کد خبر: ۴۵۷۸۴۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶

اسیدپاشی به زن هندی برای بار پنجم

اسیدپاشی به زن هندی برای بار پنجمدر هند یک زن که از تجاوز گروهی و چهار مورد اسیدپاشی نجات پیدا کرده بود٬ بار دیگر هدف اسیدپاشی قرار گرفت.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایسنا، پلیس می‌گوید: او که در یک مرکز ویژه سرپناه زنان زندگی می‌کند٬ هنگام برداشتن آب از چاه هدف حمله قرار گرفته است.

پلیس ۲۴ ساعته از این زن ۳۵ ساله محافظت می‌کند. این زن در یک دعوای مالکیت بلندمدت٬ بارها هدف قرار گرفته است. حمله در لکهنو٬ مرکز ایالت شمالی اوتار پرادش اتفاق افتاده است.

این حمله باعث خشم عمومی از ناتوانی پلیس در حفاظت از این زن شده است. گفته می‌شود که او سال ۲۰۰۸ بعد از تجاوز گروهی٬ هدف اولین اسیدپاشی قرار گرفت.

همان دو مرد که بار اول به او حمله کرده بودند٬ دو بار دیگر در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به اسیدپاشی به آن زن متهم شدند. ظاهرا هدف از اسیدپاشی دوم و سوم آن بود که آن زن از شکایت اول صرف نظر کند.

حمله چهارم٬ اوایل بهار امسال در یک قطار اتفاق افتاد. او در حال سفر با دخترش بود. این بار او را مجبور کردند که اسید را بنوشد.

خبرگزاری فرانسه می‌گوید دو مردی که به اتهام حمله ماه بازداشت شده بودند٬ با وثیقه بیرون آمدند.

به گزارش بی‌بی‌سی، بر اساس آمار دولتی٬ سالانه صدها حمله اسیدی مانند این در هند اتفاق می‌افتد٬ هرچند فعالان می‌گویند تعداد حمله‌ها بیش از آن چیزی است که دولت اعلام می‌کند.

قربانی حملات عمدتا زنان هستند که به شدت آسیب فیزیکی می‌بینند و عامل بیشتر این اتفاقات حسادت مردان است.

با وجود آن‌که دادگاه در سال ۲۰۱۳ برای فروش اسید مقرراتی وضع کرد٬ به گفته فعالان حقوق بشر اسید به راحتی در هند خرید و فروش می‌شود.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
0
0
هند هم دلواپسانش فرا قانونند انگار
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین