کد خبر: ۴۵۷۸۶۸
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸

تضمین اوراق صکوک سایپایدک توسط بانک تجارت

اوراق صکوک اجاره شرکت بازرگانی سایپایدک با وجود مهلت سه روزه ، در روز نخست پذیره نویسی ، معامله شد .
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش روابط عمومی ، علیرضاحاجعلی روز یکشنبه یازدهم تیرماه در گفت و گویی با اشاره به مشارکت بانک تجارت در تامین مالی سرمایه درگردش شرکت بازرگانی سایپا یدک گفت : بانک تجارت تضمین صددرصد اصل و سود اوراق صکوک اجاره سایپایدک را به ارزش 850 میلیارد ریال به عهده گرفت .

وی با تاکید براینکه صکوک یکی از ابزارهای مالی موفق در کشورهای اسلامی است افزود : اوراق صکوک سایپایدک ، 4 ساله  بانرخ سود 18 درصد است که پرداخت آن در دوره سه ماهه انجام می شود . پذیره نویسی این اوراق با نام ، به قیمت هر برگ یک میلیون ریال و بدون محدودیت از روز شنبه دهم تیرماه آغاز و در همان ساعت های ابتدایی عرضه، با استقبال فعالان بازاربدهی بورس تهران ، به پایان رسید .

معاون مدیرعامل با بیان اینکه مذاکرات موثری از سوی معاونت امور مالی و پشتیبانی بانک و شرکت بازرگانی سایپایدک جهت افزایش درآمد بانک از محل انتشار این اوراق صورت گرفت اضافه کرد : این مذاکرات سبب شد که در انعقاد قرارداد رقم کارمزد ضمانتی بانک از رقم 0.75 درصد به 0.86 درصد افزایش پیدا کند .

در سالهای اخیر  استفاده از ابزارهای بانکداری اسلامی  مانند صکوک  درکشورهای اسلامی رشد چشمگیری داشته و در حال حاضر پس از مالزی که کشور پیشرو در  استفاده از این ابزار محسوب می شود .  موسسات مالی و اعتباری کشورهایی چون بحرین ، قطر ،امارات متحده عربی ، انگلستان و آلمان این روش را جایگزین روش های پیشین مانند اوراق مشارکت کردند. از مهمترین مزایای صکوک موضوع مالکیت دارایی است در حالیکه اوراق مشارکت فقط حاکی از تعهد بدهی است .
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین