کد خبر: ۴۵۸۳۸۶
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱

نامه به رییس قوه قضاییه درباره ۲ محکوم به قصاص نفس

یک وکیل دادگستری و عضو پویش مردمی تامین دیه پرونده دو نفر از محکومان به قصاص نفس در مشهد در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه خواستار تعویق اجرای حکم و اعطای مهلت مناسب برای تامین و پرداخت دیه شد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایسنا، متن نامه حسین احمدی نیاز خطاب به آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه به شرح زیر است:

«باسمه تعالی

ریاست محترم قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران

با سلام و دعای خیر

احتراما با استحضار می‌رساند حسب اوراق کلاسه پرونده شماره ٢٨-١٥٨ /٨٦ شعبه ٢٨ دیوان عالی کشور و دادنامه شماره ٦١/٢١١٦ مورخ ١٣٨٥/١٢/١٦ شعبه هفتم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی، آقایان رسول رمضان‌پور فرزند علیرضا و سعید رمضان‌پور فرزند غلامرضا به علت شرکت در ارتکاب به قتل عمد، محکوم به قصاص نفس شده‌اند.

اکنون ١٢ سال از آن روز تلخ می گذرد و افراد مذکور در زندان وکیل آباد مشهد محبوس و به لحاظ قطعیت دادنامه صدر الاشاره منتظر اجرای حکم هستند. در حال حاضر با عنایت به اینکه نوع دوستی، انسانیت و رافت در فرهنگ و رفتار شهروندان ایرانی همواره وجود دارد، اولیای دم با مهربانی کامل و با گذشت از حق قصاص، حاضر به دریافت دیه شده اند، اما با توجه به اینکه از یک سو خانواده محکومین مذکور، توان تامین دیه و پرداخت آن را ندارند و از دیگر سو پویش مردمی برای تامین این مبلغ دیه در بین مردم و خیران شریف تشکیل شده و تا کنون صرفا ٦٦ میلیون تومان کسری مبلغ دیه مذکور وجود دارد که یحتمل در آینده ای قریب با همیاری شهروندان و خیران و ... تهیه خواهد شد، لذا استدعای صدور دستور شایسته جهت تعویق اجرای حکم و اعطای مهلت زمان مناسب برای تامین و پرداخت دیه مذکور را دارد که چنین مهلتی موجب تامین دیه و النهایه نجات این دو جوان از چوبه دار خواهد شد.

بلاشک اقدام نیک اولیای دم در گذشت از حق قصاص، ارزشمند و قابل تقدیر بوده و موجب نجات جان دو انسان دیگر شده و موجب ترویج فرهنگ گذشت و بخشش شده که امیدواریم در سایر چنین مواردی نیز اولیای دم با گذشت از حق قصاص، حق حیات را به چنین محکومانی اهدا و مانع گرفتن جان انسانها شویم که این امر پسندیده خلق و خالق خواهد بود.»
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین