کد خبر: ۴۵۸۷۸۹
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۱

وزیر ارشاد: فیلم های توقیفی تا پایان مرداد تعیین تکلیف می شوند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر پایان بلاتکلیفی فیلم های توقیفی تاکید کرد و گفت: مرداد امسال تمام فیلم های توقیفی تعیین تکلیف خواهند شد.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایرنا، ' سید رضا صالحی امیری ' روز پنجشنبه در حاشیه آیین اختتامیه سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: آنچه من و رئیس سازمان سینمایی درباره فیلم های توقیفی بیان کردیم به مفهوم صدور مجوز اکران برای فیلم های توقیفی نیست بلکه به معنی بازبینی و بازنگری است. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: فیلم های توقیفی باید بازبینی و در صورت امکان اصلاح شوند و مجوز اکران دریافت کنند و فیلم هایی که امکان اصلاح ندارند نیز رسیدگی و تعیین تکلیف شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی 11 خرداد امسال در پی نامه اصغر نعیمی یکی از کارگردانان سینما، طی نامه ای به رئیس سازمان سینمایی، ضرب الاجل دو ماهه ای را برای رسیدگی و بسته شدن پرونده فیلم های توقیفی در دولت قبل (دولت دهم) تعیین کرد.

اصغر نعیمی نویسنده و کارگردان سینما در نامه ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نامه نگاری وی برای رفع توقیف «ربنا» گفته بود: اگر بنا به رفع توقیف است ابتدا باید تکلیف فیلم هایی که در اداره نظارت ارشاد تحت امر وی توقیف شدند، مشخص شود.

نعیمی در نامه خود تاکید کرده است: بیشتر به اقدام قاطع و تدبیری کارآمد از جانب شخص شما امیدوار هستم.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین