خواستار توضیح مسئولان امنیتی درباره احتمال حضور یک زن در عملیات تروریستی شد اما آنها یا به دلیل عدم دسترسی به سرنخ‌ها یا به دلیل ملاحظات امنیتی فعلا اظهارنظری نکردند.

احمد مازنی در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به نشست غیرعلنی دیروز مجلس شورای اسلامی به منظور ارائه گزارش محرمانه درباره حوادث تروریستی چهارشنبه گذشته در خصوص انتشار روایت‌های ضد و نقیض فراوان در این رابطه اعلام کرد: به نظر می‌رسد علت انتشار این روایات متعدد این است که تقریبا همه شاهدان اصلی این حادثه به شهادت رسیدند و جریان مقابل هم که گروهک تروریستی داعش باشد اخبار قابل اعتمادی درباره تعداد تروریست‌ها یا نحوه ورودشان به مجلس و چگونگی عملیات منتشر نکردند.

او گفت: اطلاعات فعلی در حدی است که از تعداد نیروی امنیتی اطلاعاتی و حفاظتی مجلس و همچنین برخی کارمندان دفاتر نمایندگان که درگیر حادثه شدند در اختیار دستگاه‌های اطلاعاتی گذاشتند و روایت خود را پس از حادثه مطرح کردند یا اینکه بر اساس اطلاعاتی است که نیروهای امنیتی موفق به احصاء آن شده‌اند.

دست یک زن؛ معمای حمله تروریستی داعش به مجلس+عکس

نماینده اصلاح طلب مردم تهران در مجلس شورای خاطرنشان کرد: بنا بر اطلاعاتی که تا اینجا به دست آمده این حمله تروریستی توسط افرادی مسلح تحت امر داعش انجام شده و آنها به محض ورود از طریق درب شماره ۲ مجلس که مخصوص مراجعات مردمی است و پس از به شهادت رساندن یکی از پاسداران حافظ مجلس کار خود را آغاز کرده‌اند و هدفشان نیز مشخصا ورود به صحن علنی مجلس و هدف قرار دادن نمایندگان بوده است.

دست یک زن؛ معمای حمله تروریستی داعش به مجلس+عکس

مازنی در پاسخ به این سوال که تروریست‌ها چگونه‌ و از چه مسیری وارد مجلس و ساختمان مراجعات مردمی شده‌اند گفت: ‌به نظر می‌رسد این چند تروریست از طریق دو مسیر سعی داشتند وارد صحن شوند که مسیر اول همان ادامه راه پس از ورود از درب شماره ۲ بوده که در ادامه راه با درب بسته روبرو شده و ناکام می‌مانند در نتیجه به سراغ مسیر دومشان می‌روند تا از آن طریق خود را به صحن برسانند.

او گفت: بر این اساس آنها خود را به طبقه چهارم می‌رسانند و با شناسایی دیواری که پشت آن صحن علنی مجلس بوده و چنانچه پیداست از پیش از عملیات هدف‌گذاری شده بود، قصد ورود داشتند که در این راستا سعی می‌کنند این دیوار را منفجر کرده و پس از ورود به جایگاه خبرنگاران و میهمانان صحن از بالا به نمایندگان مسلط شوند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که با این حساب احتمال گم شدن تروریست‌ها در مسیر منتفی خواهد بود، گفت: چنانچه گفته شد آنها ۲ مسیر را پیش رو داشتند که یکی مسیر ورود مستقیم به پارلمان بود که ناکام ماندند و مسیر دوم رساندن خودشان از طریق راه پله به طبقه چهارم ساختمان دفاتر نمایندگان که سعی می‌کنند با تخریب دیوار وارد صحن شوند اما اولا خداوند مانع این کار شد و در ثانی به دلیل مقاومت محافظان از دستیابی به هدف اصلی ناموفق می‌مانند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره ابهامات دیگر این حادثه از جمله تعداد مهاجمان و کیفیت‌شان گفت: این مسائل نیز بخشی دیگر از ابهامات پرونده است که یا مسئولان امنیتی هنوز سر نخی از آن به دست نیاورده‌اند یا سرنخ و مستندات لازم را به دست آوردند اما بنا بر ملاحظات امنیتی در حال حاضر صلاح نمی‌دانند که اعلام کنند.

او خاطرنشان کرد: آنچه در جلسه غیرعلنی مطرح شد نیز همین اطلاعاتی بود که آقای لاریجانی، نمایندگان و میهمانان جلسه مطرح کردند.

مازنی درباره دست یک زن که در ویدئوی منتشر شده توسط داعش رویت می‌شود، گفت: آقای لاریجانی به این مساله اشاره کردند و خواستار ارائه توضیح شدند که مسئولان امنیتی یا به دلیل عدم دسترسی به سرنخ‌ها یا به دلیل ملاحظات امنیتی فعلا اظهارنظری نکردند.

دست یک زن؛ معمای حمله تروریستی داعش به مجلس+عکس

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از مسئولان اطلاعاتی و انتظامی درخواست کرد که ضمن رعایت ملاحظات امنیتی نسبت به روشنگری در این رابطه اقدام کنند تا نمایندگان بتوانند پاسخگوی مردم باشند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: به هر حال هنگامی که خانه ملت مورد تجاوز تروریستی قرار می‌گیرد یعنی کل کشور دستخوش حادثه شده و نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی باید در جهت جبران خسارات وارده اقدام کنند و در صورتی که احیانا سهل‌انگاری‌هایی صورت گرفته با سرعت بیشتر در کشف خطوط و سرشاخه‌های تروریست در کشور در صدد جبران برآیند و در صورتی که آنها از کشور خارج شده‌اند از طریق روابط منطقه‌ای و معاهدات بین المللی این تروریست‌ها را دستگیر و محاکمه کنند.

دست یک زن؛ معمای حمله تروریستی داعش به مجلس+عکس

مازنی در پایان در پاسخ به اینکه آیا در جلسه غیرعلنی امروز درباره ده‌ها مظنون بازداشت شده در روزهای گذشته اطلاعاتی مطرح شد، گفت که جزئیاتی اعلام نشده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۲۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
2
54
موارد مشکوک و سوالبرانگیز خیلی زیاده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
داخل راهرو ها دوربین مداربسته نبوده؟
مگه میشه ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
چرا بوده ولی بخاطر افکار عمومی نمیخوان پخشش کنن
ناشناس
|
Azerbaijan
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
34
12
هدف صحن علنی مجلس بود که شکر خدا نشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
یعنی چی مگه ؟؟؟
تقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
3
54
واقعا ابعاد حادثه باید موشکافی و به اطلاع ملت شریف برسد چطور ممکنه دو گونی اسلحه تا دم صحن مجلس برد و کسی متوجه نشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
7
28
تمامي اطاعات را نميتوان الان اعلام كرد شايد ضربه به شناسايي بزنه
بايد صبر كرد تا مسولين تحقيقات را انجام دهند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
0
36
باید نهاد مسئول حفاظت ازمجلس نیز جوابگو باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
0
30
واقعا جای تاسف است که به این راحتی توانسته اندبااین همه سلاح وارد مجلس شوند.
کمال
|
-
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
1
23
پس میشه گفت همچین کورکورانه هم نبوده با نقشه حساب شده اومده بودن!! اگه اون دیوار رو منفجر میکردن میدونین چی میشد .فاجعه!! زیاد هم به خودمون مغرور نشیم و جاهای حساس رو بیشتر حفاظت کنیم. دشمن تشنه خون ماست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
1
15
حالا از دست این خانم چه کسی فیلم برداری کرده.،؟آیا نبایستی پشت مونیتور این دوربین ها هم کسی نشسته باشد که نیرو های انتظامی را هدایت کند دوربین ها بدون متصدی و فقط فیلم برداری کرده اند و بعدا فیلم ها جمع آوری شده.نگاهی به دوربین ورودی حرم امام نشان میدهد کسی اصلا هنگام ورودشان متوجه نشده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
2
13
بجای این تشریح در رسانه و نمایش نظرات غیر فنی و حقوقی عوام را برای به سخره گرفتن غیر مستقیم نظر خواهی کارشناسان برای پیشگیری و اموزش شهروندان در برخورد و جلوگیری اولویت باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
6
5
بجای این همه تشریح در رسانه و نمایش نظرات غیر فنی و حقوقی عوام برای به سخره گرفتن غیر مستقیم ، نظر خواهی کارشناسان برای پیشگیری و اموزش شهروندان در برخورد و جلوگیری اولویت باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
1
22
هدف انتقام گرفتن از ملت و كشتن نمايندگان انتخابي انها بوده است !
از كي تا حالا ديده شده كه داعش به خواص حمله كنه !!!
هدف داعش ايجاد ترس در بين عوام ميباشد !
خيلي هم كه ما ترسيديم ارواح عمه اش
سلیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
1
15
من اگه بخوام برم به مجلس و با نماینده شهر خودم دیدار کنم ۱۰۰% باید این مراحل را طی کنم
از شهر خودم که حرکت میکنم و به تهران که رسیدم باید از یک فرد تهرانی بپرسم مجلس از کدوم طرفه...
مجلس رو که پیدا کردم میرسم اونجا...
دوباره از یک فردی که دورن مجلس هست یا افراد مراجعه کننده ای که اشنایی دارن باید بپرسم ببخشید سالن مراجعات کدوم سمته بعداز ورد به سالن مراجعات و تکمیل مراحل مربوطه باید دوباره پرسون پرسون برم تا به دفتر نماینده برسم
واسه حس کنجکاوی هم که شده باید از ۳تا۴ نفر سوال بپرسم تا به درب ورودی صحن مجلس برسم
خلاصه واسه این که من بتونم بعد رسیدن به تهران به دفتر نماینده خودم و شاید به درب ورودی صحن مجلس برسم باید حداقل از ۵تا۱۰ نفر باید مدام راهنمایی بخوام..

حالا سوال اینجاست که این اقایون داعشی چطور خیلی راحت و بدون هیچ راهنمایی همه سوراخ هارو بلد بودن و درب ورود به صحن یا رسیدن به طبقه چهارم واسه انفجار دیوار رو از کجا میدونستن..؟؟؟
جالبه خیلی ریلکس رفتن تا طبقه چهارم ...
ناشناس
|
-
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
0
16
دست کسی هست که دارد فیلم برداری میکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
1
13
دست تروریستها که اسلحه هست، معموله همین خانم این فیلم رو گرفته، با دست به نفر اول اشاره میکنه بره بیرون تا از فردی که شهید شده فیلم بگیره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
2
2
دست مرد هست. لباسش هم سبز هست. مثل لباس اون مرد در عکس بغلی. واقعا ممنون از آی کیو
رفیق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
3
7
چرا بین اینهمه نماینده ،نماینده بوکان اصرار دارد وضعیت این زن مشخص شود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
نکته اصلی همین جاست.حس بویایی تان را قوی کنید.به موضوع پی می برید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۳
1
7
اگر به تعداد صداهای درون فیلم توجه کنید تعداد افراد بیشتر ی که هنگام تیراندازی به شهید درون اتاق فریاد میزنند بیش از 3 یا 4 نفر هستند پس حضور یک نفر قبل از آمدن گروه مسلح در مجلس که در حال تهیه فیلم می باشد مسلم و روشن است آن فرد ، فردی نفوذی یا فردی است که یا با پوشش زنانه و یا مردی که اکنون آزاد است .تجربه نشان داده افراد تروریست همیشه از انجام کارهای عملیاتی خود از طریق افرادی دیگر اقدام به تهیه فیلم برای انتشار در سایتها و ... می نمایند در نتیجه یک نفر هنوز آزاد می باشد
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۳
2
6
مگه نگفتن با پوشش زن اومدن تو مجلس؟؟خب لباس زنونه س دیگه!
چلغوز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۶
6
0
دست مرد هست. لباسش هم سبز هست. مثل لباس اون مرد در عکس بغلی. باز هم دست های پشت پرده فتنه سبز در میان هست
ملت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
0
4
در اخبار ابتدائي گفته شد پوشش زنانه داشتن .
پوشش زنانه در هيچكدوم از فيلمها ديده نشد .كجا لباس زنانه داشتن؟ كي لباسشونو تغيير دادن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
0
2
بابا تو اون ساختمون تو اور راهرو ها دوربین مدار بسته نیست
حتی اگه دم در هم باشه معلوم میشه کیا رفتن تو کیا اومدن بیرون
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۹
0
2
خوب اگر گروگان بود که باید یک جیغ دادی میزد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۰
2
2
کفتارهایِ داعشی در اضطراب اند

آنان همان پندارِ و پیغامِ یزیدند

سلمان و آمریکا کنون باید بدانند

با این جسارت ، گُورِ خود را خوب کَندَند


.........
م جعفری
.........
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین