کد خبر: ۴۵۷۵۳۳
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲

هوای همدان در وضعیت هشدار

سعی کنید در ساعاتی که وضعیت هوا ناسالم است، کولرهای آبی را خاموش کنید چرا که با فعالیت کولر گردوغبار هم روانه منازل خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز : مسئول کنترل آلودگی هوای دانشگاه علوم پزشکی همدان اعلام کرد: وضعیت هوای استان همدان برای تمام گروه‌های سنی ناسالم(هشدار) است.

به گزارش ایسنا، مهدی خدابخشی  منطقه همدان، اظهار کرد: وضعیت هوا در مجموع به 6 وضعیت پاک، متوسط، ناسالم برای گروه‌های حساس، ناسالم، بسیار ناسالم و خطرناک طبقه‌بندی می‌شود که امروز وضعیت هوای همدان در حالت ناسالم قرار گرفته است.

وی از شهروندان خواست تا در این ساعات از خروج غیرضروری از منزل و حضور در محیط‌های باز و انجام کارهای ورزشی در فضای باز به شدت خودداری کنند.

خدابخشی با بیان اینکه افراد حساس و در معرض خطر حتما در خانه بمانند، به مردم توصیه کرد: سعی کنید در ساعاتی که وضعیت هوا ناسالم است، کولرهای آبی را خاموش کنید چرا که با فعالیت کولر گردوغبار هم روانه منازل خواهد شد.

وی افزود: درب‌ها و پنجره‌های منازل مشرف به فضای باز را بسته نگهدارید و افراد سالخورده و مادران باردار تحت هیچ شرایطی در معرض هوای آلوده و ناسالم قرار نگیرند.

از ماسک‌های عادی استفاده نکنید

خدابخشی با تأکید بر  اینکه از ماسک‌های عادی استفاده نکنید، خاطرنشان کرد: این ماسک‌ها نه تنها فایده‌ای ندارند بلکه هوای آلوده و ذرات گردوغبار از روزنه‌های موجود در آن به ریه و مجرای تنفسی انتقال پیدا می‌کند.

وی از مردم خواست تا در این ایام از ماسک‌های فیلتردار موجود در داروخانه‌ها استفاده کرده و با نوشیدن مایعاتی نظیر شیر و آبمیوه به حفظ سلامت خود کمک کنند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین