کد خبر: ۴۵۷۹۷۲
تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۱

تخت روانچی: نمی توانیم به بدعهدی های آمریکا در اجرای برجام بی تفاوت باشیم

معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه ایران با اشاره به بدعهدی های آمریکا در اجرای برجام گفت: ما نمی توانیم نسبت به این نوع رویکرد آمریکا بی تفاوت باشیم.
آفتاب‌‌نیوز :
کریستین ماسه دبیر کل وزارت امور خارجه و توسعه بین المللی فرانسه که در چارچوب برگزاری سومین دور گفت وگوهای سیاسی معاونان وزرای خارجه دو کشور به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، با مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه ایران دیدار کرد. 

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه ایران گفت: اجرای برجام مسئولیت مشترک تمامی طرف ها می باشد و در این ارتباط جمهوری اسلامی ایران به تمامی تعهدات خود عمل کرده است.

مجید تحت روانچی افزود: انتظار طبیعی این است که طرف های مقابل نیز به تعهدات خود عمل کنند.
تخت روانچی با اشاره به بدعهدی های آمریکا در اجرای برجام اظهار داشت: ما نمی توانیم نسبت به این نوع رویکرد آمریکا بی تفاوت باشیم.

** تاکید بر اجرای کامل برجام

دبیر کل وزارت امور خارجه فرانسه نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اجرای کامل برجام و اشاره به فرصت های مشترک فرا روی روابط دو کشور به عزم آن کشور در توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران اشاره و ابراز امیدواری کرد همکاری ها در کلیه زمینه های دو جانبه، منطقه ای و چند جانبه افزایش یابد.

هیات های دو طرف همچنین در خصوص همکاری دو کشور در زمینه مقابله با تهدیدات تروریستی و حل و فصل بحران های منطقه ای بحث و تبادل نظر کردند.
در این دیدار مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران نسبت به برگزاری تجمع گروهک تروریستی منافقین در پاریس نیز ابلاغ شد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین