کد خبر: ۴۵۷۹۴۳
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۱

صدور حکم 3 سال حبس برای روحانی جمهوری آذربایجان

دادگاه شهرستان ماسالی جمهوری آذربایجان روز دوشنبه سردار حاجی حسنلی، روحانی مسلمان این کشور را به تحمل سه سال زندان محکوم کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
 سردار حاجی حسنلی 22 فوریه (چهارم اسفند ماه سال گذشته) بر اساس شکایت فرماندار شهرستان ماسالی واقع در 240 کیلومتری جنوب باکو و به اتهام نقض الزامات قانون کیفری جمهوری آذربایجان شامل برگزاری آیین و مراسم های دینی و اقامه بدون مجوز نماز جمعه در این شهرستان، بازداشت شده بود. 

آنار آلمرادلی قاضی دادگاه شهرستان ماسالی در جلسه امروز دادگاه این شهرستان حکم زندان به مدت سه سال برای این روحانی صادر کرد. 

این در حالی است که سردار حاجی حسنلی، اتهامات وارده در دادگاه علیه خود را بی اساس خوانده است. 

حزب اسلامی جمهوری آذربایجان نیز با صدور بیانیه ای به حکم دادگاه شهرستان ماسالی در باره این روحانی اعتراض کرد و آن را غیر عادلانه خواند.

به گزارش منابع خبری باکو، سردار حاجی حسنلی متولد سال 1974 از دوره کودکی قرآن و معارف اسلامی را در زمان شوروی سابق از استاد ملا بیگلر آقازاده اولین نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان فراگرفت و بعد از فروپاشی شوروی در سال 1991 برای ادامه تحصیل دینی به قم رفت و از محضر اساتید بزرگی چون آیت الله بهجت، آیت الله جوادی آملی، آیت الله احمدی میانجی، علم و معارف اسلامی را آموخت.

وی عضو مجمع روحانیون مسلمان جمهوری آذربایجان و سردبیر سایت اسلامی مائده می باشد.

هر چند قانون فعالیت دینی جمهوری آذربایجان تا چند ماه پیش به فارغ التحصیلان حوزه و مراکز علمی دینی خارج از این کشور، اجازه برگزاری آیین و مراسم دینی در جمهوری آذربایجان را نمی داد، اما بر اساس اصلاحیه جدید این قانون، برگزاری هرگونه آیین و مراسم دینی توسط فارغ التحصیلان حوزه و مراکز یاد شده فقط با مجوز نهادهای جمهوری آذربایجان از جمله اداره مسلمانان قفقاز، امکان پذیر می باشد. 
منبع:ایرنا
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین