کد خبر: ۴۵۷۷۴۷
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳

هفت راز جالب درباره پرنسس دایانا پس از طلاق

پرنسس دایانا و پرنس چارلز در اواخر سال 1992 پس از 11 سال زندگی مشترک از هم جدا شدند. اما تا اوت 1996 و پس از یک مصاحبه تلویزیونی جنجالی این موضوع افشا و نهایی نشده بود.
آفتاب‌‌نیوز : سیمرغ نوشت: پرنسس دایانا و پرنس چارلز در اواخر سال 1992 پس از 11 سال زندگی مشترک از هم جدا شدند. اما تا اوت 1996 و پس از یک مصاحبه تلویزیونی جنجالی این موضوع افشا و نهایی نشده بود.

1_ او عنوان سلطنتی خود را از دست داد:  ملکه الیزابت دوم اعلام کرد که می خواهد دایانا مقام سلطنتی خود را حفظ کند, اما چارلز زیر بار نرفت و او را طرد کرد! ولی در عوض او عنوان " شاهدخت ولز" را به دست آورد.دایانا از خانواده و اقوام طرد شد. شاهزاده ویلیام وقتی مادرش عنوان سلطنتی اش را پس از 11 سال از دست داد, گفت:
نگران نباش مادر من آن را به تو برمی گردانم, روزی که پادشاه شوم.

2_ دایانا اجازه داشت آپارتمانش در کاخ کنسینگتون را حفظ کند. این محل هم اکنون اقامت گاه  رسمی شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون می باشد. و این آپارتمان را "خانه مرکزی امن برای شاهزاده خانم و کودکان" نامگذاری کرده اند.

3_ دایانا برای استفاده از امکانات دیگر باید از ملکه اجازه می گرفت. او به جت های خاندان سلطنتی دسترسی پیدا کرد و برای تفریح می توانست از آپارتمان های دولتی کاخ سنت جیمز استفاده کند, چرا که ملکه الیزابت از او حمایت می کرد.
 پرنسس دایانا

4_جعبه جواهراتش کمی سبکتر شد. دایانا مجاز بود تمام جواهراتی را که در طول ازدواجش به دست آورده بود حفظ کند, به استثنای منگوله های تاج  معشوقه کمبریج را که ملکه الیزابت در زمان عروسی شان پس از انکه دایانا لباس عروسش را پوشید به وی هدیه کرده بود که پس از آن تحت مالکیت ملکه درآمد و در حال حاضر به کیت میدلتون سپرده شده است.

5_  دایانا و چارلز به اندازه  یکسان از دیدار با فرزندان شان برخوردار بودند. همسر سابق دایانا زمان مساوی برای دیدار هرکدامشان با فرزندان شان شاهزاده هری و شاهزاده ویلیام که 11 و 14 ساله بودند, تعیین کرده بود. به این صورت که چالز و ویلیام  در زمان تعطیلات نوبتی به دیدار آن ها می رفتند . ولی به نظر می رسد که همکاری چارلز و دایانا در زمینه فعالیت های مدنی همچنان پس از طلاق تا زمان مرگ پرنسس دایانا ادامه یافت.


6_ او پس از طلاق با افرادی وارد ارتباط شد...دایانا با حسنت خان وارد ارتباط دوستانه شد. در حالی که پرنسس دایانا پس از طلاقش حتی به دیدار پدر و مادرش نیز نرفته بود فرزندانش را به دیدار او برد. پس از جدایی از حسنت خان با یک فیلمساز مصری به نام ددی فاید وارد ارتباط دوستانه شد و تصمیم گرفتند تا باهم ازدواج کنند. آن ها پیش از ازدواج زمانی که داشتند راهی فرانسه می شدند در یک تصادف جان شان را از دست دادند.
 پرنسس دایانا

7_دایانا پس از مرگش همچنان عضوی از خاندان سلطنتی محسوب می شد... و فرزندانش وارث تاج و تخت خواهند بود.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین